ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Ноябрь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
         

Туреччина і Росія - закляті друзі і нерозлучні вороги

  347   0 05.06.2019, 09:01 | Статьи, Мир
Туреччина і Росія - закляті друзі і нерозлучні вороги

Туреччина і Сполучені Штати сваряться і сперечаються через рішення Анкари купити у Росії зенітно-ракетні комплекси С-400 і через її співпрацю з Москвою в Сирії. У цих умовах буде не зайвим запитати, чи справді доходить до розлучення Туреччини і Заходу. Так, Туреччина дрейфує в бік від Заходу. Але поки зарано говорити про те, що вона готова об'єднати зусилля з Росією, особливо на Близькому Сході.

Головну роль у формуванні характеру російсько-турецьких відносин відіграють не загальні ідеологічні переконання, а близькосхідна геополітика, погіршення взаємин між Туреччиною і США й особливості турецького керівництва.

По-перше, оскільки Росія в 2015 році почала брати участь у сирійській війні і демонструє рішучість зберегти Башара Асада при владі, якась форма взаємодії між Росією і Туреччиною, яка сусідує з Сирією, просто неминуча.

По-друге, стан турецько-американських відносин безпосередньо впливає на ступінь дружелюбності Туреччини до Росії. Коли Анкара і Вашингтон зближуються, у Туреччини зникає бажання використовувати зміцнення зв'язків з Росією як геополітичну страховку. Але коли Туреччина незадоволена Заходом, як вона незадоволена зараз Америкою, яка допомагає сирійським курдам, Анкара знаходить в особі Москви співчуваючого співрозмовника.

І нарешті, в російсько-турецьких відносинах є особиста складова. Глави обох держав відіграють вирішальну і надмірну роль у зовнішній політиці, і на цьому ґрунті між ними відбулося особисте зближення. Хоча напруженість у відносинах між цими країнами і Заходом дуже серйозна і довготривала, Путін і Ердоган зацікавлені в тому, щоб її ще надмірно перебільшувати.

З огляду на структурні фактори, присутні у складних відносинах Росії і Туреччини з Заходом, важко собі уявити, що ці країни зроблять різкий розворот, коли Путін і Ердоган підуть. На той час відносинам Туреччини з Заходом вже буде завдано шкоди. А якщо Туреччина поставить на чергування С-400, а Сполучені Штати у відповідь введуть проти неї серйозні санкції, тоді Анкара буде ще більше покладатися на Росію у військових питаннях.

Але між Росією і Туреччиною чимало розбіжностей, які важко подолати.

По-перше, з часів Османської імперії Туреччина завжди намагалася не допустити значної присутності Росії в південному і східному Середземномор'ї. Але саме цим Росія активно займається сьогодні: в Сирії, Лівії, Єгипті та Алжирі. А оскільки російський вплив посилюється, простору для маневру в цьому регіоні в Анкари залишатиметься все менше. Прагнення Туреччини пристосуватися до Росії і знайти з нею компроміс дуже незвичне як з історичної, так і з геополітичної точки зору, і воно навряд чи збережеться надовго.

По-друге, між двома країнами існують суперечності в баченні перспектив Близького Сходу. Росія незмінно віддає перевагу світським силам, серед яких режим Асада в Сирії, уряд Абдель Фаттаха ас-Сісі в Єгипті, війська Халіфи Хафтара в Лівії і Організація Визволення Палестини. Туреччина ж, навпаки, виступає проти Асада, засуджує переворот Сісі проти уряду «Братів-мусульман» на чолі з колишнім президентом Мурсі і підтримує ХАМАС, демонструючи явні симпатії до сил ісламістів. Між двома країнами є багато гострих геополітичних розбіжностей, починаючи з майбутнього сирійської провінції Ідліб, і ці розбіжності вбиватимуть клин у російсько-турецькі відносини.

По-третє, економічні інтереси Росії і Туреччини не збігаються. Росія як експортер енергоресурсів хоче, щоб ціни на них були високими. Тому вона швидко розвиває відносини з арабськими країнами, що входять в ОПЕК. Так, тісно координуючи цінову політику і обсяги видобутку нафти, Росія і Саудівська Аравія мають намір не допускати зниження цін. Тим часом Туреччина є найбільшим імпортером енергоресурсів. Їй потрібні низькі ціни, особливо в умовах сьогоднішнього приголомшуючого негативного сальдо поточного платіжного балансу.

Оскільки інтереси Росії і Туреччини на Близькому Сході не збігаються, у їхньої співпраці є цілком визначені межі. Найвірогідніше, вони залишаться партнерами і можуть ще більше зблизитися, якщо США відштовхнуть Туреччину.

Але у Заходу є чимало можливостей використовувати існуючі між ними розбіжності. Найлегше експлуатувати протиріччя між Росією і Туреччиною щодо майбутнього провінції Ідліб. Туреччина і Захід зацікавлені в тому, щоб не допустити масштабного наступу російських військ у цій провінції. Така операція може призвести до гуманітарної катастрофи, і тоді велика кількість біженців кинеться до турецького кордону.

Певна річ, що у відносинах Туреччини і Заходу останніми роками відбулися серйозні зміни. Колишньої ситуації не повернути. Але в той же час ці відносини не зруйнуються, особливо через зв'язки Туреччини з Росією, які у кращому разі можна назвати неміцними.

Галіп ДАЛАЙ

Foreign Policу, США

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Ноябрь 2019 (458)
Октябрь 2019 (594)
Сентябрь 2019 (633)
Август 2019 (559)
Июль 2019 (1051)
Июнь 2019 (1026)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области