ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Январь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Херсонські аграрії бояться, що їхні землі захоплять китайці

  75   1 22.10.2013, 21:43 | Новости, Общество
Херсонські аграрії бояться, що їхні землі захоплять китайці

22 жовтня на херсонському обласному телебаченні (ТРК «Скіфія») проанонсовано підписання першої рамкової інвестиційної угоди між сільськогосподарською компанією «Agro» та китайськими інвесторами в Бериславському районі Херсонщини.

За день до цього на прес-конференції із закликом відмовитися від такого «інвестування» звернулися до керівництва країни та регіону керівники партійних і громадських організацій, що входять до Херсонського обласного Комітету опору диктатурі (КОДу), а також керівництво Асоціації фермерів і приватних землевласників області.

Як повідомляє прес-служба ХОО ВО «Батьківщина», проведенню прес-конференції передував цілий ряд спроб членів КОДу провести відкритий діалог з представниками влади у формі круглого столу або будь-якого іншого засідання.

Влада продемонструвала повне небажання спілкуватися і дискутувати на дану тему, пославшись на відсутність планів щодо залучення таких інвестицій. Тим не менш, перші особи області із завидною постійністю відвідували в складі урядових делегацій КНР, а також приймали в Херсоні представників китайської сторони.

За словами громадських активістів, «китайські інвестиції», про які зараз багато говорять на всіх рівнях, - це зовсім не фінансова допомога або звичне нам кредитування. Основною відмінністю цих «інвестицій» від кредитів МВФ або ЄБРР є те, що більша частина коштів надходить не у вигляді грошей, які аграрії можуть використовувати на власний розсуд, а у формі готових китайських товарів і технологій. Якість китайської сільськогосподарської техніки, на думку опозиціонерів, дуже сумнівна.

За словами заступника голови ХОО ВО «Батьківщина», керівника потужного агропідприємства Віктора Ващука, середній термін служби цієї техніки занадто малий, а автозапчастини до неї часто не знайдеш. По всій країні сила-силенна такої зламаної техніки. Але й не це основна причина необхідності відмовитися від «інвестування». Більшість розвинених країн не користується цими фінансовими ресурсами з однієї причини: обов'язковою умовою для їх залучення є робота на землі, в яку «інвестують», працівників з Китаю, що, на думку громадських діячів, є прихованою експансією.

Зараз мова йде про «інвестиції» у розмірі 3 млрд дол. США. Під проект планується виділити близько трьох мільйонів гектар землі сільськогосподарського призначення, і це при тому, що вільної землі в Україні немає, а всі придатні для сільського господарства землі такого аграрного регіону, як Херсонщина, - це 1,7 мільйона гектарів. При цьому червоною лінією по всіх повідомленнях проходить інформація, що Херсонщина - найменш густонаселена область. А що ж обробляти місцевим мешканцям? Сьогодні говорять про відновлення за рахунок залучених коштів системи зрошення. Але при цьому скромно замовчують, що проект готується під державні гарантії. Планується його реалізація під заставу Північно-Кримського каналу.

На думку учасників прес-конференції все це ні що інше як схема його приватизації. У разі неповернення грошей завжди може знайтися спонсор, який викупить борг перед Китаєм, забравши в якості компенсації канал у приватну власність.

За словами голови асоціації фермерів області Миколи Халупенко, в сьогоднішніх умовах канал може принести новому власнику хороші доходи, тому бажаючі обов'язково знайдуться. І небажання влади інформувати жителів області про власні плани щодо залучення цих «інвестицій» - зайве тому підтвердження.

На думку КОДівців, держава повинна нарешті повернутися обличчям до фермерів. Адже село - це душа України. Ті села, де багато років функціонують потужні фермерські господарства, повноцінно розвиваються. Ті ж, в яких земля віддана в оренду великим агрохолдингам, практично не отримують розвитку.

Керівник «Громадського контролю» Сергій Кириченко на завершення прес-конференції зачитав вимоги, які були викладені у зверненнях. Серед іншого, державі потрібно припинити штучне заниження закупівельних цін на продукцію сільського господарства і відкрити вільний експорт такої продукції для фермерів. Це дозволить фермерським господарствам впроваджувати сучасні продуктивні технології і дасть серйозний поштовх для розвитку всієї галузі.

gazetavv.com
Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Январь 2019 (774)
Декабрь 2018 (1014)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области