ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Декабрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       

Уживаний податок

  166   0 28.08.2017, 17:41 | Статьи, Общество
Уживаний податок

Довгі руки фіскальної служби, які не гребують нічим, аби лише витягти з кишень українців зайву копійчину, вирішили покопирсатися у мотлоху. Людей, життя яких «покращилося» настільки, що вони несуть до комісійних магазинів уживаний одяг, техніку чи меблі, зобов'язали платити податок. Бо виручені за старі речі кошти, за логікою ДФС, є додатковим прибутком.

Комісіонка чи ломбард

Податковий кодекс - це скринька, з якої будь-якої миті можна витягти новий інструмент для збирання грошей. Так сталося і з оподаткуванням прибутку від продажу уживаних речей. Ця норма існувала вже давно, проте досі до неї не вдавалися. Тобто якщо ви хочете звільнити переповнену шафу або реалізувати вже непотрібні вам лахи, щоб якось залатати діри в сімейному бюджеті, доведеться платити податок.

Експерти кажуть, що це неприпустимо. Ціна на новий одяг, техніку чи меблі містить податок на додану вартість (ПДВ). А тепер, реалізуючи вже уживану річ задешево, людині доведеться ще й платити податок на дохід фізичних осіб (ПДФО), оскільки виручені кошти вважаються додатковим прибутком.

Насамперед оподаткуванню підлягає продаж мотлоху через комісійні магазини, які знову набирають в Україні популярності.  

Згідно з роз'ясненням Державної фіскальної служби, прибуток, отриманий фізособою-резидентом від реалізації вживаних речей за посередництвом юрособи-комісіонера, має бути включений до загального оподатковуваного доходу такої фізособи. За продане особисте майно доведеться сплатити 18% від суми отриманого прибутку та 1,5% військового збору.

Отож, якщо в комісіонці вдасться вторгувати старий товар, то від суми, належної до видачі на руки його власникові, потрібно буде   утримати ще 19,5% і повідомити про операцію органи ДФС. Інакше магазин як юрособу змусять сплатити штраф у розмірі 10% від вартості проданої речі та суму неутриманого податку.

Якщо ж людина збула своє особисте майно через фізичну особу-підприємця, то вона, згідно з правилами, зобов'язана самостійно подбати про ПДФО і військовий збір. Навіть більше, власник так званого додаткового прибутку має повідомити про своє «щастя» фіскальні служби. А коли ні, то йому «світить» штраф у розмірі 10% від отриманої суми за приховування доходів.

Великі комісійні магазини правил дотримуються. Тому експерти побоюються, що регулярний продаж уживаних речей загрожує деяким людям відмовою в отриманні субсидій на житлово-комунальні послуги або їх втратою через недостовірні дані про сукупний дохід, що зростає з кожною операцією.

Із ломбардами ситуація дещо інша. Приймаючи річ під заставу, установа фактично надає клієнтові позику. В цьому разі організація не є податковим агентом, відповідно вона не утримує суму податку для подальшого її перерахування до держбюджету. А ось якщо клієнт прострочив погашення суми, то ломбард, продавши заставне майно, зобов'язаний сплатити ПДФО та військовий збір. Людині ж доведеться відзвітувати перед податківцями за додатковий прибуток.

Проте знайти та покарати порушника податкових правил буде доволі складно. Бо ломбарди вимагають від клієнта лише посвідчення особи. Це може бути паспорт або водійські права. Тобто податківці в кращому разі матимуть прізвище людини та її адресу. Цієї інформації недостатньо для відстеження додаткових прибутків з метою їх оподаткування.

У Мережі все спокійно

Інтернет-користувачі уже давно послуговуються Мережею для продажу нових та уживаних речей. Але й вони не убезпечені від довгої руки Фіскальної служби. Наприклад, у сусідній Білорусі є безліч прикладів, коли людям, які продавали вживані речі через Інтернет, податкова нараховувала штрафи. Міністерство доходів та зборів республіки не забороняє збувати власні речі. Але багаторазовий продаж білоруські фіскали можуть витлумачити як незаконну підприємницьку діяльність.

В Україні з цим простіше. Існує безліч сайтів та груп у соцмережах, де можна розмістити оголошення з пропозицією придбати уживане майно. І податки за це не передбачаються. Адже відстежити факти купівлі-продажу речей доволі складно, бо такі операції відбуваються між фізичними особами. Відповідно, одяг чи техніка переходять з рук у руки без свідків і будь-якого документального підтвердження. Тому навіть якщо податківці й прочитають вашу об'яву про продаж велосипеда чи роликових ковзанів, буде вкрай непросто довести, що їх у вас придбали і що ви, отже, отримали додатковий прибуток.

Рятує інтернет-продавців уживаних речей і те, що в Україні досі не запроваджена загальнообов'язкова декларація доходів громадян, про яку ще 2013-го говорив голова «мінздоху» Кліменко, мріючи відслідковувати статки населення по профілях у соцмережах. Наразі прем'єр Гройсман каже, що хоча така норма задекларована в бюджетній резолюції, до запуску новації ген-ген.

Теоретично люди, які отримують додаткові прибутки, мають вказувати їх у річних податкових деклараціях. Але мало хто реалізує це на практиці, що й не дивно, бо навіть чиновники вищих щаблів махлюють із деклараціями, «забуваючи» вказувати значно вагоміші статки. Та й дієвого контролю з боку ДФС наразі немає. Оскільки штат податкових органів у рамках реформи поступово скорочується, відстеження усіх операцій купівлі-продажу з боку фізичних осіб є дуже проблематичним.

Проте ми живемо в країні, де не помічаються гріхи можновладців, натомість караючий меч опускається на голови пересічних українців. І якщо владі закортить, то з нас здеруть податок на мотлох, повітря, воду, ба навіть на право ходити по рідній землі.

 

 Аріна МАРТОВА

"Вечірні Вісті" 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Декабрь 2018 (598)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области