ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Март 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Відомство Табачника забарикадовує двері

  78   0 25.06.2013, 18:21 | Новости, Общество
Відомство Табачника забарикадовує двері
Міносвіти і науки України перетворює свій адмінбудинок на особисту фортецю Дмитра Табачника, у яку відтепер можна заходити тільки зі спецперепустками, а для журналістів чи не згідних із політикою органу державної влади – двері взагалі зачинені майже намертво.

Днями на сайті МОН було опубліковано наказ №165-к від 20.05.2013 року «Про затвердження Інструкції з організації пропускного режиму в адмінбудинку Міністерства освіти і науки України».

Наказом, який вийшов за підписом заступника Табачника, керівника апарату Олексія Дніпрова, МОН фактично себе убезпечує від небажаних відвідувачів. При цьому до списку небажаних на проспекті Перемоги, 10 у Києві потрапили журналісти і навіть посадові та службові особи…

Згідно з Інструкцією, яка додається до наказу, відтепер доступ до адмінбудинку здійснюється з дотриманням порядку пропускного режиму, який передбачає видачу охочим потрапити у «господу храмів науки» спеціальних перепусток: постійних, разових, тимчасових. Тільки отримавши цю перепустку, відвідувачі міністерства зможуть подолати «пости забезпечення пропускного режиму».

Проте отримати карт-бланш на відвідування будівлі МОН деяким категоріям людей буде дуже нелегко.

Зокрема у пункті 1.8 Інструкції МОН зазначається, що до адмінбудинку відомства не допускаються особи «з кіно-, фото-, аудіо- та відеотехнікою, звукопідсилювальною технікою, крім випадків, встановлених цією Інструкцією». Тобто журналістам, якими так часто буває незадоволений Дмитро Табачник, доступ до міністерства стає майже нездійсненною місією.

Також у відомство Табачника відтепер неможливо пройти з валізами, господарськими сумками та пакетами великих розмірів (понад 60х40х20 см).

Зась у міністерстві і протестувати чи висловлювати свою незгоду. Адже потрапити до будинку з гучномовцями, плакатами, транспарантами й «іншими предметами, які можуть бути використані для створення перешкод у діяльності міністерства» також не вдасться.

Пройти до будинку відомства простим громадянам, які, до слова, своїми податками забезпечують роботу міністерства, а отже, є його фактичними власниками, чи журналістам можна буде тільки по одноразовій перепустці, яку доведеться замовляти письмово і, звісно, з паспортом… Для того, щоб пооббивати пороги міністерства, потрібно буде обґрунтувати мету свого візиту. І тільки після цього міністерська бюрократія зможе дозволити, а вочевидь, і відмовити в доступі до коридорів на проспекті Перемоги, 10.

Більше того, згідно з пунктом 2.6 представники ЗМІ зможуть пересуватись будинком міністерства тільки «у супроводі працівників відділу взаємодії із засобами масової інформації МОН».

Впровадженням нової інструкції МОН скасовує наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 24 грудня 2012 p. №1481 «Про затвердження Інструкції щодо порядку організації забезпечення, виконання та підтримування пропускного та внутрішньооб’єктового режиму в адміністративній будівлі та порядку допуску автотранспорту на територію міністерства». Текст старої інструкції на сайті відомства Табачника відсутній: у переліку нормативно-правової бази за грудень 2012 року зяє прогалина. Тобто перевірити принципові відмінності між попередніми і теперішніми заходами безпеки у МОН не вдасться.

Проте майже небаченим ноу-хау міністерства є право визначати персон нон ґрата. Так, згідно із пунктом 1.6. завдання щодо дотримання в адмінбудинку МОН пропускного режиму «покладається на підрозділ забезпечення пропускного режиму, організація діяльності якого здійснюється Державним підприємством «Виробничо-будівельне об’єднання»». А вже ця новітня служба безпеки МОН наділена особливими повноваженнями: як йдеться в інструкції, у разі потреби цей підрозділ здійснює «додаткові заходи з обмеження допуску та перебування посадових і службових осіб, громадян України, іноземців та осіб без громадянства в адмінбудинку МОН».

Себто «у разі потреби» відомство Табачника може забрати право доступу до будинку міністерства навіть у власних працівників, не те що «людей із вулиці».

Жодного обґрунтування зміни Інструкції Міністерство освіти і науки на разі не дає. Зазначимо, що Міністерство освіти і науки України вже не вперше демонструє свою закритість перед суспільством. Тільки за останній час були випадки затримки із відповіддю на інформаційні запити та простежувалась відверта дезінформація журналістів. Також вже усталеною практикою МОН стала публікація наказів через декілька днів після їхнього підписання очільником відомства, що є прямим порушенням Указу президента України «Про додаткові заходи щодо забезпечення відкритості у діяльності органів державної влади» від 1 серпня 2002 року.

На разі міністерство забарикадовує двері… Чи має журналіст потрапляти у відомство через вікно?.. Питання звучить доволі анахронічно у країні, влада якої декларує наближення до європейських норм і рух до швидкої асоціації з ЄС.

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Март 2021 (65)
Февраль 2021 (653)
Январь 2021 (784)
Декабрь 2020 (743)
Ноябрь 2020 (750)
Октябрь 2020 (766)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области