Site icon Вечерние Вести

Журналіст пояснив, як маніпулюють цифрами про коронавірус

Ви могли бачити, як сьогодні, 7 грудня, викривали обман українців: менше хворих на COVID, бо менше тестів зробили. Вітаю, ви повелися на маніпуляцію

Бо в цих дописах сьогоднішні цифри (понеділка) порівнювали із цифрами попередніх днів (п’ятниця, субота та неділя). Із них дійсно видно, що в цифрах понеділка кількість тестів менша. І робиться висновок: нас дурять, поширення вірусу не зменшується, зменшується кількість тестів. І це маніпуляція.

Бо порівнювати потрібно день до дня, понеділок до понеділка.

Читайте також: Волонтер про забезпечення хворих на коронавірус киснем: А можна припинити брехати? Тицьніть хтось Степанова паличкою

У нас така специфіка, що в суботу-неділю проводять менше тестів, ніж у робочі дні. Це пов’язано з тим, що клініки мають або вихідні, або коротший графік роботи.

Клініка, де я робив собі тест, у неділю взагалі не працює. У суботу – лише п’ять годин. У робочі дні – 10 годин. Це приватна клініка в Києві.

Отже, після вихідних кількість тестів у звітах природно менша.

Якщо ж порівняти з попередніми понеділками, то можна побачити: цього разу прозвітували про більшу кількість тестів і меншу кількість нових випадків зараження. Тобто динаміка поширення коронавірусу зменшилася.

Читайте також: Усередині приміщень і зовні: ВООЗ посилила правила носіння масок

Ця тенденція триває вже тиждень. Це можна побачити на кривій із графіку.

Чи вплинув на це карантин вихідного дня? Так, вплинув. Будь які обмеження соціальних контактів впливають на динаміку поширення вірусу – зменшують її.

Але карантин вихідного дня не спрацював так, як міг би. Бо його не всі дотримувалися.

Олексій БРАТУЩАК

Exit mobile version