ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Октябрь 2020    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Що потрібно знати про вибори 2019 року в Індії

  324   0 19.03.2019, 09:03 | Статьи, Мир
Що потрібно знати про вибори 2019 року в Індії

Вибори в Індії пройдуть у сім етапів у період з 11 квітня до 19 травня. Результати голосування будуть оголошені 23 травня. Виборцям належить вибрати 543 представника в національний парламент. Партія, що здобуде 272 або більше місць, отримає право обрати прем'єр-міністра. У разі, якщо жодна з партій чи альянсів не отримає достатньої кількості місць у парламенті, буде сформовано коаліційний уряд.

Вибори, які відбуваються раз на п'ять років, є наймасштабнішим демократичним заходом у світі. Право голосу в Індії мають 900 мільйонів людей, що на 80 мільйонів більше, ніж було в 2014 році. Результати минулих виборів оскаржували понад 450 політичних партій, при цьому тільки шість із них є національними партіями, які можуть претендувати на підтримку в різних штатах.

Що поставлено на карту

Ці вибори мають принципово важливе значення для Індії, яка скоро стане найбільш густонаселеною країною в світі. Індія намагається наздогнати за економічними показниками свого східного сусіда - Китай. Це вимагає від країни вкладення величезних інвестицій у розвиток інфраструктури та значних змін у політичній сфері. У той же час Індія, прийнявши курс шовіністського лідера, який здобув перемогу на національних виборах у 2014 році, обирає модель демократії.

Прем'єр-міністр Моді, лідер партії Бхаратія джаната (БДП), прийшов до влади, обіцяючи «achhe din» (хороші часи) і розвиток для всіх. За часи його прем'єрства значно зміцнилася економіка, проте підвищити рівень зайнятості населення не вдалося, що призвело до збільшення числа безробітної молоді. Країна має низку проблем, пов'язаних із забрудненням повітря і нестачею води.

Прихід до влади прем'єр-міністра Моді розширив можливості правих індуїстських груп. Із 2014 року десятки людей були вбиті «захисниками корів» (в індуїзмі корова є священною твариною і їй заборонено завдавати будь-якої шкоди. - Прим. ред.). У кінцевому підсумку Моді засудив такі вбивства.

Претенденти

Моді залишається головним претендентом на перемогу. Він народився в штаті Гуджарат, більшу частину свого життя був членом організації «Раштрія сваямсевак санґх», головна мета якої - зробити Індію «індуїстською нацією». У 2002 році, коли Моді був головним міністром Гуджарата, спалахнули заворушення, під час яких загинули понад тисячу людей, в основному мусульмани. Моді почав просувати «модель Гуджарату», в межах якої мав намір здійснити модернізацію інфраструктури штату і отримати інвестиції.

Основним суперником Моді став Рахул Ганді, лідер партії Індійського національного конгресу. Він останній представник династії Неру-Ганді, який понад усе прагне очолити країну (ця родина не пов'язана з лідером руху за незалежність Махатмою Ганді). Прадід Рахула Ганді, Джавахарлал Неру, був першим прем'єр-міністром Індії. Його бабуся Індіра Ганді і його батько Раджив Ганді також керували країною і пізніше були вбиті. Рахулу Ганді важко буде переконати виборців дати ще один шанс династії - особливо після корупційних скандалів, з якими зіткнувся індійський уряд.

Основні проблеми

До недавнього часу здавалося, що головними проблемами стануть зайнятість і стан сільського господарства. У січні з офіційної доповіді, що просочилася в пресу, стало відомо, що при Моді рівень безробіття в Індії виріс і досяг максимальної позначки за останні 45 років. З початку року фермери провели кілька великих акцій протесту. Вони вимагали покращити систему зрошення та поливу в уражених посухою штатах і компенсувати збитки через низькі ціни та високу інфляцію.

Ці проблеми, ймовірно, сприяли поразці БДП на ключових виборах у штаті наприкінці минулого року. Моді наголошує на досягненнях свого уряду, зокрема, це програма з поліпшення життя бідних жінок, національна кампанія по боротьбі із забрудненням навколишнього середовища і введення нового закону про банкрутство. Він також прагне перетворити забезпечення національної безпеки на ключовий компонент виборчої кампанії після того, як 14 лютого в контрольованій Індією частині Кашмірі внаслідок теракту було вбито 40 поліцейських. У відповідь Моді завдав авіаудару по табору підготовки терористів у Пакистані, розпочавши найсерйозніше за останні десятиліття військове протистояння між двома країнами.

Хто за все це платить

Вибори в Індії в 2019 році можуть стати найдорожчими в світі. За словами Мілана Вайшнава, директора Південно-азіатського напрямку аналітичного центру Карнегі, на останні національні вибори, які відбулися в 2014 році, партії витратили понад 5 мільярдів доларів. Очікується, що в цьому році ця цифра значно зросте. Для порівняння: на президентських виборах і виборах у Конгрес в 2016 році США витратили 6,5 мільярда доларів.

Теоретично на виборах до парламенту кандидат може витратити на свою кампанію мільйон доларів. На практиці кандидати отримують значні суми незадекларованих коштів.

Нинішній уряд вніс дві важливі і суперечливі зміни до порядку фінансування кампанії. Сторони тепер можуть отримувати кошти від громадян Індії, які живуть за кордоном, і від деяких іноземних фірм, що мають індійські холдингові компанії. Вони також можуть збирати гроші від анонімних приватних або корпоративних осіб, використовуючи «виборчі облігації».

Що таке mahagathbandhan

Мahagathbandhan на хінді означає «мегакоаліцію» або «великий альянс». Останнім часом на політичній арені країни почали з'являтися лідери різних опозиційних партій Індії, таких як партія Конгресу, Трінамула, Аама Аадмі і Самаджваді. З огляду на події останніх місяців існує чимала ймовірність того, що в разі, якщо вони отримають достатньо місць, то зможуть об'єднати зусилля, щоб повалити Моді і БДП.

Джоанна СЛЕЙТЕР

The Washington Post (США)

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Октябрь 2020 (530)
Сентябрь 2020 (712)
Август 2020 (588)
Июль 2020 (1007)
Июнь 2020 (995)
Май 2020 (1233)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области