ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Віталій ЯРЕМА: «Влада обов’язково відповість за скоєні злочини»

  319   0 03.06.2013, 19:39 | Статьи, Общество
Віталій ЯРЕМА: «Влада обов’язково відповість за скоєні злочини»

Що врешті-решт відбувається у правоохоронній системі? Чому чисельність міліціянтів зростає, а прості громадяни відчувають себе незахищеними на вулицях своїх міст? Чому Захарченко мовчить про справжніх замовників провокацій 18 травня у Києві? Чому влада не прибере «генделики» та аптеки, які вільно торгують наркотиками? На всі ці запитання в ексклюзивному інтерв’ю кореспонденту INTV розповів екс-керівник столичного главку МВС України, народний депутат від фракції «Батьківщина» Віталій Ярема.

— Віталію Григоровичу, дайте оцінку подіям, що відбулися 18 травня під час акції «Вставай, Україно!»: застосування спецпідрозділів міліції, побиття активістів, журналістів.

— Ситуація, яка мала місце в столиці під час заходів опозиції, відома всьому суспільству. На мій погляд, з нею не обізнані лише уряд і МВС. Те, що сталося 18 травня, є ганьбою для правоохоронних органів. На трасах зупинялися автобуси й машини, зупинялися навіть потяги зі Львова, щоб люди не змогли вчасно доїхати до Києва на акцію «Вставай, Україно!». А це вже кримінальний злочин — зловживання владою і перевищення службових повноважень. І всі ці факти зафіксовані.

Настане час, коли ми матимемо нормальне правосуддя, європейське. А не таке, як це — кишенькове. Тоді всі ці факти й будуть розслідувані. Сьогодні, на жаль, це неможливо з тих причин, що це одна команда кишенькових правоохоронців, які виконують завдання одного посадовця — президента — і однієї політичної сили.

— Отже, міліція уже не з народом?

— Це питання риторичне. Багато людей прийшли в правоохоронні органи служити чесно. Їм політика чинної влади щодо використання міліції у політичних інтригах дуже не подобається. Вони внутрішньо протестують проти цього, але побутові та службові обставини змушують їх брати участь у таких безчинствах. Хоча більшість із них (а я спостерігав зсередини за діями міліціонерів під час сумнозвісних подій) неохоче займаються тим, щоб документувати «факти порушення» з боку опозиціонерів, журналістів. Бо це не їхня функція. Ну і, відверто кажучи, сьогодні у правоохоронних органах зроблена навіть градація заробітної плати: слідчий отримує, наприклад, 2,5 тис. грн, а працівник «Беркуту» з середньою освітою у званні сержанта міліції — 4 тис. грн. Ця градація проведена навмисне, щоб ті люди, які виконують ганебні спецоперації, були фінансово стимульовані.

Я переконаний, що в усіх подіях 18 травня винен Янукович. Ви бачили, як звітував міністр внутрішніх справ? Ця людина виглядає переляканою! Він не знає, що говорити, бо не може сказати правду. А якби спробував — вже завтра його б звільнили. Він змушений говорити те, що потрібно, інакше підставить свого шефа. І тому сьогодні, повторюся, є лише одна людина, відповідальна за все, — це президент України. Він може одним помахом руки призупинити подібне безглуздя. Але йому невигідно. Бо за цим усім стоїть його власний інтерес.

— Чи повинна держава контролювати діяльність псевдоспортивних клубів, які плодяться наче гриби після дощу і можуть слугувати тренувальними базами для підготовки вуличних бойовиків?

— Оперативна робота МВС і СБУ, власне, й передбачає, щоб у країні не з’являлися угруповання кримінальної спрямованості. Їх необхідно брати на облік.

Якщо пам’ятаєте, у 90-х роках на території Києва було кілька злочинних угруповань, ватажки яких — Прищ, Фашист, Череп — сповідували старі кримінальні принципи життя. Водночас існували організовані групи, які займалися рекетом, — угруповання Солохи, Авдишева. Це теж були спортивні клуби, які створювалися заради рекету. І сьогодні спостерігається повторення ситуації 90-х.

Однак тоді злочинним угрупованням протистояли правоохоронні органи, а сьогодні криміналітет з міліцією і владою становлять одне ціле. Правоохоронці долучають бандитів до участі в хуліганських діях. Я думаю, що тут питання не тільки до діяльності МВС, а й до Міністерства спорту та молоді!

Подивіться на відео подій… З якою ненавистю, як мавпа, стрибає перед жінками, людьми похилого віку оцей, як його там — Румун! Є багато запитань до тренерів, батьків цього покидька.

Мене турбує те, що в 2004 році відбувалося подібне: і групи звозили, і ті самі люди це організовували. Тоді бойовиків розташовували в піонерських таборах під Києвом. Потім вони кидали камінням у вікна ЦВК, били людей. Те ж саме відбувалося в Мукачеві. Методи однакові, помінялися лише учасники безчинств.

Я пам’ятаю, як у 2005 році група політиків на чолі з Чечетовим швиденько писали явки з повинною: що, мовляв, їх примусили, що все це відбувалося під великим тиском, що вони ні в чому не винні, що попередня влада була корумпованою тощо. Потім, коли Ющенко здав інтереси країни, а генеральний прокурор зрадив правоохоронні органи, вони знову стали перевертнями. Тобто це люди, які за гроші продали свою
душу.

І ті 2,5 тисячі кримінальних справ, що були порушені проти фальсифікаторів виборів, зокрема генералів, які організовували злочини, нічого нікого не навчили.

Хай там як, ця влада скоро піде в небуття. А молоді люди, наприклад той молодик, який стрибав, нестимуть кримінальну відповідальність. Румуну загрожує ч. 2 ст. 296 КПК, яка передбачає до п’яти років позбавлення волі. Тож не варто йому розраховувати на те, що якось воно забудеться. Нехай ще погуляє трішки, а потім все одно настане час, коли треба буде відповідати. Я в цьому переконаний.

— Яку відповідальність мають понести «регіонали» за організацію провокації та масової бійки, а також залучення бойовиків з «Молодих регіонів»? Чи не варто заборонити цю громадську організацію за екстремізм?

— Перш за все треба довести, що то були представники «Молодих регіонів», розібратися, хто є організатором подій. А вже потім приймати рішення стосовно конкретних людей. Щоб заборонити будь-яку політичну силу, потрібно дуже багато переконливих аргументів. Необхідно провести об’єктивне розслідування. Поза тим досі немає жодної реакції президента, Генеральної прокуратури. Це говорить про те, що слідство проводиться упереджено. Можливо, 18 травня відбулася репетиція президентських виборів 2015 року? Але в такому разі ті люди не мають клепки в голові. Бо такі дії ні до чого позитивного не призводять.

— На ваш погляд, чи потрібно вже сьогодні в МВС проводити масштабну реформу? З чого слід починати?

— Зі зміни президента України! Ось це і буде дієвим початком реформи міліції. Як сьогодні можна реформувати правоохоронні органи, якщо вони працюють поза законом?

Справи з побиття журналістів, депутатів у Харкові, захисників Гостиного двору в Києві… Нічого не розслідується. Депутатів Верховної Ради лупцюють! У Кримінальному кодексі за ці речі передбачена відповідальність.

Розслідуються лише абсурдні, надумані справи проти опозиціонерів — не дай боже депутат у Тернополі не туди пішов… Тоді одразу верещать, репетують. Виходить чиновник, такий як Захарченко, і починає знущатися над тими людьми, які представляють інтереси народу України. Ми сьогодні дуже занепокоєні такою ситуацією. За цими фактами порушень закону було створено парламентську комісію, яка, сподіваюся, дасть якийсь позитивний результат.

— Чому чисельність міліціонерів постійно зростає, а люди на вулицях, особливо в нічний час, перестали відчувати себе в безпеці? Більш того, зустріч із правоохоронцями, окрім неприємностей, побиття, а в кращому випадку — марних витрат грошей, пересічному громадянину нічого корисного не принесе.

— Сьогодні рівень розкриття злочинів у країні — 3%. Ми бачимо роботу міліції лише на опозиційних мітингах. Коли ж людина шукає негайної допомоги, то захисту немає. То чи потрібна така міліція? Звичайно ж, сама по собі міліція — це механізм безпеки в державі, механізм належного правопорядку. Але хто керує сьогодні цим механізмом? Відповідь зрозуміла…

Ви бачили за останні три роки хоча б один звіт щодо криміногенної ситуації? Все під грифом «таємно»! Ми не знаємо, скільки стається вбивств в Україні, скільки їх розкрито, скільки «затримано», чи «не затримано», чи «заарештовано». Три роки тому ми всю інформацію видавали суспільству, ми ознайомлювали з криміногенною ситуацією. Сьогодні такого немає. Сьогодні все вкрите мороком. У МВС і правоохоронних органах на керівних посадах сидять люди непрофесійні. Вони служать не закону і народу, а політичній силі, яка їх утримує на цих посадах.

— У спальних районах, зокрема на Троєщині, майже в кожному дворі місцева влада розплодила так звані кіоски-генделики, які цілодобово торгують спиртними напоями. Молодь до ранку під впливом алкоголю порушує громадський порядок. Однак міліція взагалі на це не реагує. Молодь спивається, люди не мають змоги вночі відпочити. Як можна вирішити це питання?

— Це чиновники Київської міської адміністрації встановлюють свої кіоски через підставних «власників», обдирають місцевих жителів, споюють молодь. Я це питання неодноразово піднімав, звертався до голови КМДА. Але йому що пиши, що не пиши…

— На вулиці Марини Цвєтаєвої перед середньою школою №294 відкрито аптеку, яка торгує трамадолом. Наркомани вже зранку крутяться біля аптеки та лякають дітей, які саме йдуть до школи. Така сама ситуація і на Лук’янівці. Райвідділки «в долі»?

— У Дарницькому райвідділку три тижні тому затримали весь підрозділ ОБНОНУ, який торгував наркотиками. Згодом і в Оболонському райвідділку. Це питання до міністра внутрішніх справ: що врешті-решт відбувається в системі?

Розмовляв Владислав КОРДІК, INTV
Фото ИНИАН
Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (684)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области