Site icon Вечерние Вести

Кабмін ввів надзвичайну ситуацію в Києві і двох областях

Кабінет міністрів України вирішив ввести режим надзвичайної ситуації в Києві, Дніпропетровській та Івано-Франківській областях. Таким чином, в країні вже п’ять областей з режимом НС (до цього ввели в Житомирській, Чернівецькій і Київській) плюс столиця.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram. Відповідні рішення були ухвалені 20 березня регіональними комісіями з питань ТЕБ і НС і націлені на протидію поширенню коронавирусу.

“Жодних нових обмежень наразі не передбачається. Режим надзвичайної ситуації покликаний мобілізувати зусилля для боротьби з поширенням COVID-19”, – сказано в повідомленні.

Що означає введення надзвичайної ситуації

Відзначимо, що надзвичайна ситуація передбачає режим максимальної готовності до небезпеки, координацію всіх зусиль для забезпечення безпеки. Всі системи повинні бути напоготові, влада повинна організувати штаби та інформувати населення.

Закон про НС працює досить м’яко. Його вже вводили в 2009-го, також цей режим раніше діяв у Донецькій області.

Надзвичайна ситуація може вводитися і на рівні місцевої влади. Що стосується надзвичайного стану, то його може ввести своїм указом лише президент, а затвердити зобов’язана Верховна Рада.

Не варто плутати надзвичайну ситуацію із надзвичайним станом. Наприклад, при надзвичайному стані:

Закон про надзвичайний стан також дозволяє обмежувати продаж продуктів (щоб не було ажіотажного попиту), переорієнтувати виробництво і використовувати ресурси підприємств. Все це потрібно для того, щоб в крайньому випадку можна було б взяти ситуацію під контроль.

Водночас надзвичайна ситуація – це всього лише “жовтий колір” перед оголошенням реального надзвичайного стану.

Права громадян при надзвичайній ситуації

obozrevatel.com
Exit mobile version