ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Октябрь 2020    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     

Хто з кандидатів у президенти України підтримає органік?

  115   0 29.03.2019, 11:01 | Новости, Общество
Хто з кандидатів у президенти України підтримає органік?

Більшість кандидатів у президенти України у своїх передвиборчих програмах визначають аграрний сектор важливим для економіки країни. Ці програми аналізуються експертами з позиції майбутніх можливих наслідків від запровадження тих чи інших ініціатив кандидатів для аграрної галузі.

Зокрема, Німецько-український агрополітичний діалог оприлюднив результати досліджень щодо бачення розвитку аграрного та лісогосподарського секторів у передвиборчих програмах кандидатів у президенти України, проаналізувавши 10 передвиборчих програм найпопулярніших кандидатів, які, за даними соціологічних опитувань, мають високі шанси на перемогу у виборах. Основний акцент досліджень був зроблений на питаннях земельної реформи, земельного кадастру, державної підтримки сільгосппідприємств, продажу земель сільськогосподарського призначення тощо.

Федерація органічного руху України також опрацювала 39 передвиборчих програм, розміщених на сайті ЦВК та інші доступні матеріали та проаналізували бачення всіх кандидатів у президенти України щодо подальшого розвитку органічного виробництва, екологічної політики, пов'язаної з агровиробництвом.

Серед всіх кандидатів однозначне усвідомлення важливості та необхідності підтримки органічного виробництва мають лише Юлія Тимошенко та Роман Безсмертний. При цьому найбільш ґрунтовні тези та послідовна позиція - у лідера «Батьківщини», яка у своєму «Новому курсі України» чітко озвучує своє відношення до майбутнього розвитку органічного агровиробництва.

Вибірка із програми Юлії Тимошенко.

«Стратегічним орієнтиром розвитку аграрного сектору економіки України має стати розбудова багатоукладного сільського господарства, в якому функціонують як високотоварні великі підприємства, так і сімейні фермерські господарства. Великі підприємства мають змогу використовувати найсучасніші технології вирощування рослин і відгодівлі тварин, характеризуються високою продуктивністю і капіталомісткістю виробництва. Їх антиподи - дрібні фермерські господарства, мають нижчу продуктивність, але можуть виробляти «органічну» продукцію та допомагають вирішувати проблеми зайнятості сільського населення».

«Особлива увага буде приділена органічному виробництву. Землі, які використовуються під органічне землеробство, отримають особливий статус, а аграрії - державну підтримку та податкові пільги».

«Введемо довгострокове, під 3-5% річних, кредитування для аграріїв без застави під страхування ризиків. Будуть прийняті закони для стимулювання розвитку сільськогосподарської кооперації, органічного, плодоовочевого виробництва, тваринництва, а також переробки аграрної сировини».

«Буде зупинено варварську експлуатацію сільськогосподарських земель та запроваджено дієвий контроль за сівозмінами, технологіями обробки землі. Посилимо контроль за використанням сільгоспземель та застосуванням хімікатів, щоб запобігти виснаженню земель і зберегти їх родючість».

Вибірка з програми Романа Безсмертного.

У Розділі «Економіка» зазначено: «одним з пріоритетів є стимулювання розвитку органічного фермерства, вироблення органічної продукції для внутрішнього ринку та на експорт».

У програмах решти кандидатів у президенти України жодних згадувань про органічне виробництво не знайдено, проте лише частково дотичними до питань підтримки органічного виробництва можуть розглядатися декларативні твердження у кількох кандидатів:

Вибірка з програми Володимира Зеленського.

Екологія країни - це інвестиція в майбутні покоління. Введення європейських стандартів промислового і продовольчого виробництва. Україна має стати світовим екологічним продовольчим супермаркетом.

Вибірка з програми Юрія Дерев'янка.

В розділі «Екологічна політика»: питання вирішення екологічних проблем та довкілля стануть одними з пріоритетів держави:

  • запустимо систему екологічного моніторингу та контролю за станом води, ґрунтів, повітря...,

  • сприятимемо застосуванню і поширенню еко-інновацій, екологічно чистих технологій...

Вибірка з програми Анатолія Гриценка.

Не буде варварського ставлення до природи - будуть європейські стандарти екології та виконання Плану дій, напрацьованого нашою командою спільно з вченими-екологами.

Вибірка з програми Сергія Капліна.

Гарантую зелену і чисту Україну, високі екологічні стандарти:

посилення відповідальності за порушення в сфері екології.

Вибірка з програми Юлії Литвиненко.

Ринок землі в Україні має стати реальністю. Ключова умова продажу ресурсів - доступ фермерів, представників малого та середнього агробізнесу. Саме вони є відповідальними виробниками й носіями екологічного мислення у сільському господарстві.

Вибірка з програми Валентина Наливайченка.

Ввести пільгові режими оподаткування та кредитування для новостворених підприємств, високотехнологічних компаній, учасників реалізації національних проектів та підприємствам, що застосовують екологічно чисті технології виробництва.

Таким чином, більшість кандидатів у президенти України не розглядають екологізацію агровиробництва і розвиток органічного сільського господарства серед пріоритетів своєї діяльності.

На противагу цьому, найбільш чітко свою позицію висловлює Юлія Тимошенко з конкретно визначеними кроками щодо запровадження підтримки органічних виробників.

Федерація органічного руху України переконана, що новообраний Президент має стратегічно мислити, у своїй діяльності не має оминати увагою органічний сектор аграрної галузі України, а мусить займати активну позицію і сприяти розвитку органічного виробництва та формуванню ринку органічних продуктів в Україні.

organic.ua

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Октябрь 2020 (491)
Сентябрь 2020 (712)
Август 2020 (588)
Июль 2020 (1007)
Июнь 2020 (995)
Май 2020 (1233)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области