ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Октябрь 2020    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Багато із того, що називається «реформами», стосується лише форми і процесу, а не змісту та глибини педагогічного впливу, - експерт

  241   0 22.01.2019, 18:33 | Новости, Общество
Багато із того, що називається «реформами», стосується лише форми і процесу, а не змісту та глибини педагогічного впливу, - експерт

Продовжую тему насилля в школах, а якщо більш конкретно - то насилля стосовно вчителя. Є питання, на які завжди дуже складно дати об'єктивну відповідь. Йдеться про те, чи завжди вчитель правий у конфліктній ситуації з учнем?

Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив екс-голова Українського центру оцінювання якості освіти Ігорь Лікарчук.

Чи завжди вчитель здатний запобігти і попередити конфлікт із учнем? Чи не є непрофесійні і, навіть, антипедагогічні дії окремих вчителів причиною конфліктних ситуацій, які можуть закінчитися злочином? Якщо захищати честь учительського мундира, а не оцінювати ситуацію об'єктивно, то подібні запитання можуть вважатися крамольними. Але ж воно далеко не так. Давайте скажемо відверто і чесно: в закладах освіти працює чимало людей, які мають диплом про здобуття вчительського фаху, але педагогам апріорі не є. І йдеться не стільки про знання ними свого предмету (математики, фізики, хімії, мови та ін.), як про їхню абсолютну неспроможність бути ВЧИТЕЛЕМ. Вони не люблять і не поважають учнів. Вони не володіють елементарними знаннями з основ дитячої та вікової психології. Вони не навчені спілкуватися та володіти своїми емоціями. Вони не уміють знайти підхід до кожної дитини. Для багатьох педколективів можливість позбутися «складного» учня є найбільш бажаним варіантом розвитку конфліктної ситуації. У величезній кількості шкіл діяльність в сегменті «школа-батьки» будується або на протиставленні та взаємних звинувачення, або на матеріальних засадах. І надзвичайно рідко - на засадах справжнього партнерства у спільній справі. А там, де партнерства і справжньої педагогіки немає, то починають працювати інші способи розвязання конфліктних ситуацій, сутність яких полягає в психологічному і навіть у фізичному насиллі стосовно учнів. У такому випадку наслідки не примушують себе довго чекати. Бо і учень, і його батьки сьогодні не ті, якими вони були навіть десять років тому. Люди цілком справедливо та обєктивно вимагають до себе та своїх дітей поваги і розуміння. А школа такої поваги та розуміння у багатьох випадках забезпечити не здатна.
Не буду писати про соціальну зумовленість подібного явища. Бо вважаю, що поряд із соціальними чинниками маємо справу із жахливим зниженням професійного рівня педагогічних кадрів. У освіті відсутні, як система підготовки та приймання на роботу професійних педагогів, так і система відсіву випадкових для педагогічної діяльності людей. Ми й досі живемо химерами радянської освіти, вважаючи диплом про вищу освіту гарантією високого професіоналізму його власника. Існуюча система оцінки (атестації) практикуючого педагога базується на культмасових показниках колишнього соціалістичного змагання і на паперах, але не на оцінці реальних результатів його праці. В Україні підготовка фахового вчителя замінена на підготовку ремісника для освіти, а педагогічна наука давно працює лише сама на себе, а не на сучасну освіту. Багато із того, що називається «реформами», стосується лише форми і процесу, а не змісту та глибини педагогічного впливу. І, коли думаєш про все це, то зовсім інакше сприймаються випадки насилля стосовно вчителя. Їх виправдати не можна. Але і закривати очі на те, що вони, серед іншого, породжені нашою системою освіти, також.
Натомість, в цій ситуації ми не знаходимо іншого, як волати - «захистимо вчителя». А чи не буде краще, коли нарешті почнемо щось робити для того, щоб захистити та очистити освіту від непрофесіоналізму та випадкових у ній людей. І не будемо платити однакову зарплату СПРАВЖНЬОМУ вчителю і тому, хто таким бути НЕ ХОЧЕ або НЕ ЗДАТНИЙ.

 

Вечірні Вісті

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Октябрь 2020 (689)
Сентябрь 2020 (712)
Август 2020 (588)
Июль 2020 (1007)
Июнь 2020 (995)
Май 2020 (1233)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области