Продажі нової серії POCO F9 на українському ринку стартували на початку вересня 2026 року. Покупцям запропонували дві старші моделі сімейства: POCO F9 Pro та POCO F9 Ultra, які отримали продуктивні платформи Snapdragon серії 8 Elite Gen 5, AMOLED-екрани з підвищеною частотою оновлення та швидке заряджання. У вихідному матеріалі початок продажів датований 1 вересня, повідомляють “Вечірні Вісті“.
Головна особливість покоління полягає в тому, що різниця між Pro та Ultra не зводиться до процесора. Обидва смартфони орієнтовані на високу продуктивність, але Ultra отримав більший дисплей, акумулятор ємністю 8050 мА·год та розширену аудіосистему. Офіційна українська сторінка презентації POCO також підтверджує для F9 Ultra батарею 8050 мА·год, заряджання потужністю 100 Вт і 50 Вт, дисплей до 185 Гц та окремий сабвуфер.

У серії POCO F9 ставка зроблена не лише на пікову швидкодію. Виробник розділив моделі за розмірами, автономністю та додатковим оснащенням. Саме ці відмінності найбільше впливатимуть на вибір між Pro та Ultra.
Навигация по статье
Скільки коштують POCO F9 Pro і F9 Ultra в Україні
За заявленими стартовими цінами найдоступнішим смартфоном у новому сімействі став POCO F9 Pro з 12 ГБ оперативної та 256 ГБ вбудованої пам’яті. На початку продажів його оцінюють у 36 999 грн, тоді як ціна без стартової знижки становить 39 999 грн.
Конфігурація Pro з накопичувачем на 512 ГБ коштує 39 999 грн за акційною пропозицією. Звичайна заявлена ціна цієї версії становить 43 499 грн.
POCO F9 Ultra починається з 42 999 грн за варіант 12/256 ГБ. Старша конфігурація з 16 ГБ оперативної пам’яті та накопичувачем на 512 ГБ оцінена у 46 999 грн на старті продажів.
| Модель | Пам’ять | Стартова ціна | Заявлена ціна без знижки |
|---|---|---|---|
| POCO F9 Pro | 12/256 ГБ | 36 999 грн | 39 999 грн |
| POCO F9 Pro | 12/512 ГБ | 39 999 грн | 43 499 грн |
| POCO F9 Ultra | 12/256 ГБ | 42 999 грн | 44 999 грн |
| POCO F9 Ultra | 16/512 ГБ | 46 999 грн | 49 999 грн |
Різниця між базовими конфігураціями становить 6000 грн. При цьому покупець Ultra доплачує не за процесор вищого класу, а передусім за батарею, більший екран, звук і додаткові можливості камери.
Коментар фахівця з мобільної техніки: за однакової або близької апаратної платформи вибір між Pro та Ultra логічніше починати з розмірів корпуса, автономності й камер. У повсякденних застосунках різниця в швидкодії може бути менш помітною, ніж різниця у вазі або тривалості роботи.
Snapdragon 8 Elite Gen 5 став основою серії POCO F9
Одним із головних запитів навколо новинок є характеристики POCO F9 Ultra, і центральне місце тут займає процесор. Ultra працює на Snapdragon 8 Elite Gen 5, тоді як для F9 Pro офіційна українська сторінка вказує Snapdragon 8 Elite Gen 5 V series. Для Ultra виробник також заявляє результат AnTuTu 4 165 108 балів, отриманий у внутрішньому тестуванні.
Оперативна пам’ять належить до стандарту LPDDR5X, а для накопичувачів використовується UFS 4.1. Така комбінація орієнтована не тільки на швидкий запуск застосунків, а й на роботу з великими файлами, сучасними іграми та багатозадачністю.
Серія отримала окремий графічний модуль VisionBoost D8. Його завдання пов’язані з додатковою обробкою картинки під час ігор та відтворення відео.
Серед заявлених можливостей платформи:
- підвищення плавності в сумісних іграх;
- інтерполяція кадрів;
- AI Super Resolution для підвищення деталізації;
- обробка HDR-контенту;
- оптимізація графіки під час високого навантаження;
- додаткова обробка відеозображення.
Для охолодження використовується система POCO 3D IceLoop. У смартфонах такого класу охолодження має значення не лише для коротких тестів продуктивності: від температури залежать частоти процесора та стабільність FPS під час тривалого ігрового сеансу.
Високий бал у бенчмарку сам по собі не показує, як смартфон поводитиметься після години гри. Температура корпуса, налаштування графіки та ефективність відведення тепла можуть змінювати результат. Для реального використання стабільність продуктивності важливіша за один максимальний показник.
AMOLED до 185 Гц і різні розміри дисплеїв
Ще одна помітна характеристика новинок — AMOLED-панелі HyperRGB із максимальною частотою оновлення до 185 Гц. Офіційна сторінка POCO уточнює, що максимальна частота залежить від застосунку, контенту та конкретної гри, а 185 FPS доступні лише в окремих сумісних сценаріях.
Ultra отримав дисплей діагоналлю 6,9 дюйма. У вихідних характеристиках для Pro вказана діагональ 6,59 дюйма.
На папері різниця становить лише 0,31 дюйма, але при щоденному використанні вона відчувається сильніше. Велика панель Ultra краще підходить для відео, ігор, читання документів та роботи з дрібними елементами інтерфейсу. Pro натомість має бути зручнішим для тих, хто не хоче постійно користуватися великим і важким смартфоном.
AMOLED 185 Гц не означає, що екран постійно працює на максимальній частоті. Значення може змінюватися залежно від системного режиму, програми та підтримки відповідного FPS самою грою.
Виробник також заявляє технології Xiaomi Vision Care та сертифікації TÜV Rheinland, орієнтовані на комфорт очей.
Камери POCO F9 Pro і Ultra отримали різні можливості
У наданих характеристиках одним із найбільших оновлень названа основна камера на 200 Мп з оптичною стабілізацією. Для F9 Ultra вказана потрійна конфігурація 200 + 50 + 50 Мп, тоді як у Pro заявлений набір 200 + 50 + 8 Мп.
Різниця стосується передусім зуму. Ultra отримав перископічний телефотомодуль із 5-кратним оптичним наближенням, що робить його цікавішим для зйомки архітектури, сцени на концерті, подорожей або інших віддалених об’єктів.
Для Pro заявлений телефотомодуль із 2,5-кратним наближенням. Такий варіант більше орієнтований на портрети та об’єкти на середній дистанції.
Серед можливостей камер у вихідних характеристиках зазначені:
- основний модуль 200 Мп з OIS;
- телефотокамера в обох моделях;
- 5-кратний оптичний зум у Ultra;
- 2,5-кратне наближення у Pro;
- фронтальна камера 32 Мп у Ultra;
- запис відео у форматі 4K.
Водночас кількість мегапікселів не є єдиним показником якості фото. На кінцевий кадр впливають розмір матриці, оптика, стабілізація, алгоритми HDR, нічна обробка та робота програмного забезпечення.
Коментар мобільного фотографа: перископічна камера найкраще виправдовує доплату тоді, коли зум використовується регулярно. Для сімейних фото, документів, соцмереж та звичайної денний зйомки сильніший телеоб’єктив може залишатися другорядною перевагою.
Чим POCO F9 Ultra відрізняється від F9 Pro
POCO F9 Ultra проти F9 Pro цікаво порівнювати саме тому, що моделі мають багато спільного. Обидві належать до верхньої частини лінійки, підтримують швидке заряджання та отримали AMOLED із високою частотою оновлення.
Основні відмінності зосереджені в габаритах, акумуляторі, камерах і звуковій системі.
| Характеристика | POCO F9 Ultra | POCO F9 Pro |
|---|---|---|
| Дисплей | 6,9″ AMOLED | 6,59″ AMOLED |
| Частота оновлення | до 185 Гц | до 185 Гц |
| Платформа | Snapdragon 8 Elite Gen 5 | Snapdragon 8 Elite Gen 5 V series |
| Основна камера | 200 Мп | 200 Мп |
| Камери | 200 + 50 + 50 Мп | 200 + 50 + 8 Мп |
| Батарея | 8050 мА·год | 6330 мА·год |
| Дротове заряджання | 100 Вт | 100 Вт |
| Бездротове заряджання | до 50 Вт | до 50 Вт |
| Захист | IP68 | IP68 |
| Окремий сабвуфер | є | немає |
Ultra розрахований на тих, кому великий корпус не заважає та хто хоче отримати максимальний набір можливостей серії. У вихідному матеріалі для нього вказана маса близько 235 г, тому компактним смартфон точно не назвеш.
Pro при цьому зберігає основні переваги платформи, але коштує дешевше та має менший дисплей.
Батарея 8050 мА·год стала одним із головних аргументів Ultra
Саме автономність найбільше відділяє дві моделі за характеристиками. POCO F9 Ultra 8050 мА·год отримав значно більший фізичний запас енергії, тоді як для Pro заявлена батарея 6330 мА·год.
Офіційна українська сторінка POCO окремо підтверджує, що акумулятор 8050 мА·год є особливістю саме версії Ultra. Там само заявлена підтримка дротового HyperCharge потужністю 100 Вт і бездротового заряджання до 50 Вт.
Ultra також приписується функція реверсивного заряджання потужністю до 22,5 Вт. Вона дозволяє використовувати смартфон як додаткове джерело живлення для сумісних пристроїв.
При цьому велика батарея має очевидну зворотну сторону у вигляді габаритів і маси. Саме тому вибирати смартфон лише за найбільшим числом мА·год не завжди раціонально.
Тривалість роботи залежатиме від:
- яскравості дисплея;
- частоти оновлення екрана;
- навантаження на процесор;
- тривалості ігрових сесій;
- мобільної мережі та 5G;
- активності камер і навігації.
Різниця між 8050 і 6330 мА·год достатньо велика, щоб враховувати її при виборі. Водночас реальний час роботи потрібно оцінювати за однакових сценаріїв використання. Великий екран і висока частота оновлення також споживають енергію.
Bose налаштувала звук, а Ultra отримав сабвуфер
Аудіосистема стала ще однією нетиповою особливістю покоління. POCO заявляє співпрацю з Bose, а в Ultra встановлені симетричні стереодинаміки та окремий сабвуфер. Наявність сабвуфера тільки у версії Ultra прямо зазначена на офіційній сторінці презентації.
За своєю логікою така схема ближча до 2.1-канальної системи. Вона повинна дати більше низьких частот під час перегляду відео, прослуховування музики та ігор без навушників.
Pro окремого сабвуфера не отримав, але в ньому також використовуються стереодинаміки з налаштуванням Bose.
Коментар фахівця з аудіотехніки: маленький сабвуфер усередині смартфона не конкурує з окремою акустичною системою. Його практична перевага полягає в більш насиченому звучанні самого телефона, особливо у фільмах та іграх.
IP68, 5G і швидка пам’ять доповнюють оснащення
Для обох моделей заявлений захист IP68. Він передбачає пилозахищеність і водостійкість у межах умов лабораторного тестування, визначених виробником.
Серед іншого оснащення в характеристиках серії фігурують 5G, сучасні модулі зв’язку, пам’ять LPDDR5X і UFS 4.1, оптична стабілізація головної камери, сканер відбитків пальців, розблокування за обличчям, гіроскоп та електронний компас.
Ultra представлений, зокрема, у темному вишневому кольорі. Для Pro заявлений Aurora Green зі світлонакопичувальним покриттям задньої панелі. Офіційна сторінка POCO зазначає, що цей ефект є ексклюзивним саме для F9 Pro в кольорі Aurora Green.
Це декоративна особливість, а не постійне підсвічування корпуса. Після впливу відповідного джерела світла поверхня може деякий час зберігати м’яке світіння.
Який POCO F9 краще вибрати
POCO F9 Pro ціна від 36 999 грн робить його логічним варіантом для покупця, якому потрібна продуктивна платформа серії Snapdragon 8 Elite Gen 5, швидкий AMOLED та потужне заряджання, але немає потреби у найбільшому акумуляторі й перископічному зумі Ultra.
Ultra орієнтований на інший сценарій. Його доплата виглядає більш виправданою для тривалих ігрових сесій, перегляду відео, активної мобільної фотографії та ситуацій, коли автономність стоїть вище за компактність.
POCO F9 Ultra краще відповідає таким пріоритетам:
- потрібна батарея максимальної ємності;
- часто використовується оптичний зум;
- великий дисплей зручніший за компактний корпус;
- смартфон регулярно працює під високим ігровим навантаженням;
- важлива якість вбудованої акустики;
- велика маса пристрою не створює дискомфорту.
Pro натомість дозволяє заощадити 6000 грн на базовій версії. При цьому покупець не переходить на бюджетний процесор або принципово простіший клас дисплея.
Саме це робить вибір між моделями досить зрозумілим. F9 Pro виглядає практичнішим для тих, хто хоче отримати основну продуктивність серії дешевше та в меншому корпусі. F9 Ultra додає найбільшу батарею, великий екран, розширені можливості зуму й окремий сабвуфер, за які доведеться доплатити.
Раніше ми повідомляли, що ноутбуки і смартфони в Україні можуть подорожчати до 40%: причини і прогноз.