Від складання державної підсумкової атестації звільнятимуть тих, хто завершує здобуття повної загальної середньої освіти – школярів, студентів коледжів і профтехнічних закладів освіти
Про це в ефірі “1+1” розповів освітній омбудсман Сергій Горбачов, повідомляє УНІАН.
Наприкінці червня всі випускники отримають свідоцтва про повну загальну середню освіту разом із додатками, де буде вказано про звільнення від ДПА.
Читайте також: Руки геть від ЗНО: п’ять аргументів, чому в жодному разі не можна скасовувати зовнішнє незалежне оцінювання
Нині ж, за словами Горбачова, Міносвіти працює над механізмом внесення оцінки ЗНО в додаток свідоцтва. Пропозицію вже підтримав профільний комітет Верховної Ради.
“Вигляд має бути такий: у червні всі отримують свідоцтва й додатки, людина складає ЗНО, а після того вирішує, чи хоче вписати в додаток його оцінку, може це зробити. Процедуру зараз установлюють”, – пояснив освітній омбудсман.
Горбачов наголосив, що ЗНО залишиться недоторканим. “Жодним чином потрапити до університету чи академії повз ЗНО не вийде”.
Читайте також: Зовнішнє незалежне оцінювання: коли й за яких умов відбудеться
Сьогодні, 18 червня, Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3669, який звільняє випускників шкіл від проходження ДПА через пандемію коронавірусу, але не звільняє від ЗНО тих, хто вступатиме в українські виші, зазначає УП.
“За” проголосували 356 депутатів.
“Законопроект не скасовує ЗНО. Він робить добровільною здачу ДПА у формі ЗНО”, – пояснила очільниця Міністерства освіти й науки Любомира Мандзій під час засідання Кабміну вчора, 17 червня.
За словами нардепа Романа Грищука, закон потрібний для того, щоб на третину скоротити кількість людей, які складатимуть ЗНО.
Закон передадуть як невідкладний на підпис президенту, щоб встигнути запустити процедуру.