ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
         

Діти та дорослі з аутизмом потребують нашого розуміння

  767   0 05.03.2018, 11:00 | Статьи, Общество
Діти та дорослі з аутизмом потребують нашого розуміння

Їх називають «людьми дощу». Суспільство часто-густо не сприймає й не розуміє їх. А вони? Вони змушені ще більше занурюватися у власний світ. Не жити, а переховуватися. Ця стаття присвячена аутизму, інклюзії та проблемам, з якими стикаються люди з особливостями розвитку в українському суспільстві.

Станом на 2016 рік офіційно в Україні проживають понад 6 тисяч дітей з діагнозом «аутизм». І це тільки діти. Насправді людей з аутизмом у десятки разів більше! За даними громадських організацій, їх може бути близько 100 тисяч. Справа в тому, що чіткої статистики в Україні досі нема.

Діагнозу «аутизм» у СРСР не існувало, а особи з аутизмом, які досягли повноліття, отримували діагноз «шизофренія». Звідси і відсутність достатньої кількості фахівців у галузі діагностики, освіти та соціалізації.

Часто аутизм діагностують дуже пізно або ставлять помилковий діагноз, що не дає змоги вчасно почати терапію. Окрім того, на жаль, в нашій країні відсутні необхідні умови для навчання та лікування дітей з аутизмом.

Аутизм, або розлад аутистичного спектра (РАС), - це сукупність розладів, які відзначаються дефіцитом спілкування та соціальної взаємодії. За даними фахівців з США, сьогодні аутизм наявний у кожного 68-го жителя планети.

Варто пам'ятати, що розлади мають дуже різноманітний характер та не утворюють єдиної картини симптоматики і глибини порушень. Називати аутизм хворобою некоректно, бо аутизм - постійний стан. Ці люди просто бачать, чують та відчувають світ по-іншому.

Я не є експертом із проблем аутизму, але з жовтня 2015 року, досліджуючи тему РАС в Україні, я побачила багато несправедливості та байдужості з боку держави щодо допомоги у вирішенні проблем аутистів. Завдяки спільним зусиллям багатьох громадських організацій та змінам в законодавстві ситуація в Україні вже почала змінюватися. Освіта стає інклюзивною, ведеться робота у напрямку раннього втручання, відкриваються інклюзивно-ресурсні центри, розробляються програми по перепідготовці вчителів, змінюється сам концепт роботи в освітніх закладах, є надія, що скоро запровадять систему МКФ (Міжнародна класифікація функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров'я)...

Але, на жаль, суспільство не встигає за змінами. Сім'ї, в яких є аутист, ще довго будуть стикатися із супротивом суспільства та небажанням працівників освіти, медицини йти назустріч родині. Бо неможливо за рік-два навчити всіх людей думати по-іншому...

Тому треба діяти, і ми діємо.

У 2017 році я та моя команда створили Всеукраїнський благодійний портал «Аутизм Україна». Цей портал є інформаційною платформою, де кожен професійний фахівець може розмістити інформацію про свою діяльність, поширювати матеріали, книги, котрі б допомогли в навчанні та розвитку фахівців і батьків. Також метою нашого порталу є надання актуальної інформації про центри, фахівців, методи реабілітації та корекції, зміни в законодавстві, новини науки та багато іншого.

У 2015-му та в 2017 році ми виступали співорганізаторами Міжнародної конференції з аутизму «Відчиняючи двері» в Києві, де своїм досвідом у цій сфері ділилися фахівці зі США, Ізраїлю та України.

У 2016 році ми розмістили по Києву 30 бігбордів та сітілайтів, щоб українці звернули увагу на те, що люди з РАС можуть бути поруч та потребують нашого розуміння.

3 квітня 2016 року Асоціація «Соціальний захист» разом із ФФУ та БФ «Розвиток футболу України» організували перший благодійний футбольний матч «Парламентський кубок» між збірною депутатів ВР та збірною журналістів та зібрали 250 000 грн на обладнання кімнат розвитку в корекційному центрі Соціальної академії «Примавера» у Києві.

2 квітня 2016 року ми провели у столиці флешмоб «Київ у блакитному» на Софійській площі, метою якого було привернути увагу до проблем аутизму.

Окрім того, ми на регулярній основі реалізуємо проекти для допомоги дітям та дорослим з аутизмом.

Перед нами стоїть багато проблем, над якими треба спільно працювати в Україні як державі, так і громадським організаціям, а саме:

- Діагностика та реабілітація. Потрібно продовжувати працювати над системою ранньої діагностики, особливо в регіонах. Звернути увагу керівництва країни на низький рівень закладів реабілітації та відсутність системної командної роботи, коли медичні працівники, педагоги та фахівці з корекції працюють спільно.

- Нестача фахівців. Треба налагодити підготовку фахівців із корекції та навчання дітей з аутизмом та іншими психофізичними розладами у системі освіти; переймати досвід інших країн.

- «Сира інклюзія». Необхідно проводити посилену роз'яснювальну роботу серед вчителів, адміністрації освітніх закладів та батьків типових і нетипових дітей щодо позитивного впливу інклюзії на розвиток дитини та суспільства в цілому.

- Толерантність. Порушення прав. Працювати над підвищенням рівня обізнаності суспільства і розуміння поведінки дітей та людей з РАС. Доводити, що люди з аутизмом так само мають право на повноцінне життя, як і всі решта. Мають право відвідувати різні заходи, навчатися, їхня «дивна» поведінка не повинна бути приводом для дискримінації. Роз'яснювати, що люди з аутизмом не є небезпечними, і той, хто супроводжує таку дитину чи дорослого, знає, що робить. Розповідати про те, що люди з аутизмом, незважаючи на їхні проблеми з комунікацією, хочуть спілкуватися та дружити.

- Життя дорослих людей з аутизмом. Життя людей із РАС після смерті батьків чи опікунів - велика проблема в Україні. Дуже часто люди з РАС та іншими психофізічними розладами в інтернатах та психоневрологічних диспансерах живуть недовго, тому що система догляду за ними в Україні на вкрай низькому рівні.

- Профорієнтація та працевлаштування. Треба прагнути максимального забезпечення самостійності людини.

Я закликаю бути толерантними та вивчати спеціалізовану літературу для розуміння особливих людей, котрі живуть поруч з нами. Обізнаність у проблемах дітей з аутизмом, базові знання стосовно їхнього розвитку - запорука здорового суспільства.

Я щиро запрошую всіх приєднатись до нашої ініціативи та підтримати дітей та дорослих з аутизмом! Вони потребують нашого розуміння!

Євгенія ТИМОШЕНКО,
засновник і керівник Асоціації міжнародних та всеукраїнських громадських організацій «Child.ua»

Вечірні Вісті

 

КОНТЕКСТ

 

Бігборди, плакати та соціальний ролик

2 квітня весь світ відзначатиме Міжнародний день інформування про аутизм.  До цієї дати команда «Child.ua» проведе низку заходів.

Наприклад, на вулицях Києва та інших міст України будуть встановлені бігборди, що інформують населення України про аутизм. Метою цієї акції буде протидія дискримінації дорослих і дітей з аутизмом та формування у суспільства толерантного ставлення до них.

Також «Child.ua» надрукує та розмістить у поліклініках та освітніх закладах плакати з інформацією про перші симптоми аутизму у дітей. Оскільки зараз в Україні існує проблема з ранньою діагностикою, батьки та рідні повинні знати симптоми аутизму, щоб вчасно звернутися до фахівців.

А найближчим часом очікується прем'єра першого україномовного соціального відеоролика про дітей з аутизмом та їхніх батьків. Він розповість, із чим доводиться стикатися родинам «дітей дощу», як їх сприймає суспільство та як правильно реагувати на «дивну» поведінку людей з РАС.

«Чим раніше батьки чи фахівці помічають таку особливість у дітей, тим швидше і ефективніше можна буде коригувати їхній розвиток. Є великі сподівання, що нові терапевтичні і корекційні методи, які існують у світі й згодом будуть запроваджені в Україні, призведуть до належного позитивного результату», - сказала Євгенія Тимошенко.

 

ДО УВАГИ
Західні фахівці поділяться досвідом

24-25 березня 2018 року за сприяння Асоціації міжнародних та всеукраїнських громадських організацій  «Child.ua» в Києві відбудуться благодійні тренінги фахівців із Польщі, які мають світовий досвід щодо того, як слід працювати із дітьми з аутизмом.
«Мова йде не про теорію, а про практику роботи з дітьми-аутистами фахівців відповідного напрямку. Але так само практичні заняття будуть корисними і для батьків», - підкреслила засновник і керівник АМВГО «Child.ua» Євгенія Тимошенко.
Тема першого тренінгу - «Аутизм. Визначення потреб учня, планування праці та методи в освітніх закладах». Його мета - засвоєння фахівцями та батьками практичних навичок роботи з дітьми з розладами аутистичного спектра (РАС). В ході тренінгу слухачів навчать, як підготувати колектив до сприйняття дитини з особливими освітніми потребами.

Другий тренінг навчить вчителів, психологів та фахівців із роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, коли і в який спосіб втручатися в таких кризових ситуаціях, як агресія, насильство та неприйняття колективом аутиста.

 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2019 (361)
Август 2019 (559)
Июль 2019 (1051)
Июнь 2019 (1026)
Май 2019 (1058)
Апрель 2019 (1008)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области