ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Июнь 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
         

Михайло Цимбалюк: Через непрофесіоналізм влади Україна й надалі програє інформаційну війну з Росією

  231   0 05.09.2018, 15:02 | Новости, Общество
Михайло Цимбалюк: Через непрофесіоналізм влади Україна й надалі програє інформаційну війну з Росією

Українців примусово позбавили безкоштовного телебачення.

Телевізори у домівках сотень тисяч українців більше не передають жодної інформації, поринувши у повну тишу.

Попри рішення Сарненського районного суду, який заборонив відмикати старий тип телевізійного сигналу, поки не забезпечать новий, концерн РРТ так званий аналог таки відключив. Його керівники кажуть: на антизаконні дії їх примусили силою і дзвінками з високих кабінетів.

Такі вчинки влади ведуть до прямої загрози - втрати права українців на інформацію, нівеляції журналістських цінностей та демократичних свобод. На жаль, українська влада загралася у проведення реформ і намагається отримати прихильність українців не якістю змін, а їхньою кількістю.

Коли можновладці беруться реформувати кілька десятків сфер суспільного життя, усі недопрацювання та прогалини проявляються надто разюче, а у випадку зі ЗМІ так звані реформи ще й мають певний маніпулятивний відтінок, прямо загрожують інформаційній безпеці всієї держави. Відключення аналогового телебачення - це ще й додаткові витрати пересічних українців, оскільки придбати супутникове телевізійне устаткування не кожному по кишені. А розрекламоване нинішньою владою телебачення Т2 не виправдало себе ані якістю передачі сигналу, ані кількістю телевізійних каналів. До прикладу, майже половина території Львівщини не покрита цифровим мовленням - без телебачення лишилися гірські та прикордонні райони. Мешканці області придбали тюнери, а в підсумку позбулися аналогового й цифрового телебачення. Ба більше: ці тюнери впродовж останніх днів подорожчали в ціні чи не вдвічі - чи це бува не черговий бізнес-проект?

Тим більше цифровий сигнал постачатиме одна-єдина приватна компанія-монополіст «Зеонбуд» - офшорна фірма, яка зареєстрована на трьох іноземців. Хто ж є кінцевим бенефеціаром - невідомо, але можемо здогадуватися, куди приведуть «кінці» цієї схеми.  Інший бік медалі - рішення про скасування аналогового телебачення ставить під загрозу існування невеликих обласних та регіональних телеканалів. Місцевим телекомпаніям, які не мають ліцензії на цифрове мовлення, потрібно її оформити до 31 грудня цього року. Або перейти на кабельне чи супутникове мовлення, або зовсім його припинити.

Насправді викликає велике стурбування, що більшість із цих місцевих телеканалів просто зникне, оскільки ціни на такі ліцензії непідйомні.  Чиновники обіцяють, що аналогове телебачення залишать на межі України з Росією, але вони не врахували той факт, що саме через супутник неможливо заблокувати доступ глядачів до російських телеканалів. Виходить абсурд - з одного боку, ми відгороджуємося від російської згубної пропаганди, а з іншого - робимо всі умови, щоб сигнал із країни-агресора максимально поширювати Україною...

Чи розумів уряд Гройсмана, голосуючи за відключення аналогового телебачення, що в майбутньому за це доведеться відповідати? Мушу констатувати, що через непрофесіоналізм влади Україна й надалі програє інформаційну війну з Росією і продовжує здавати свої позиції. Складається враження, що Міністерство інформаційної політики замість реального розвитку українського медійного простору зосередило свою роботу виключно на продукуванні фейків проти політичних конкурентів, створенні «ботоферм» для роботи у соціальних мережах тощо. А це означає, що основним завданням влади є прославляння самих себе, а не створення сприятливих умов для доступу громадян України до об'єктивної інформації.  Хто володіє інформацією - той володіє світом. І вочевидь, нинішня влада не хоче, щоб цей світ належав звичайним українцям, позбавляючи всіх нас можливості адекватно й об'єктивно оцінювати суспільно-політичні процеси.

Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина», «ГОРДОН»

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Июнь 2021 (510)
Май 2021 (806)
Апрель 2021 (682)
Март 2021 (715)
Февраль 2021 (653)
Январь 2021 (784)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области