На похороні принца Філіпа в зв’язку з обмеженнями, викликаними пандемією коронавируса, дозволена була присутність лише 30 осіб. Всі вони були родичами герцога Единбурзького і королеви Єлизавети II. І лише одна дама була запрошена як друг покійного – графиня Маунтбеттен Бірманська Пенелопа Начбулл. Це викликало подив у необізнаних осіб.
Простолюдинка Пенні, дочка м’ясника, який став успішним бізнесменом, в 1979 році вийшла заміж за графа Нортона Маунтбеттена – онука улюбленого дядька принца Філіпа лорда Луї Маунтбеттена, який загинув в результаті теракту в тому ж році, інформують Факти.
З Філіпом і Єлизаветою Пенелопа познайомилася ще в 1974 році, коли ще тільки зустрічалася зі своїм майбутнім чоловіком. А з початку 1990-х років вона стала одним з найближчих друзів герцога Единбурзького. Незважаючи на більш, ніж 30-річну різницю у віці, герцог і графиня проводили багато часу разом, насолоджуючись товариством один одного. У них було багато спільних інтересів – у тому числі відпочинок на природі. Чоловік королеви вчив свою подругу управляти кінним екіпажем.
Як говорить королівський біограф Інгрід Сьюард, їм обом було цілком байдуже, що думають інші люди про їхній зв’язок.
«Коли я побачила Філіпа і Пенні, що ковзають по танцполу на балу Королівської яхтової ескадрильї, їм обом було начхати на те, які про них можуть йти розмови. Я помітила, що Філіп, відмінний танцюрист, і прекрасна Пенні повністю збігалися в ритмі. Він, безсумнівно, був близький з нею і підтримував її як друг та наставника», – писала Сьюард в своїй книзі про принца.
Філіп став моральною опорою для Пенелопи після смерті її п’ятирічної дочки Леонори – молодшою з трьох її дітей. Дівчинка померла від раку в 1991 році.
Моральну підтримку Пенні принц надавав, коли чоловік зрадив її та в 2010 році пішов до іншої жінки. Через чотири роки Нортон повернувся, але Пенелопа відправила його жити в перебудований комору на території їх загального маєтки.
Саме до допомоги Пенелопи звернулася королева, коли їй треба було вмовити чоловіка відмовитися від поїздок на автомобілі після того, як він потрапив у аварію в 2019 році. І графиня переконала впертого герцога добровільно здати водійські права.
Графиня Маунттеттен була постійним гостем на королівських заходах. Придворні жартома дали їй прізвисько «А також» – оскільки без неї не обходився жоден список запрошених.
«Що думала про їхні стосунки сама королева, ми ніколи не дізнаємося», – пише Сьюард. Філіп завжди любив фліртувати, а Єлизавета сама часто жартувала з приводу його вітряної натури.
68-річну Пенелопу вважали другою за значимістю жінкою в житті принца – вірною компаньйонкою, берегинею секретів і довіреною особою. Пенелопа була однією з небагатьох, з ким Філіп продовжував спілкуватися, пішовши у відставку в 2017 році і переїхавши з Букінгемського палацу за місто.
На похоронах принца графиня виглядала вбитою горем – вона втратила свого кращого друга.
Офіційно Букінгемський палац пояснив присутність Пенелопи тим, що вона «була замість свого чоловіка, який не мав можливості приїхати». Це формулювання багатьом здалося дивним, оскільки Пенні була набагато ближче Філіпу, ніж Нортон Маунтбеттен.