Влада Китаю розробила план по повній відмові від американських комп’ютерів, ноутбуків, а також від американського ПО в держустановах країни на користь вітчизняних аналогів, повідомляє The Guardian.
В якості основного постачальника «імпортозамінної» техніки називається компанія Lenovo, але остаточне рішення ще не прийнято. Саме ця компанія протягом кількох років була лідером в сегменті настільних комп’ютерів і одним з основних гравців на ринку ноутбуків.
Але незважаючи на те, що продукція Lenovo офіційно китайська і підходить під нову стратегію КНР, в її ноутбуках і ПК присутня достатня кількість компонентів, вироблених американськими вендорами. Як влада Піднебесної планує вирішувати це питання, на момент публікації матеріалу не відомо.
Нова стратегія КНР розрахована на три роки, і «під прицілом» виявляться комп’ютери компаній Dell, HP, а також ПО Microsoft.
Що стосується Microsoft і її операційної системи Windows 10 разом з офісним ПО Office, то тут у Китаю поки немає певної альтернативи. Однак в якості заміни КНР може використовувати Deepin – дистрибутив Linux, розробка якого з 2004 року велася китайськими фахівцями.
Стратегія китайської влади, розрахована на три роки і отримала умовну назву «3-5-2», по одній цифрі на кожен рік. Так, в 2020 році план передбачає заміну 30% обладнання, в 2021 році – ще 50%.
Решта 20% американської техніки, яка застосовується в держустановах КНР, будуть замінені на вітчизняні аналоги протягом 2022 року. В цілому заміні підлягає, за різними джерелами, в межах від 20 до 30 млн одиниць техніки.
Швидше за все політика держави не торкнеться китайських приватних компаній та підприємств. В першу чергу це пов’язано з високою вартістю заміни однієї техніки на іншу, а також закупівлі нового програмного забезпечення і необхідності навчання персоналу роботі з ним.