ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

Криваві відкупні дітям Хашоггі

  135   0 09.04.2019, 09:03 | Статьи, Мир
Криваві відкупні дітям Хашоггі

Коли закінчиться суд над ймовірними вбивцями Хашоггі, «криваві відкупні» обом його синам і обом дочкам можуть зрости до десятків мільйонів доларів, повідомили саудівські чиновники та інші джерела, які побажали залишитися невідомими.

Виплати, розмір яких раніше не розголошувався, - спроба саудівської влади полюбовно залагодити питання з членами сім'ї Хашоггі, убитого і розчленованого саудівськими оперативниками в Стамбулі півроку тому. Гроші виплачуються ще й для того, щоб родичі Хашоггі і надалі були стриманими у заявах для преси. Досі діти Хашоггі від різкої критики на адресу Королівства утримувалися, попри те, що загибель їхнього батька здійняла у світі хвилю обурення, викликавши повсюдне засудження наслідного принца Мухаммеда ібн Салмана.

Наприкінці минулого року король Салман розпорядився, щоб кожному з дітей Хашоггі вручили ключі від будинку і щомісяця перераховували по 10 тисяч доларів. За висловом колишнього чиновника, це визнання «великої несправедливості» і спроба «загладити провину». Однак багатства королівської сім'ї йдуть і на те, щоб мінімізувати наслідки вбивства відомого саудівського журналіста та оглядача «Вашингтон пост», який дозволяв собі критику саудівського уряду. Один саудівський чиновник повідомив, що гроші виплачуються згідно з давньою традицією. За його словами, така допомога надається не тільки жертвам насильницьких злочинів, а й постраждалим від стихійного лиха. Припущення, що це плата за мовчання сім'ї Хашоггі, він відхилив: «Подібна підтримка - частина нашого звичаю та культури. Вона ні до чого не зобов'язує».

У рамках попередньої угоди кожному з дітей Хашоггі надали будинок у Джидді вартістю до 4 мільйонів доларів. Нерухомість є частиною загального комплексу, де головний корпус відводиться старшому синові Салаху Хашоггі. За словами близьких родичів, Салах, банкір із Джидди, - єдиний з дітей Хашоггі, хто має намір залишитись у Саудівській Аравії. Решта проживають у Сполучених Штатах і, найімовірніше, свою нову нерухомість продадуть. Салах веде із саудівською владою фінансові переговори і коментувати це питання відмовився. Через те, що сам він і його родина залишилися в Джидді, його брати і сестри поводяться з владою дуже шанобливо, а їхні заяви для преси останні півроку носять виключно стриманий характер. У жовтні уряд Саудівської Аравії опублікував фотографії, як Салах тисне руку Мухаммеду ібн Салману. Хоча передбачалося, що ці кадри продемонструють скорботу принцанаслідника, багато хто визнав їх доказом того, що королівська сім'я чинить тиск на дітей Хашоггі. Дочки журналіста, Ноха і Разан Джамал Хашоггі, опублікували минулого року у «Вашингтон пост» есе. У ньому вони розписали надії батька на зміни в Саудівській Аравії, але при цьому зауважили окремо, що він «ніякий не дисидент», і підкреслили, що в його смерті не звинувачують ні наслідного принца, ні саудівську еліту. Поточні щомісячні виплати і перспектива багатомільйонних відкупних цілком можуть переконати сім'ю Хашоггі зберігати мовчання і надалі - хоча критики Саудівської Аравії і правозахисні організації все ще вимагають, щоб Королівство відповіло за свої дії.

Видавець «Вашингтон пост» Фред Раян у колонці, опублікованій через півроку після смерті Джамала Хашоггі, заявив, що саудівці «вдалися до маневру ухилення». За його словами, щоб вгамувати світовий галас, там влаштують «показовий процес», на якому під суд віддадуть «цапів-відбувайлів з числа чиновників, якими можна безболісно пожертвувати».

Саудівські чиновники причетність Мухаммеда ібн Салмана категорично відкидають. За їхньою версією, операцію здійснювала команда, яка мала на меті захопити Хашоггі і повернути його до Ер-Ріяда, проте бійка в стамбульському консульстві, яка вийшла з-під контролю, завершилася його загибеллю. У консульство ж Хашоггі звернувся за документами для другого шлюбу. Частково спираючись на дані підслуховуючих пристроїв, встановлених у саудівському консульстві турецькою владою, американські спецслужби дійшли висновку, що Хашоггі задушили із застосуванням підручних засобів або без них.

Що сталося з тілом Хашоггі, саудівські чиновники досі не пояснили. Імовірно, його труп розчленували... Саудівська влада оголосила, що загалом розслідування проводиться щодо 21 людини, серед яких фігурує головоріз наслідного принца Сауд аль-Кахтані. Звинувачення домагається страти для п'ятьох оперативників, які прибули до Стамбула з Ер-Ріяда і на час вбивства Хашоггі перебували в консульстві. Серед них Махер Мутреб, колишній полковник саудівської розвідки, знайомий з Хашоггі ще по посольству Саудівської Аравії у Лондоні. Якщо їх визнають винними і засудять до страти, саудівське правосуддя надасть членам сім'ї Хашоггі можливість помилувати вбивць батька. За це вони можуть отримати десятки мільйонів доларів «кривавих відкупних».

Чи отримають діти Хашоггі гроші, якщо не погодяться пробачити і помилувати вбивць, поки не ясно. За словами близьких родини Хашоггі, серед братів і сестер вже спалахнули розбіжності з приводу того, чи варто відстоювати справу батька. Якщо дочки ще намагаються якось викрити жорстокість саудівської влади, то сини зосередилися на тому, як отримати побільше відкупних.

Якось, лише за кілька тижнів після загибелі батька, Абдулла Хашоггі повідомив радникам сім'ї, що він хотів би покарати королівський двір, витребувавши собі одне з найцінніших надбань наслідного принца. «Хочу да Вінчі», - заявив він, маючи на увазі картину генія Відродження, яка в 2017 році обійшлася принцу-спадкоємцю у 450 мільйонів доларів.

Грег МІЛЛЕР The Washington Post, США (Матеріал публікується зі скороченнями)

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2019 (417)
Август 2019 (559)
Июль 2019 (1051)
Июнь 2019 (1026)
Май 2019 (1058)
Апрель 2019 (1008)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области