Рік обіцяє бути аномально спекотним, незважаючи на те, що не прийшла тепла течія Ель-Ніньо, завдяки якій підвищується температура на планеті.
NOAA, Національне управління океанологічних і атмосферних досліджень США, проводить спостереження за змінами клімату на планеті. Ця організація вважається однією з найбільш авторитетних у своїй галузі, і ось про що оголосили її вчені кілька днів тому.
З ймовірністю 75% цей рік стане найтеплішим в історії. На думку фахівців управління, навіть якщо цього не станеться, з 99,9% -ною вірогідністю 2020 увійде в п’ятірку найтепліших.
Цей рік встановив цілий ряд температурних рекордів по всьому світу. Наприклад, в Києві тільки за один день – 3 березня – їх було зафіксовано аж три: рекорд середньодобової температури, температури до полудня і нічної. В цілому, березень 2020 року в Україні став найтеплішим за всю історію спостережень. Подібні явища спостерігалися по всій планеті, і що примітно, з початку року ніде не зафіксовані рекордно низькі температури. Всього ж тільки за перший місяць весни на Землі було відзначено вісім температурних рекордів.
Вчені NOAA акцентують на тому, що потепління відбулося незважаючи на відсутність Ель-Ніньо – підвищення температури Тихого океану внаслідок переміщення приповерхневих вод. Зазвичай, це явище відбивається на кліматі всієї планети. І оскільки воно не спостерігалося в 2020 році, потепління настало внаслідок діяльності людини. Дек Арндт, фахівець Національного центру екологічної інформації NOAA стверджує, що основною причиною став викид парникових газів при спалюванні викопного палива.
Також він попереджає, що до кінця 2020 року ймовірність виникнення холодної течії Ла-Нінья, яка могло б знизити температуру на планеті, становить всього 35-40%.
Чим це загрожує?
За спостереженнями все того ж NOAA льодовики в Антарктиді і Гренландії зараз тануть у шість разів швидше, ніж в 90-х роках. Йдеться про величезні крижані покриви, танення яких призведе до підвищення рівня води в Світовому океані. Це ставить під загрозу життя в містах на узбережжі. Десятки мільйонів людей можуть залишитися без будинку або навіть життя внаслідок затоплення. З цього приводу вже висловився доктор Джейсон Бокс з Геологічної служби Данії і Гренландії. Він стверджує, що проектування районів в прибережних зонах необхідно проводити з урахуванням ймовірної зміни берегової лінії. А можливо, людству краще і зовсім переселитися углиб континентів.