Site icon Вечерние Вести

17 млн грн у бюджет за добу: що не так із автофіксацією порушень швидкісного режиму

Початок автофіксації порушень швидкісного режиму знову загострив цілу низку давно наболілих питань

Зокрема, як повідомив Борислав Береза, трохи більше ніж за першу добу камери зафіксували в Києві майже 70.000 порушень ПДР.

Якщо всі з них “опрацювати”, то лише за добу це більше 17 мільйонів гривень у бюджет. Розумію, чому в МВС (і не тільки) така схема багатьом сподобалася.

Але чи не свідчить така статистика про неправомірно (для низки дорожніх ситуацій) занижені вимоги до швидкісного режиму?

Читайте також: Дуже хочеться, аби камери були дієвішими за посадки – Фурса

Нагадаю “правило 85%”, про яке докладно можна прочитати тут. Суть правила: в ідеалі обмеження швидкості має бути таким, щоб 85% водіїв не перевищували цю швидкість у ситуації, коли на цій ділянці дороги не встановлено взагалі жодних обмежень.

У нас же, навпаки, діє совкова традиція: “про всяк випадок” зробити винними якомога більше людей, аби потім:

– або штрафувати всіх із відчутною вигодою для бюджету (але народ масово озлиться через несправедливість нелогічно суворих обмежень);

Читайте також: В Авакова заявили, що після запуску нових камер на дорогах порушень стало на 40% менше

– або штрафувати людей вибірково, мірою спроможності працівників поліції “опрацювати” дані камер, але це буде ще більше розбещувати правосвідомість громадян і загострювати в них відчуття несправедливості (завжди пов’язане з будь-якими проявами вибіркового правосуддя).

Як на мене, те й те погано.

Хотіли “як краще” (?), а виходить як завжди.

Олексій ПАНИЧ

Exit mobile version