ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Декабрь 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     

Унаслідок необдуманих реформ Україна стала слаборозвиненою державою, - Андрій Павловський

  76   0 25.02.2019, 17:42 | Новости, Общество
Унаслідок необдуманих реформ Україна стала слаборозвиненою державою, - Андрій Павловський

На днях уряд ухвалив черговий план заходів  на 2019 рік з реалізації «Стратегії подолання бідності».

Подібний Указ «Про невідкладні заходи з подолання бідності» свого часу видавав ще Янукович. В цих планах, програмах, стратегіях нічого нового, з року в рік урядові чиновники переписують одне те саме трохи осучаснюючи термінологію... На жаль, із кожним  таким владним документом ситуація тільки погіршується: кількість бідних в Україні не зменшується.

Бідні є у всіх країнах, навіть розвинених. Але питання в тому, скільки таких людей, який рівень бідності й чи створила держава умови для виходу з неї, організувавши нові робочі місця. Оскільки поняття бідності є відносним, найкраще його оцінювати, порівнюючи з іншими країнами. ООН, наприклад, оцінює рівень життя в 160 державах світу. В Україні за методикою ООН  бідними  є більше 60% населення!

Це збігається зі звітом МВФ яким Україну названо найбіднішою країною Європи з  найменшою зарплатою. В Україні існує таке ганебне для цивілізованого світу явище, як бідність серед працюючих. Кожен п'ятий працюючий бідний!

Середня зарплата в Україні торік ледве досягла 264 Євро (для порівняння: у Молдові -324 €,  у Польщі - 1102 €, у Німеччині - 3700 €).

У нас найвищий рівень експлуатації найманих працівників у Європі. Частка зарплати в собівартості продукції, за даними Національної академії наук, становить лише 6,5%, тоді як у європейських країнах - більше  30%!

Затверджені в Держбюджеті соціальні стандарти вдвічі менші за фактичні показники. Наприклад: прожитковий мінімум для непрацездатних осіб затверджений в держбюджеті на 2019 рік - 1497 грн, а фактичний прожитковий мінімум за січень 2019 року за інформацією Мінсоцполітики становив 2910 грн.

Сьогодні смертність двічі перевищує народжуваність. Україна знову вийшла у світові лідери за захворюваністю на туберкульоз, який називають хворобою бідних.

Але не всім погано живеться в Україні. Олігархи (Фірташ, Порошенко, Пінчук, Коломойський та ін.) потрапляють у список найбагатших людей Центральної та Східної Європи.

Унаслідок необдуманих і недолугих реформ Україна стала слаборозвиненою державою. Якщо в країнах Європейського Союзу відношення прибутків 10% найзаможніших людей до прибутків такої самої частки найбідніших становить 5:1-8:1, то в Україні 40:1. У нас між багатством і бідністю справжня прірва!

У цих умовах основою впливу адмінресурсу на населення стає страх втратити навіть низькооплачувану роботу, страх за майбутнє своїх дітей. Багато бідних людей психологічно зламані. Вони легко зомбуються через ЗМІ й звикають до злиднів та корумпованої влади.

ПРИЧИНИ ЗУБОЖІННЯ

Земля, кліматичні умови та природні ресурси України - це унікальний Божий дар. У наших надрах понад 40% європейських запасів чорноземів, уся таблиця Менделєєва. Займаючи 1% світового суходолу, Україна має 5,2% її природних ресурсів. На початку незалежності в нас був один із найбільших у світі науково-технічних потенціалів. За кількістю винаходів на особу наша країна перебувала на одному рівні зі Сполученими Штатами. Щоправда, структура економіки була нераціональною. Зате тепер ні структури, ні економіки. Чому? Причина полягає в тому, що під час проведення псевдореформ запроваджуються такі механізми:

- тотальна «прихватизація» всього, зокрема й стратегічних підприємств енергетики та промисловості, розпродаж української землі, що готується з наступного року;

- сліпе, бездумне виконання програми «шокової терапії»- з початку 2014 року ціни на газ і тарифи  збільшилися в 11,7 раз (!);

- відплив капіталу за кордон, в офшори щороку з України виводиться понад  10 млрд доларів.

Усе це дає підстави говорити не про реформи, а про зраду національних інтересів з боку олігархів та їхніх представників у владних структурах, які прикриваються гаслами «життя по-новому», «віри, мови» зловживаючи при цьому безмежним і необґрунтованим терпінням зомбованого народу. В Україні замість відомої економічної формули «гроші - товар - гроші» діє формула олігархії «гроші - влада - гроші в квадраті».

20 олігархічних сімей-кланів контролюють 90% багатств України, і їм усе мало.

Феодально-олігархічна модель економіки породила бідність українців. Українська держава така слабка, бо не здатна змусити великий капітал коритися закону й бути соціально відповідальним.

ГОЛОВНИМИ ПРИЧИНАМИ БІДНОСТІ В БАГАТІЙ УКРАЇНІ Є ПАТОЛОГІЧНА ЖАДІБНІСТЬ І МЕНШОВАРТІСТЬ ВЛАДНОЇ ЕЛІТИ!

У результаті все суспільство стає хворим: владна еліта - духовно, а народ - фізично та морально. Ні ті, ні ті не можуть спокійно спати, живуть у страху за своє майбутнє.

ЯК ПОДОЛАТИ БІДНІСТЬ?

Щоб подолати бідність в Україні, треба запровадити такі зміни:

- у політичній сфері усунути з влади олігархів та їхніх маріонеток;

- в економічній сфері базовою моделлю зробити інноваційну замість нинішньої сировинної;

- у соціальній сфері не протиставляти людину суспільству, а виявляти справжню турботу про неї, не обмежуючи її прав і свобод, гарантувати можливість здобути якісну освіту та медичне обслуговування, а також зайнятість, створюючи нові робочі місця;

- у виробничій сфері забезпечити державну підтримку для розвитку наукомістких, енергозберігаючих технологій у промисловості та сільському господарстві;

- у сфері державного регулювання економіки створити ефективну грошово-фінансову та податкову системи;

- в освітній та культурній сферах зробити ставку на розвиток інтелекту та культури українського народу.

Отже, стратегією прогресивного розвитку, яка виведе Україну зі злиднів, є пріоритет національних інтересів та інноваційна економічна політика. Тільки ця стратегія дасть змогу досягти в країні європейського рівня демократії та європейського соціального стандарту життя (поступово збільшити доходи населення хоча б до рівня Польщі).

Андрій Павловський, експерт з питань соціальної політики, член Політичної ради партії «Батьківщина», Newformat

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Декабрь 2021 (154)
Ноябрь 2021 (687)
Октябрь 2021 (769)
Сентябрь 2021 (720)
Август 2021 (745)
Июль 2021 (601)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода