Україна – єдина країна у світі, де 4,5 мільйона людей, які виробляють сільськогосподарську продукцію, не мають статусу товаровиробника, тому не мають можливості взяти кредити й позбавлені державної підтримки. А у підсумку не мають і гідної пенсії. І, звісно, ці люди не сплачують податки до бюджету. Про це під час презентації стратегічного плану «Треба діяти!» говорив народний депутат від фракції «Батьківщина» Вадим Івченко.
«Приблизно 20% таких людей за організацією своєї праці, за якістю і безпечністю своєї продукції нічим не поступаються фермерським господарствам», – зауважив парламентарій.
За його словами, у програмі дій, презентованої Юлією Тимошенко, чітко розроблено механізм перетворення цих одноосібних господарств на сімейні фермерські.
«А це статус сільгосптоваровиробника, відповідно сплата ЄСВ до Пенсійного фонду, а відтак і стаж, і гідна пенсія», – додав депутат.
Другий важливий пункт програми – державна підтримка переробників. За словами Івченка, однозначно підтримка має надаватись тим, хто створює ланцюг переробки, займається тваринництвом, органікою та вирощує нішеві культури.
Третій пункт – децентралізація податків. Розроблені командою «Батьківщини» законопроекти, які були подані до парламенту ще в січні 2015 року, передбачають сплату базових податків за місцем ведення господарської діяльності підприємства.
«Ми з мерами малих міст вже п’ять років говоримо про те, що слід зробити прямі бюджетні відносини з райцентрами. І лише тепер уряд планує це запровадити з наступного року. П’ять років нас не чули, і тільки зараз нарешті дійшло, що не потрібно знищувати ті райцентри, навколо яких може відбуватися об’єднання громад», – підкреслив заступник голови комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.
Важлива і проблема фінансування. Адже більшість створених ОТГ не є спроможними і самодостатніми. Тому, переконаний депутат, вкрай важливо, аби фінансові ресурси зайшли в ОТГ.
«Вони роками відбудовуватимуть дороги лише між населеними пунктами у своїх ОТГ, нічого не витрачаючи на загальний розвиток. На баланс передали більше об’єктів інфраструктури, ніж фактично надали фінансових ресурсів», – пояснив Івченко.
Завершуючи, народний депутат зазначив, що команда «Батьківщини» готова втілювати в життя усі ці пункти плану просто зараз, не відкладаючи на майбутнє.