Понедельник , 20 Май 2024
Политика

Володимир Кабаченко назвав недоліки законопроєкту про викривачів

Законопроєкт про викривачів корупції (№1010) має два важливих недоліки – не передбачає жодної юридичної відповідальності за неправдиві свідчення та перекладає функції НАБУ щодо забезпечення безпеки викривачів на НАЗК.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Володимир Кабаченко в ефірі телеканалу «Чорноморська телерадіокомпанія».

«Людина просто доносить на інших, щоб отримати винагороду і до того ж не несе жодної юридичної відповідальності за неправдиві свідчення. Це може викликати супротив між різними верствами населення, бо в Україні кожен із нас може стати викривачем. І це є проблемою. Окрім того, викривач повідомляє про факт корупції в НАЗК, яка забезпечує правову допомогу та захист викривачів і їхніх родичів. Доцільніше було б, якби ці функції взяло на себе НАБУ, адже детективи НАБУ зможуть встановлювати правдивість викривача і надавати супровід», – пояснив він.

Політик також зауважив, що сама інституція викривача давно існує у Європі та США.

«У США слово «викривач» перекладається як інформатор. Це людина із системи, яка з самого початку розуміє, що викривати – це її робота. Ці люди знають, кого і куди повідомити, у якій формі і які докази потрібно зібрати, щоб повідомити про злочин», – сказав Володимир Кабаченко.

Тобто, на його переконання, введення терміну «викривач» є дуже позитивною ініціативою. «Батьківщина» підтримала законопроєкт лише у першому читанні, сподіваючись, що до другого читання буде достатньо часу для внечення необхідних поправок, нагадав парламентарій.

Нагадаємо, «Батьківщина» не підтримала проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції.

ba.org.ua

Leave a comment

Добавить комментарий

Погода

Новости по теме

РФ хочет вмешаться в выборы в Европарламент, Польша и Латвия под угрозой

Выборы в Европейский парламент находятся под угрозой вмешательства со стороны РФ.

ЕС разработал соглашение о гарантиях безопасности для Украины

ЕС уже завершил разработку двустороннего соглашения о гарантиях безопасности.

США не ожидают серьезных прорывов со стороны РФ на фронте

В Соединенных Штатах Америки сделали предположение по поводу российских войск.