ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Январь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     

Земля і воля

  130   0 16.05.2017, 11:15 | Статьи, Общество
Земля і воля

В епіцентр політичного життя України стрімко увірвалося одне з найгостріших в історії країни питань. Нинішні правителі, відібравши в українців після Майдану політичну волю і владу, тепер хочуть відібрати і найголовніше національне надбання - землю.

Ще в 1930-х роках Сталін розумів, що українців можна знищити, лише відібравши в них волю і землю. Сталін так і вчинив, відтак на три покоління практично зникла українська нація.

Нині, у XXI столітті, чинна влада, прикриваючись вимогою МВФ, має намір до кінця року відмовитися від мораторію на продаж сільськогосподарських земель. При цьому навіть не вважає за потрібне провести обговорення цієї гострої проблеми на загальнонаціональному рівні. Не зумівши домогтися успіхів у судовій, пенсійній та податковій реформах, влада взялася за найсолодше і найнебезпечніше - шматувати землю.

Україні рано чи пізно доведеться вирішувати питання про землю як національне надбання країни. І всім політичним силам країни, як і сто років тому, потрібно буде чітко визначити свою позицію.

Нинішня влада перехопила ініціативу. Але річ у тім, що вона не має ні відповідного досвіду, ні довіри людей. Вона ще не виконала своїх передвиборчих обіцянок, а вже взялася за те, чого не було в програмах провладних політичних партій. Виявляється, влада потрібна була нашому президентові-олігарху, наближеним до нього міністрам і депутатам тільки для того, щоб під виглядом аграрної реформи дістатися останнього національного надбання України - землі.

Практично всі, хто публічно керує нині Україною, не користуються повагою і довірою українського народу. Рейтинги влади є такими низькими, що важко довірити проведення земельної реформи цим людям. Ви ж не віддасте себе в руки недосвідченого хірурга, якого цікавлять тільки ваші гроші, але ніяк не ваше здоров'я. Історія свідчить, що будь-яка, навіть найсправедливіша, земельна реформа є дуже болісною для країни. Але та реформа, яку збираються провести нинішні жадібні, цинічні можновладці, може призвести до жахливих наслідків.

Створюється небезпечна суперечність. За гострої потреби впровадження земельної реформи на користь громадян України в країні немає політико-правого інституту або окремої могутньої політичної сили, яка самостійно могла б вирішити питання про землю. Тому проведення референдуму щодо землі, який ініціює «Батьківщина», мусять розглядати всі політичні сили, незалежно від їх ставлення до ініціаторів.

Читайте також: Юлія Тимошенко: Окружний адмінсуд заборонив «земельний» референдум за особистою вказівкою президента

Майбутнє української землі - це спільне завдання, і чим більше політсил братимуть участь у цьому референдумі, тим більше шансів на успіх земельної реформи.

Для вдалих перетворень потрібна висока легітимність і професійність не лише авторів закону про землю, а й виконавців.

Нічого подібного немає у нинішнього президента України і народних депутатів. Будь-яке нове державне керівництво легко скасує те, що ухвалить чинна верхівка. Влада, що спирається на адміністративний ресурс, брехню і примус, шантаж і пропагандистський галас, не може вирішувати надзвичайно складне питання про землю. Тому довіряти їм найдорожчий скарб України - землю було б непростимою політичною помилкою.

Ми бачили, як хвацько Гонтарева-Порошенко провели реформу банківсько-фінансового сектора, або як хутенько депутати ухвалили закон про енергетичний ринок, що вигідний тільки вузькій групі бізнесменів, які лобіювали його спільно з АП. Так само буде і зі скасуванням мораторію і законом про землю.

Тепер зрозуміло, що мала на меті скандальна реформа банківсько-фінансового сектора економіки. З одного боку, владна верхівка позбулася конкурентів у боротьбі за землю. Ми вже не говоримо про фермерів, які просто задихаються від величезних відсотків на позики від українських банків. Їх завчасно вивели з гри. А з іншого боку, в результаті ліквідації понад 100 банків у руках тандему Порошенко-Гонтарева опинилися величезні фінансові ресурси, які підуть на створення латифундій, афілійованих із президентом-олігархом та його оточенням. При цьому в нас досі не з'явився державний Земельний банк або земельна біржа, які мали б допомогти фермерам вижити під час цієї реформи.

Зрозуміло, що нагальне проведення земельної реформи супроводжуватиметься значною кількістю порушень і злочинів з боку корумпованого чиновництва всіх рангів. А за відсутності необхідних законів і справедливих судів це призведе до серйозної соціальної напруги і конфліктів в українському суспільстві. Коли МВФ наполягає на земельній реформі, він забуває, що в Україні немає чесних судів, що досі не реформовані правоохоронні органи, які продовжують стояти на сторожі інтересів влади, а не народу України.

Відтак в результаті «успішного» проведення «порошенківської моделі» земельної реформи в Україні замість старого класу українських олігархів, що сформувався ще за Кучми, з'явиться новий молодий клас аграрних олігархів-латифундистів на чолі з нинішнім президентом Порошенком, які й керуватимуть країною упродовж десятиліття. А сприятимуть їм західні ТНК і російські бізнес-групи, які спробують в Україні пережити «смутні часи», що спіткали Росію, допомагаючи Путіну «конфедералізувати» й ослабити нашу країну. Бо ніщо так не озлоблює людей, як несправедливий перерозподіл землі.

Крім нового класу українських олігархів на чолі з президентом Порошенко в проведенні антинародної земельної реформи зацікавлений так званий «клас е-декларантів». Згадайте, як 100 тисяч українських чиновників - від колишніх і нинішніх депутатів і міністрів до районного начальства - шокували Україну і Захід свої величезними багатствами. Задекларовані ними сотні мільйонів доларів готівкою вимагають своєї легалізації або очищення. І участь цієї корумпованої групи в земельній реформі допоможе їм із потенційних злочинців, у яких наступна влада могла б відібрати награбоване, перетвориться у цивілізованих «сумлінних покупців» української землі. До речі, саме ці люди й проводитимуть на свою користь українську земельну реформу. Отож, перехід у власність за безцінь родючих чорноземів створить для класу «молодо олігархів» і корумпованого чиновництва альтернативу офшорам як місця зберігання награбованого.

Читайте також: Стати на захист рідної землі

А куди поділися «донецькі», які становлять кістяк корупційно-бандитського режиму особистої влади колишнього президента Януковича? Не всі втекли до Москви. Чимало з них розповзлися Україною, зачаїлися в Києві і нетерпляче очікують на земельну авантюру влади. Кинувши розорений Донбас, вони радо візьмуться конвертувати земельну реформу в особисту вигоду. А спекулятивний ринок землі дозволить їм легалізувати накрадене за попередні роки.

Не менше в сумбурному і прискореному проведенні несправедливої земельної реформи зацікавлені й західні ТНК. Так відбулося у Аргентині, Бразилії та інших країнах, які щиро повірили, що легкий продаж землі за лекалами МВФ стрімко підніме їхні економіки. ТНК - це гідні противники нашим латифундистам і чиновникам усіх рангів.

Наразі головне питання дня - як і хто проводитиме земельну реформу. Є чотири ймовірних шляхів.

Швидше за всіх може почати земельну реформу Конституційний суд, який на прохання влади скасує мораторій на купівлю і продаж сільськогосподарської землі. Так само як на прохання колишнього президента Януковича скасував поправки до Конституції і повернув йому величезні президентські повноваження. Що призвело до швидкого формування режиму особистої влади Януковича, криміналізації політики й бізнесу і, зрештою, до Майдану. Конституційний суд легко може піти на поводу найжорстокіших економіко-політичних фантазій чинного президента щодо способів відчуження українських родючих земель.

Другий шлях земельної реформи - це робота Верховної Ради. Але тут у президента Порошенко немає переважної більшості. Крім того, як видно на прикладі «Батьківщини», патріотична опозиція буде опиратися і звернеться до мас. Але найголовнішою проблемою українського парламенту є глибока недовіра всіх верств українського суспільства до його діяльності.

Тепер добре видно, що за своїми кадровими і політичними якостями це один із найслабших парламентів України за всі роки Незалежності. І доручати йому таку тонку справу, як проведення земельної реформи, просто небезпечно.

Третій шлях - найекзотичніший, але швидкий і ефективний: організація земельної реформи під опікою зовнішнього управління і міжнародним контролем. Але це варіант поки відпадає. Йдеться не просто про реалізацію залізної волі МВФ, якою так уміло прикривається наша влада, а про реальне проведення аграрних реформ через систему спеціалізованих, надзвичайних органів,  мереж і структур, які спираються на міжнародну політичну і фінансову допомогу Заходу. А вітчизняні можновладці лише асистуватимуть такій реформі. Але в такому разі, ймовірно, земля не дістанеться ні нашим новим аграрним олігархам, ні фермерам.

Перевагу матимуть ТНК, «спритні» інвестори, міжнародні фінансові інститути та клуби, які швидко перетворять українську землю на об'єкт міжнародної спекуляції і гарної застави для зростаючого держборгу країни.

Тому найдемократичнішим і найефективнішим, але й найважчим залишається четвертий шлях - проведення загальнонаціонального референдуму, під час якого різні політичні сили шукатимуть точки дотику, співпрацюватимуть заради отримання найприйнятнішої для національних інтересів України моделі земельної реформи. Тільки в процесі всенародного плебісциту про землю можна розкрити і врахувати інтереси більшості зацікавлених груп і зменшити ризики нелегітимності й провалу земельної реформи.

У всякому будь разі загроза такого референдуму повинна змусити владу стримати свої апетити і більше зважати на інтереси всієї України.

Віктор НЕБОЖЕНКО

"Вечірні Вісті" 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Январь 2019 (715)
Декабрь 2018 (1014)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области