ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Випробування кором

  92   0 06.06.2017, 17:00 | Статьи, Общество
Випробування кором

Вірус бродить Європою - вірус кору. Не оминув він і Україну, де наразі спостерігається сплеск цієї недуги в Одеській та Івано-Франківській областях. Єдиний реальний спосіб боротьби з вірусом - вакцинувати якомога більше людей. Проте не всі довіряють офіційній медицині. І на те є свої причини, бо зазвичай коли починається ґвалт, що країна стоїть на порозі епідемії, - це комусь дуже потрібно.

Прорахований сплеск

Україна прийняла естафету спалаху кору від країн ЄС. Випадки захворювань від початку року зареєстровані в Австрії, Румунії, Болгарії, Бельгії, Чехії, Угорщині, Франції, Німеччині, Швеції, Італії, Португалії, Ісландії, Іспанії та Швейцарії. Найактивніше недуга поширюється у Румунії та Італії, там навіть зареєстровано кілька смертей.  

До речі, українців попередили про можливий спалах захворюваності на кір ще торік восени.

«Нам сказали в ВООЗ, що наступного року буде кір, якщо не прищепимо своїх дітей. А Україна нині має найнижчий рівень вакцинації у цілому світі. Наразі ми через державні закупівлі завезли до країни хороші, якісні вакцини від ЮНІСЕФ і ПРООН», - заявила тоді в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Не варто приписувати чиновниці екстрасенсорні здібності. Адже кір - циклічне захворювання, спалахи якого в світі відбуваються кожні 3-5 років. Ну гаразд, наша країна найменше охоплена вакцинацією. Але ж вірус лютує у Європі, де щеплення є обов'язковим!

Головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій пояснює зростання рівня захворюваності у європейських країнах міграційними процесами - як внутрішніми, так і зовнішніми.

«Не слід забувати про біженців із Сирії та Африки», - підкреслив він у коментарі «ВВ».

Епідеміолог Людмила Мухарська повідомила, що в деяких державах Європи, як, наприклад, Німеччині та Італії, запроваджують штрафні санкції щодо батьків, які відмовляються від вакцинації дітей. Так, у ФРН батькам доведеться заплатити штраф у 2,5 тисяч євро, якщо вони не зможуть підтвердити медичною довідкою щеплення своєї малечі. В Італії штраф досягає 5,5 тисяч євро. Там ясла та дитсадки зобов'язані перевіряти сертифікати про вакцинацію та доповідати у відповідну службу про кожну не щеплену дитину.

Вірус-турист

За даними Міністерства охорони здоров'я, порівняно з минулим роком випадків захворювань на кір зросло більше ніж у 20 разів. Станом на 22 травня в Одеській області зафіксовано 83 хворих, в організмі яких наявність вірусу підтверджена лабораторно, в Івано-Франківській - 140.

На думку Федора Лапія, оскільки ці регіони є привабливими для туристів, а попереду - курортний сезон, не виключено, що відпочивальники сприятимуть поширенню вірусу по всій території нашої країни.

«Можна очікувати, що 2017-2018 роки в Україні проходитимуть під брендом «кір», - констатував він у коментарі «ВВ».

Та чи коректно спалах хвороби називати епідемією?

За словами Людмили Мухарської, в українському законодавстві немає чіткого визначення поняття «епідемія».

«У тлумаченні слова відсутні кількісні показники, які б характеризували це явище. Тому постійно виникають дискусії щодо того, ми маємо спалах тієї чи іншої хвороби в Україні чи епідемію», - розповіла вона «ВВ».

На її думку, нинішню ситуацію із кором правильніше було б називати зростанням захворювання.

Експерт додала, що найбільше ця хвороба лютувала в Україні у 2005-2006 роках, коли занедужало 42 тисяч дітей та дорослих.

«Тому якщо порівнювати з 2006-м, то можна сказати, що нині спостерігається незначне зростання захворювання. Але порівняно з минулим роком, коли було лише кілька випадків, це вже відносно значний рівень», - додала вона.

Щеплення із присмаком

За розрахунками ВООЗ, епідемії та спалахи інфекційних хвороб на кшталт кору можна здолати, лише охопивши вакцинацією 95% населення. Але реалізація цих планів повною мірою, а надто в нашій країні, наразі викликає сумніви. Адже все більше українців не довіряють вакцинації. І не можна сказати, що зовсім безпідставно.

У 2008 році після щеплення проти кору та краснухи в Краматорську помер старшокласник Антон Тищенко. Тоді ж до лікарень потрапили кілька сотень юнаків і підлітків із поствакцинальними ускладненнями. Причина - індійська вакцина, ввезена до України як гуманітарна допомога від дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ.

«Вакцинацією планувалося охопити позапланово 9 млн дорослого фертильного населення віком від 16 до 30 років. Компоненти препарату впливали на можливість жінок ставати матерями. Вони могли призводити як до неможливості зачаття, так і до абортування плоду», - розповів «ВВ» президент ГО «Ліга захисту громадянських прав» В'ячеслав Костилєв.

Пізніше Генеральна прокуратура визнала цю вакцину неякісною, і всю партію було утилізовано. Наразі в Україні щеплюють бельгійськими препаратами, якість яких не піддається сумнівам, якщо їх зберігати в належних умовах. Крім того, наша країна закупила їх через ЮНІСЕФ.

Не додає довіри і історія із спалахом поліомієліту в 2015-2016 роках. За рік до цього ВООЗ також попередило нас про можливу епідемію. Наприкінці квітня 2015-го до України прибули два види французької вакцини проти цієї інфекції (загалом 5 млн доз). А перша інформація щодо захворювання на поліомієліт надійшла тільки у вересні із Закарпаття, після чого МОЗ вирішило позапланово прищепити дітей. Проте голова ОДА Геннадій Москаль на своїй сторінці у соцмережі заявив, що на Закарпатті не підтверджено жодного випадку цієї недуги і що сенсація про масові захворювання роздмухана цілеспрямовано.

«Отриману з-за кордону велику партію вакцини проти поліомієліту фахівці МОЗ зберігали з порушенням температурного режиму, допустили її розмороження, після чого повторно заморозили, хоча це не передбачено інструкцією. А далі заново заморожену вакцину вирішили швиденько використати, для чого й було організовано інформаційну атаку про «спалах поліомієліту на Закарпатті». Щоб провести свій сумнівний експеримент, заступники міністра МОЗ телефонували в Ужгород і вимагали від головних лікарів підтвердження діагнозу «поліомієліт», погрожуючи їм звільненням. Однак наші фахівці не піддалися на тиск, і згодом їхню правоту підтвердили результати експертиз і досліджень», - повідомив голова Закарпатської ОДА.

В'ячеслав Костилєв нагадав, що, попри все, вакцинацію проти полімієліту таки провели.  

«Із тяжкими наслідками, зі смертями. Тому заяви міжнародних організацій і нашого МОЗ про спалах вірусних захворювань викликає занепокоєння. Є побоювання, що Україну й надалі розглядатимуть як «ринок збуту» не найкращих ліків та вакцин, тим самим збагачуючи фармацевтичне лобі», - констатував експерт.

Вакцинацією єдиною

І все ж медики переконані: щеплення є єдиною умовою запобігання справжнім епідеміям.

За даними МОЗ, у 61 із 172 зареєстрованих за чотири місяці 2017-го випадків захворювання на кір люди ніколи не вакцинувалися проти цього вірусу. Ще у 16 хворих відсутні дані про щеплення, що теж дає підстави відносити їх до не щепленого контингенту. Повністю вакциновані відповідно до календаря лише 37 осіб, ще 58 - мають одне щеплення.

До речі, нині медики кількох європейських країн закликають доросле населення з датою народження після 1970 року, повторно прищепитися від кору.

Федір Лапій пояснив, що раніше проводилася одноразова вакцинація, тоді як останнім часом - дворазова. Тому гіпотетично все одно можна захворіти. Це стосується і України.

Програма щеплення за бюджетний кошт охоплює дітей до 18 років, усі інші можуть придбати комбіновану вакцину проти кору, краснухи та свинки.

«Щоб придбати препарат, потрібен рецепт від лікаря. Але в Україні часто-густо адміністрації медзакладів із необґрунтованих причин просто відмовляють у проведенні вакцинації дорослому населенню», - додав він.

На жаль, повідомлення про можливі епідемії провокують небажаний ажіотаж і навіть панічні настрої серед населення, чим користуються пройдисвіти на різних гілках медичної системи. Одні намагатимуться отримати за безкоштовне щеплення малюка бодай 20 гривень, інші - нажитися на тендерах із закупівлі ліків. Тому справжня реформа охорони здоров'я полягатиме не лише в тому, щоб перевести на обов'язкове страхування усіх українців, а насамперед у тому, щоб медична галузь стала відповідальною перед пацієнтами. Тоді, напевне, вже не буде розморожено-заморожених або взагалі неякісних вакцин, тоді рівень смертності через помилки знизиться.

А поки що залишається не панікувати, знати свої права, вивчати та аналізувати інформацію, робити висновки та розголошувати факти різного роду зловживань. Тільки так ми зможемо тиснути на владу.

Антоніна МІРОШНИЧЕНКО

Вечірні Вісті

 

ДОВІДКА «ВВ»

Небезпечні симптоми

Кір найважче переносять маленькі діти. Хвороба супроводжується високою і тривалою температурою, сильним кашлем, кон'юнктивітом, нежиттю, діареєю. Все тіло вкривають бульбашкові висипання, оточені плямою. Важко дихати, їсти й пити. Можливі навіть галюцинації.

Досі через невчасне лікування кору помирають близько 10% маленьких пацієнтів. Для дорослих ця хвороба є небезпечно підступною через побічні наслідки, такі як отит, бронхопневмонія, лімфаденіт, ларингіт, енцефаліт, самовільний аборт під час вагітності, ускладнення у розвитку плоду тощо.

 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (689)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области