
Експертна комісія Мінкультури одноголосно ухвалила рішення, яке дозволить перенести пам'ятник Суворову з подвір'я Київського військового ліцею імені Івана Богуна.
Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написав міністр культури України Євген Ніщук.
Про необхідність цього я неодноразово говорив вже протягом декількох років і у ЗМІ, і у спілкуванні з керівництвом Ліцею, і з мною глибоко шановним Героєм України Ігорем Гордійчуком. Та, ухвалення рішення щодо пам'ятки місцевого значення - процес, до якого причетне не лише Міністерство. І комусь, вочевидь, було вигідне зволікання, а як наслідок - спекуляції та перекручування.
Я радий, що сьогодні таке важливе для України і мене особисто рішення, було ухвалено!
Богуну бути! Слава Україні!
Нагадаємо, фахівці Інституту національної пам'яті констатують, що Олександр Суворов брав безпосередню участь в придушення Коліївщини - козацько-селянського визвольного повстання на Правобережній Україні у 18 столітті. Також під керівництвом Суворова відбулася насильницька депортація з Криму до тодішньої Азовської губернії Російської імперії понад 30 тис. кримських християн (греків і вірмен), внаслідок якої загинуло близько половини переселенців. Суворов безпосередньо причетний до винищення частини ногайців - народу, який у XVIII ст. населяв землі Північного Причорномор'я, території південних областей сучасної України. У 1794 р. очолюваний Суворовим російський каральний корпус придушив польське визвольне повстання на чолі з Костюшком. З «героїчного» пантеону Російської імперії глорифікована історична постать та культ Суворова були успадковані радянською пропагандою. У ході Другої світової війни було засновано орден Олександра Суворова, були створені спеціалізовані військові училища, які тоді ж отримали свою назву на честь Суворова - «суворовські». Фактично, це було відродження та успадкування традицій військово-навчальних закладів «кадетського» типу Російської імперії. Імперські традиції навчально-військових закладів «суворовського»/«кадетського» типу відновлено у сучасній Російській Федерації.