Site icon Вечерние Вести

“Навіть не хочу про це думати”: Арахамія розповів, як втратив 400 біткоїнів. Зараз це близько 700 млн грн

Голова фракції Слуга народу Давид Арахамія розповів, як свого часу втратив 400 біткоїнів (близько 700 млн грн за нинішнім курсом). 

Про це він сказав в ефірі телеканалу Україна 24, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.

За словами народного депутата, при старому курсі він мав 400 біткоїнів, які втратив:

“Тоді система безпеки біткоїна [була] – одне кодове слово, яке потрібно було знати. Я на диску стер шифрований розділ, де це було записано. Зараз це страшна сума, я вже навіть не хочу про це думати”. 

У 2018 році в інтерв’ю на YouTube-каналі Точка G Давид Арахамія розповів, що за кілька місяців після появи біткоїна друг з Лос-Анджелеса вмовив його почати приймати біткоїни. Він зберігав ключ до гаманця на зашифрованому PGP-диску на старому MacBook і змінив розширення файлу диска на .avi [формат відео] на випадок, якщо гаджет потрапить до чужих рук. Коли на MacBook заповнився дисковий простір, Арахамія видалив “найважчі” файли – фільми, а разом з ними гаманець з біткоїнами.

За даними Опендатабот, порівняно з 2016 роком кількість чиновників, які вказали в деклараціях біткоїни, зросла в 26 разів. Найактивніше криптовалюту декларували представники міських рад, Міноборони і Нацполіціі. Найбільше криптовалюти задекларував депутат Дніпровської міської ради В’ячеслав Мішалов – 18 000 біткоїнів  (понад $1 млрд в еквіваленті). 

Exit mobile version