ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Январь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       

Боржник, ваш рахунок арештований!

  638   0 11.04.2017, 11:06 | Статьи, Общество
Боржник, ваш рахунок арештований!

Президент Порошенко, знаний своєю турботою про обновлення життя українців, вніс до парламенту законопроект №6232, який впроваджує систему автоматизованого арешту рахунків. Документ, позначений як невідкладний для ухвалення, ставить під удар навіть боржників за комунальні послуги, без відома яких з їхніх банківських карток чи депозитів постачальники послуг матимуть право автоматично знімати кошти.

Про банківську таємницю можна буде забути назавжди. Президентський законопроект вносить зміни до закону «Про банки та банківську діяльність» у частині порядку розкриття банківської таємниці. Гарант пропонує розкривати інформацію про юридичних та фізичних осіб, яка становить банківську таємницю, суду або державному виконавцю у зв'язку з виконанням рішення про арешт коштів.

Але найголовніше у змінах - створення системи автоматичного арешту коштів, яка не тільки виявлятиме рахунки боржників, а й забезпечуватиме блокування грошей.

Експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко вважає, що ініціатива президента поставить хрест на банківській системі України. В кращому випадку в ній залишаться кошти підприємств.

«Будь-яке безакцептне списання коштів із приватних рахунків є грабіжництвом. І такий законопроект - узаконення крадіжок у будь-який спосіб», - розповів він «ВВ».

Читайте такожБыстро и жестко: В Украине долги за коммуналку хотят списывать с банковских карт

Своєю чергою старший партнер адвокатської компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець зазначив, що впровадження нового порядку арешту рахунків боржників в автоматичному режимі у запропонованій президентом редакції нанесе збитки економіці держави та громадянам.

«Арешти значної кількості рахунків відбуватимуться за немотивованими рішеннями суддів, про які людей навіть не повідомлятимуть. Громадяни можуть взагалі не знати, що в них є заборгованість», - пояснив він «ВВ».

На його думку, від цієї новації більше постраждають юридичні особи. У них можуть за рішенням суду арештувати рахунки, на яких знаходяться кошти на виплату податків, зарплатні тощо.

«Процедура скасування арештів доволі заплутана та затягнута в часі. Для початку потрібно буде з'ясувати підстави накладання арешту, орган, який виніс таке рішення. Після ознайомлення з ухвалою суду доведеться подавати апеляційне оскарження. Але весь цей час рахунки боржника будуть арештовані, що загрожує колосальними матеріальними та моральними збитками», - зазначив Кравець.

А фінансовий експерт Олексій Кущ упевнений, що цей законопроект є одним із завершальних елементів конструкції з вибивання комунальних боргів, яка вибудовується в Україні останніми роками.

«Драйверами» цих змін є МВФ та монопольні фінансово-промислові групи, які поділили ринок комунальних послуг, насамперед поставки тепла, води, електроенергії, газу», - підкреслив він у коментарі «ВВ».

Читайте такожНа какие крайности идут ЖЭКи из-за долгов по коммуналке

За його словами, конструкція з вибивання боргів складається з кількох елементів. Перший - право виносити за вказаними боргами так звані судові накази.

«Від рішень судів вони відрізняються тим, що розглядаються без присутності самого боржника (він лише сповіщається про ухвалене рішення і може оскаржити судовий наказ упродовж десяти днів). Але для цього людина повинна бути вчасно повідомлена, а саме це не гарантується», - констатував Олексій Кущ.

Другий елемент - це створення приватних виконавчих служб, які матимуть повноваження і виконавчий імунітет на рівні державних виконавців (крім права реалізації житла).

«По суті, кожен постачальник тепла, електроенергії може обзавестися такою організацією «тітушок у законі»», - продовжує експерт.

Третій елемент - єдиний електронний реєстр отримувачів субсидій.

«І, нарешті, завершальний елемент: право списання коштів боржників із їх банківських рахунків. Це призведе до відтоку коштів населення з банків, бо наявність депозиту досі не була причиною відмови в отриманні субсидії, і багато хто цим користувався», - додав Олексій Кущ.

Експерт впевнений, що президентський законопроект буде ухвалений, а після цього не за горами й запровадження пені, яка нараховуватиметься на прострочення платежів за комунальні послуги. І тоді українці справді заживуть «по-новому».

Олена САФОНОВА

gazetavv.com

 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Январь 2019 (670)
Декабрь 2018 (1014)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области