ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Декабрь 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Брекзит: сварячись з британцями, Франція підігрує Путіну

  116   0 25.02.2019, 09:02 | Статьи, Мир
Брекзит: сварячись з британцями, Франція підігрує Путіну

Брекзит не сходить з перших шпальт газет і перетворився на поганий серіал, закінчення якого всі чекають з нетерпінням, оскільки він переріс у джерело величезної нестабільності навколо політичного і економічного майбутнього європейського континенту.

У зв'язку з цим нинішня роль Франції є особливо проблематичною, оскільки наші дії після британського референдуму націлені більше на дестабілізацію Сполученого Королівства, ніж на його підтримку в цьому важкому випробуванні, яке видається справжнім геополітичним гротеском у поточних міжнародних обставинах.

Для кращого розуміння ставок у цьому «розлученні» потрібно поглянути на ситуацію здалеку і зануритися в ключову роботу Олександра Дугіна «Основи геополітики. Геополітичне майбутнє Росії». Ця книга окреслює стратегію, яка повинна дозволити РФ повернути колишню велич на міжнародній арені, і є чимось на зразок східного аналога «Великої шахівниці» Збігнєва Бжезінського, що вийшла того ж року. Європейська програма змальована в ній гранично чітко: потрібно відокремити Велику Британію від решти Європи і підштовхнути Францію до більш тісного союзу з Німеччиною, оскільки у двох країнах існує сильна антиатлантистська, тобто антианглосаксонська традиція.

Таким чином, голосування на користь Брекзита стало першою фазою реалізації цієї мети і дозволило прибрати з Європейського союзу Велику Британію, яку Росія сприймає як троянського коня американців на континенті. Друга фаза полягає в просуванні «жорсткого» Брекзита в результаті серйозного напруження у відносинах Європейського союзу і Великої Британії. Це має розділити їх або навіть створити між ними ворожість, заклавши тим самим основу для третьої і останньої фази: формування європейської армії у відриві від НАТО. Стратегія Росії добре продумана, але в той же час гранично прозора, що в теорії мало б дозволити нашому керівництву уникнути розставленої Путіним пастки.

Судячи з усього, позиція Еммануеля Макрона повністю відповідає бажанням Москви. Наш президент, як і багато інших французьких політиків, насолоджується ситуацією в надії ошукати підступний Альбіон. Зокрема, це стосується посилення позицій Парижа як фінансового майданчика. З цим пов'язана підтримка жорсткого Брекзита, прагнення покарати британців за втечу з корабля (що тоне?). Схоже на те, що старе суперництво з англійцями, успадковане від багатовікової історії непростих стосунків, позбавляє розуму наших лідерів, які називають себе європеїстами.

Крім того, в економічному плані Франція здебільшого виконує вказівки Ангели Меркель, яка нав'язує свою економічну модель всьому континенту.

Нарешті, проект європейської армії, який просувають Франція і Німеччина, чудово вписується в логіку відокремлення від НАТО і, отже, англосаксів. Зараз складно уявити, що ця псевдоармія зможе дати відсіч російській військовій машині на східних кордонах Європи без американської парасольки.

З усього цього випливає, що Еммануель Макрон, ймовірно, сам того не розуміючи (його шлях у політиці не вказує на якісь особливі зв'язки зі сходом), грає на руку Володимиру Путіну, оскільки його курс прекрасно вписується в плани Кремля. Невеликий досвід у міжнародній політиці, незначні (або навіть відсутні) навички в геополітиці і погані поради оточення - все це призвело до того, що у французького президента немає особливої ваги на міжнародній арені порівняно з такими лисицями як Ангела Меркель чи Володимир Путін.

Хай там що, підняти планку ніколи не пізно, і Еммануелю Макрону слід для цього змінити зовнішню політику. Занадто тісний союз з Німеччиною, що означає цілковите рівняння на неї в економічному плані, навряд чи можна назвати вдалим рішенням. Необхідно зберегти якомога кращі відносини з британцями, які залишаються вірними союзниками Франції з часів «Антанти» (в 1939-1940 роках тільки вони, бельгійці і нідерландці воювали з нами проти Гітлера), поставитися з розумінням до їхнього рішення вийти з Європейського союзу. Якщо їх більше немає в союзі, це не означає, що потрібно псувати відносини, встановлювати бар'єри на кордонах і відмовлятися від військового співробітництва. У британців є свої цілком гідні мотиви. Вони вже точно не хотіли, щоб Берлін диктував їм політику.

Хоча у нас є всі підстави для боротьби з гегемонією англосаксонської культури в нашій країні (вона підриває нашу національну ідентичність) і відмови від сліпої підтримки військового авантюризму США, це не повинно віддаляти нас від вірних і сильних союзників, у яких є з нами хоча б мінімум спільних цінностей. Поки що конфлікт Європейського союзу і Великої Британії вигідний насамперед Росії, яка продовжує реалізацію власних планів і пропонує неприйнятну для будь-якої демократії авторитарну політичну модель.

Лоран ШАЛАР,
Le Figaro (Франція)

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Декабрь 2021 (181)
Ноябрь 2021 (687)
Октябрь 2021 (769)
Сентябрь 2021 (720)
Август 2021 (745)
Июль 2021 (601)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода