ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Ноябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
       

Безопалювальний сезон

  102   0 10.07.2017, 17:30 | Статьи, Общество
Безопалювальний сезон

Випромінювання оптимізму та бачення життя в рожевих тонах, мабуть, є негласними вимогами до прем'єр-міністра. І дійсно, якщо послухати Гройсмана, Україна перетворилася на країну позитиву. Не виключенням стала і така завжди вразлива сфера, як підготовка до холодів. «Наступний опалювальний сезон пройдемо нормально, стабільно та якісно», - запевняв голова уряду на селекторній нараді. І хотілося б йому повірити, проте компанії-постачальники зараз попереджають про неможливість забезпечити якісні послуги в холодний період. Тобто все частіше відбуватимуться пориви мереж - відповідно, деякий час тим, кому не пощастило, доведеться сидіти без гарячої води та опалення.

Пориви гарантовані

Тільки-но кияни, які майже місяць сиділи без гарячої води через припинення газопостачання на ТЕЦ-6, зраділи, що нарешті «тепленьку пустили», як у «Київенерго» заявили, що опалювальний сезон 2017-2018 буде складним.

«Київенерго» не зможе тримати комфортну температуру енергоносія, також значно знизиться надійність тепло- і електропостачання», - констатував екс-міністр енергетики, глава наглядової ради компанії Іван Плачков, пояснюючи це тим, що у «Київенерго» бракує коштів на проведення повноцінних ремонтів та закупівлю необхідного обладнання.

Він впевнений, що сьогодні не тільки Київ, а й загалом енергокомплекс України не в змозі підготуватися до холодного періоду. І дійсно, зараз комуненерго багатьох міст, в тому числі Полтави, Запоріжжя, Львова, Харкова, заявляють про проблематичність проходження майбутнього опалювального сезону.

Експерт з питань енергетики Юрій Корольчук в коментарі «ВВ» констатує, що вже спостерігається збільшення кількості аварій мереж під час гідравлічних випробувань. Так, наприкінці червня в столиці авто під час руху провалилося у двометрову яму з окропом, яка утворилася через порив тепломережі.

 «І це в Києві! А в регіонах ситуація набагато гірша. В цілому зношеність мереж в Україні складає 70%. Тому з кожним роком вони стають більш вразливими через природні та технічні навантаження», - розповів він.

На думку експерта з енергетичних питань Володимира Саприкіна, взимку поривів стане ще більше.

«Життя в останні роки показує, що спокійно опалювальний сезон в нас проходити не може. І хоч на апокаліптичний сценарій не варто очікувати, локальні проблеми різного масштабу виникатимуть в містах, селах та селищах», - пояснив він «ВВ».

Експерт зазначив, що окрім технічного стану мереж проблеми можуть виникнути і через недостатнє забезпечення запасів газу та антрациту. І найбільш проблемною є вугільна компонента.

«Буквально за місяць до нас має прибути вугілля з Пенсильванії. Якщо воно дійсно доїде та не буде проблем із газом, належні запаси буде створено. Проте виникає питання - яка ціна буде на американський антрацит та на газ, який закачуватимуть у підземні сховища»,- додав Володимир Саприкін.

Юрій Корольчук не бачить, щоб в уряду була розроблена концепція проходження опалювального сезону. Адже сьогодні немає офіційних даних про наявний запас ресурсів та про те, на скільки тисяч тонн його необхідно поповнити.

«Тому, скоріш за все, держава накопичить газу та вугілля скільки зможе. А потім, коли ресурсу залишиться обмаль, обмежуватиме теплопостачання населення до мінімуму, вимагаючи за напівтеплі батареї в квартирах платити по захмарних тарифах», - передбачає він.

У боргах, як у шовках

Експерт з енергетичних питань Валентин Землянський нагадав, що борги енерго- та теплопостачальних компаній виникли як через зростання рівня неплатежів з боку населення, так і через недостатнє відшкодування субсидій державою компаніям-постачальникам.

За даними Держстату, на кінець травня українці заборгували за комунальні послуги загалом 29,2 млрд грн: несплата за газопостачання склала 11,3 млрд грн; за централізоване опалення та гаряче водопостачання - 8,9 млрд грн; за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - 2,9 млрд грн; за централізоване водопостачання та водовідведення - 1,8 млрд грн; за вивезення побутових відходів - 0,4 млрд грн; за електроенергію - 3,9 млрд грн.

У порівнянні із показником на кінець квітня заборгованість населення за комунальні послуги продовжує зростати. Враховуючи те, що українцям нещодавно знов підвищили тарифи на гарячу воду й утримання будинків та прибудинкових територій, можна стверджувати, що коли розпочнеться опалювальний сезон, темпи зростання рівня неплатежів прискоряться.

І на субсидії, про які минулого року розповідав уряд як про спасіння, розраховувати не варто. За останніми даними все того ж Держстату, у 2017 році лише 50,9% домогосподарств з тих, що зверталися по таку державну допомогу, її отримали. Бо 47 млрд грн, закладених у держбюджет на субсидії, вже вичерпано. А тих додаткових 14,2 мільярда гривень з державної казни, за які минулого тижня проголосувала Рада в першому читанні, вистачить, за оцінками експертів, лише до старту опалювального сезону. Тому в уряду залишиться два виходи - або знову ініціювати зміни до бюджету, щоб виділяти додаткові кошти на субсидії, або максимально скоротити кількість отримувачів цього виду держдопомоги за рахунок верифікацій, урізання соцнорм тощо.

Але навіть це проблему не вирішить. Адже влада, яка підсадила населення на гачок субсидій, доволі неохоче розраховується за ці субвенції. НАК «Нафтогаз» у першому півріччі недоотримала від держбюджету майже 20 млрд. грн розрахунків по субсидіях. Держава також завинила підприємствам ЖКГ 33 млрд. грн за пільги та субсидії. Виходить, усі учасники процесу є боржниками, але боком все вилізе простим українцям, які будуть платити захмарні суми за неякісні послуги. Замість того, щоб встановити справедливу ціну на газ, яка була б посильною для переважної більшості населення без отримання субсидій, уряд, вірогідніше за все, вирішить ще підвищити тарифи. А якщо закон про житлово-комунальні послуги буде прийнято у другому читанні, то на боржників ще й чекає нарахування пені за прострочку платежів.

Валентин Землянський констатував, що в умовах згортання економіки та промисловості єдиним ресурсом поповнення бюджету залишається вижимання останніх копійок з українців через опосередковані податки у вигляді підвищених тарифів, пені за несплату тощо.

«Складається враження, що запас терпіння в наших людей безмежний. В 9,5 раза збільшено тарифи на газ, в 6 разів - на тепло, в 4 - на електроенергію. І ніякого бунту чи обурення з боку українців! Тому, вірогідно, уряд, відчуваючи свою безкарність, може й надалі продовжити жахливі соціальні експерименти над населенням України», - підсумував експерт.

Антоніна МІРОШНИЧЕНКО

Вечірні Вісті

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Ноябрь 2018 (694)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области