ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Ноябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
         

Вступ до ВНЗ, або Початок ВИШколу

  280   0 25.04.2017, 13:06 | Статьи, Общество
Вступ до ВНЗ,  або Початок ВИШколу

Поганий той абітурієнт, який не мріє стати студентом бюджетної форми навчання. Проте Міносвіти, експериментуючи,  щороку змінює правила вступу до вишів. Чимало сюрпризів для молодих людей готує і цьогорічна вступна кампанія, під час якої кожен бал, кожен додатковий бонус може стати вирішальним.

Розставити пріоритети

Уже наприкінці травня для випускників шкіл та тих, хто хоче вступати до вишів у 2017-му, розпочнеться зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), за результатами якого вирішиться, чи стане абітурієнт студентом, чи йому доведеться шукати кращої долі поза стінами потенційної альма-матер.

Обов'язковим предметом для складання ЗНО є українська мова та література. Другий обов'язковий предмет - залежно від університету та спеціальності - математика, історія України чи біологія. Третій визначається вишем, який може запропонувати вступникам два предмети на вибір. Ті, хто склав ЗНО торік, але не став студентом, мають право вступати до вишів за минулорічними сертифікатами. 

Майбутнім студентам доведеться дуже серйозно розмірковувати, до яких ВНЗ надсилати документи. Якщо торік можна було подавати до 15 заяв за п'ятьма фахами на бюджетну форму навчання, то тепер їх кількість обмежиться дев'ятьма за чотирма спеціальностями. Абітурієнт має визначити пріоритетність кожної із заяв, позначаючи її цифрами від 1 до 9.

Під номером один - та спеціальність і той виш, про які вступник мріє найбільше. Відповідно дев'ятку абітурієнт виставляє ВНЗ, до якого він би хотів потрапити найменше. При складанні рейтингового списку університети звертатимуть увагу на пріоритетність свого ВНЗ у заявах і віддаватимуть перевагу тим, хто прагне вступити саме до них, а не використовує цей навчальний заклад як запасний аеродром. Проте якщо вступник за результатами конкурсу не буде рекомендований до зарахування із пріоритетом №1, йому запропонують здобути ту саму спеціальність в іншому виші за заявою із нижчим пріоритетом.      

А ось на комерційну форму навчання обмеження за кількістю заяв немає, та й пріоритетність вказувати не потрібно.

Від цього року і ті, хто прагне навчатися на стаціонарі, і заочники мають подавати заяви на вступ до вишу через електронний кабінет. А ось пільговики повинні передати письмову заяву безпосередньо у ВНЗ.

Реєстрація електронних кабінетів розпочнеться 29 червня і завершиться 25 липня, а реєстрація заяв відбуватиметься з 12 до 26 липня. Для абітурієнтів, які вступають на підставі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів, подача документів триватиме до 20 липня. Творчі конкурси ВНЗ почнуть проводити з 17 по 26 липня, вступні іспити - з 21 по 26 липня.

Першого серпня з'являться рейтингові списки до зарахування. Абітурієнти, які потрапили до них, повинні до 5 серпня надати оригінали документів. Затим 7 серпня оприлюднять списки зарахованих на бюджет, до 30 вересня - «контрактників».

Цьогоріч буде лише одна хвиля зарахування, а не три за рахунок розставляння абітурієнтами пріоритетності заяв.

При подачі заяви слід обов'язково зазначити, на які місяця претендує абітурієнт: чи виключно на місця державного та регіонального замовлення, чи на бюджетні місця і одночасно на навчання на комерційній основі, чи виключно на місця за кошти фізичних та юридичних осіб. 

Читайте також: П'ять антиреформ Гройсмана

Бал із коефіцієнтами

Для абітурієнта все важливо - і високі бали зовнішнього незалежного оцінювання, і гарні оцінки в атестаті. Ці показники стають основою для вирахування конкурсного балу, який попередньо визначає, чи стане вступник студентом. І формується це доленосне число навчальним закладом для кожного, хто подав заяву на вступ.

Але цього року впроваджено додаткові коефіцієнти, які можуть підвищити конкурсний бал деяких абітурієнтів. Уперше з'явився регіональний коефіцієнт, орієнтований на те, щоб вступники обирали не столичні виші, а віддавали перевагу регіональним. Так, регіональний коефіцієнт становить 1,0 для Києва, 1,01 - для Дніпра, Львова, Одеси та Харкова, 1,03 - для Донецької та Луганської областей і переміщених ВНЗ, 1,02 - в інших випадках.

Тобто абітурієнт, який одночасно подав заяви до регіонального та столичного вишів, матиме більше шансів на вступ за заявою в обласному центрі, аніж у столиці.

Київські ВНЗ, які мають статус національних, тримають найвищу планку. Так, якщо абітурієнт для участі в конкурсі у Київському національному університеті  ім. Т.Г. Шевченка повинен отримати за результатами ЗНО не менше як 140 балів із профільних предметів, то у Львівському національному університеті ім. І. Франка вимагають щонайменше 100 балів.

Першочерговий коефіцієнт, який дорівнює 1,1, застосовується щодо майбутніх медиків та педагогів, які уклали угоду про відпрацювання не менше як три роки в сільській місцевості або селищах міського типу. Вони, згідно з законом №1662­VІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо працевлаштування випускників», мають право на першочергове зарахування.

А коефіцієнт 1,02 отримають усі без винятку вступники, які здобули повну загальну середню освіту в навчальних закладах на території сільських населених пунктів у рік вступу.

Галузевий коефіцієнт - 1,03 - застосовуватиметься, якщо вступник подасть заяву з першими пріоритетами за спеціальностями, які наразі потребують підтримки. За визначенням МОН, це педагоги, біологи, математики й статистики. Також галузями освіти, які потребують сприяння, є природничі науки,  механічна та електрична  інженерія, автоматизація та приладобудування, біоінженерія, аграрні науки й продовольство, виробництво і технології.

Повний перелік спеціальностей, щодо яких застосовуватиметься галузевий коефіцієнт, можна подивитися у додатках до Умов прийому на навчання до ВНЗ в 2017 році.

Додаткові «смаколики»

До речі, якщо абітурієнт пройшов довузівську підготовку за спеціальностями, щодо яких запроваджений галузевий коефіцієнт, на нього чекатимуть додаткові бали. Також на 10 балів можуть розраховувати призери Всеукраїнських учнівських олімпіад 2017 року та призери III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України 2017 року.

Учасникам Всеукраїнської олімпіади вищого навчального закладу для професійної орієнтації вступників із природничо-математичних та інженерно-технічних спеціальностей можуть нараховуватися додаткові бали до сертифікату ЗНО з одного предмету при розрахунку конкурсного балу від 1 до 20. А членам збірних команд України, які брали участь у міжнародних олімпіадах, чемпіонам і призерам Олімпійських, Параолімпійських і Дефлімпійських ігор зараховуються 200 балів із двох вступних випробувань за вибором вступника.

Читайте також: Абитуриенты из зоны АТО и оккупированного Крыма могут поступать в украинские вузы по упрощенной процедуре

Квотний принцип

Позаконкурсний вступ був скасований ще 2016 року. Проте деякі категорії абітурієнтів мають право зарахування до вишу за результатами співбесіди. Це інваліди, сироти, учасники бойових дій, вояки АТО і ті, хто проходить військову службу. До категорії «пільговиків» належать і особи, звільнені від військової служби (зокрема, демобілізовані) після 30 листопада 2015 року, громадяни України, які мешкають на території проведення антитерористичної операції, а також ті, хто проживає на тимчасово окупованій території або переселився з неї після 1 січня 2017 року. Для таких вступників діятимуть квоти на зарахування до ВНЗ.

Сироти, абітурієнти з інвалідністю та учасники бойових дій підпадають під першу квоту, яка становить 10% від держзамовлення. А у вишах Донецької та Луганської областей вона сягає 30%. 
Квота в 20% застосовується для переселенців, які залишили окупований Крим після 1 січня 2017 року. Але діє вона лише в дванадцяти ВНЗ, на базі яких функціонують освітні центри «Крим-Україна».

Також квота діє у комунальних вишах, яких в Україні доволі мало. Її застосовують лише для жителів відповідної територіальної громади, що фінансує підготовку фахівців для регіону.

І ще дві квоти відносяться до абітурієнтів-іноземців за міжнародними зобов'язаннями та тих, хто за документами є етнічним українцем, але мешкає за кордоном.

Освітяни розраховують, що кількість бюджетних місць цього року не зміниться. Тобто майже всі бажаючі стануть студентами університетів і академій.

Проте вступ до вишу - це тільки початок шляху і перші складнощі. І навіть якщо цьогоріч комусь не пощастить, життя триває, і воно неодмінно надасть шанс на реалізацію тим, хто цього насправді прагне.

Олена САФОНОВА

"Вечірні Вісті" 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Ноябрь 2018 (666)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области