Власники автомобілів зможуть оскаржувати “листи щастя” у судах

Власник автомобіля зможе оскаржити штраф, отриманий унаслідок автоматичної фіксації перевищення швидкості новою системою.

Про це розповів юрист Богдан Глядик на своїй сторінці в Instagram, посилаючись на Конституцію України.

Він нагадав, що орієнтовно від 1 квітня в Україні має запрацювати система автономної фото- і відеофіксації порушень на дорогах. За попередніми даними, штрафи за перевищення швидкості будуть виписуватись не на фактичних водіїв, а саме на власників автомобілів.
Юрист вважає, що камери фіксації порушень ПДР потрібні, але потрібно перебудувати законодавство так, щоб “листи щастя” перенаправлялись саме на водіїв. Він зауважив, що штрафування власників авто за правопорушення, яке вони могли фактично не робити, буде порушувати норми Конституції і це можна буде легко довести у суді. Тобто через суд можна буде довести свою невинність.

Він нагадав, що подібну систему МВС намагалось уже запустити до 2010 року, але саме через такий недолік автоматична фотофіксація так і не прижилась на дорогах.

Нагадаємо, що в Україні розширили стандарти штрафування водіїв. Власникам автомобілів дозволили вказувати реального кермувальника їхнього транспорту в “Електронному кабінеті водія”. Якщо таку можливість масштабують на усіх автомобілістів, то вона дозволить вирішити проблему зі штрафуванням водіїв.

tsn.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Борис Джонсон одружиться і стане батьком
Next post Гарві Вайнштейна перевели до колонії