Кетогенна дієта стає все більш популярною і багато хто не замислюючись починає випробовувати її на собі. Аніта Луценко розібралася у прямому ефірі, чи є безпечними такі експерименти.
Я повідомляє НВ, серія інтерв’ю з експертами в Instagram професійного тренера доповнилася новим випуском. Про Жирну точку на кето Аніта розмовляла з лікарем і викладачем Асоціації Професіоналів Фітнесу Олегом Терном, інформує UAINFO.org.
Не будемо довго тримати інтригу, скажемо, що недоліків у дієти виявилося в рази більше, ніж переваг.
Плюси кетогенного харчування
Багато з тих, хто спробував кето, кажуть про хороший контроль апетиту. Це пояснюється тим, що під час кетозу гормон голоду знижується, а нейромедіатори, які відповідають за відчуття насичення, збільшуються. Таким чином людині «простіше худнути», відчуваючи ситість впродовж тривалого часу.
«Хто як добирається на роботу: можна на машині, а можна парашутом. Але що раціональніше і практичніше на кожен день? » – зауважив Олег Терн. Кето дає швидкі результати, людина втрачає кілограм за кілограмом, проте з закінченням дієти вага повертається назад.
Мінуси кетодієти
Позитивні відгуки в інтернеті лікар назвав «упередженням виживання». Адже пишуть, як правило, ті, хто залишився задоволений, а незадоволені досвідом відгуки залишають рідко.
Лікар також звернув увагу, що на даний момент вкрай мало наукових досліджень з теми. Особливо обережними слід бути годуючим мамам, підліткам, дітям. Наслідки на перспективу абсолютно непередбачувані. Як мінімум це загрожує розладами харчової поведінки.
Наступним недоліком є незбалансованість дієти. Наприклад, через брак клітковини потрібно вживати добавки, які її містять. Інакше ви ризикуєте отримати розлад травлення.
Медики прогнозують, що кетогенна дієта може сприяти:
- порушенням мінерального обміну
- проблемам з печінкою, підшлунковою і нирками
- подагрі
- підвищенню ризиків анемії
- негативному впливу на серцевий м’яз при великих навантаженнях, особливо при вродженій схильності
- гіпотиреозу як у дітей, так і у дорослих, при тривалій дієті
- зниженню імунітету
- депресії.
Сама Аніта висловилася за збалансоване харчування без жорстких обмежень. Лікар назвав це адекватним і правильним підходом.