ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Селяни сказали «ні» продажу землі

  157   0 20.02.2017, 17:09 | Статьи, Общество
Селяни сказали «ні» продажу землі

15 лютого близько 10 тисяч українських селян із більшості областей України вийшли на загальнонаціональний страйк. Головні вимоги, які висували учасники акцій протесту, - продовження до 1 січня 2022 року мораторію на продаж сільськогосподарської землі, запровадження для фермерських господарств та сімейних ферм єдиного земельного податку.

Наймасовіші заходи відбулися у Черкасах, де на центральну площу вийшли понад 2 тис. осіб, на Чернігівщині мітингували близько 1,5 тис. фермерів. На Київщині протестувальники перекрили шлях кортежу президента України Петра Порошенка. Активну участь у акціях протесту взяли також представники Дніпропетровської, Полтавської, Рівненської, Херсонської, Сумської, Львівської, Донецької областей. «Фермери та селяни вийшли не за командою, не за гроші, а за покликом душі. Люди усвідомлюють, що нині найбільша загроза не лише для них, а й для майбутніх поколінь - це втрата рідної землі», - зазначив голова Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Томич.

Нагадаємо, у жовтні минулого року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж сільськогосподарської землі до 1 січня 2018 року. Однак селяни наполягають: українську землю не можна продавати ще принаймні п'ять років. «По-перше, серйозне занепокоєння виникає у зв'язку з тим, хто може купити сільськогосподарську землю, - каже в коментарі «ВВ» заступник голови профспілки агропромислового комплексу Сергій Кондрюк. - Більшість селян та загалом українців не можуть стати її потенційними покупцями. Бо люди втратили платоспроможність через обвал гривні й зростання цін. А можливість отримати кредит на придбання землі є обмеженою. На заваді стають дуже високі кредитні ставки та жорстка вимога стосовно застави, тож цей механізм для цивілізованого придбання землі фактично не діє. Якщо за таких умов зняти мораторій на продаж сільськогосподарської землі, її скуповуватимуть іноземці, зокрема ті, хто вороже ставиться до України. Це означає, що ми втрачатимемо нашу незалежність. Обіцянки, що будуть діяти фільтри, щоб цього не сталося, викликають серйозну недовіру. Бо ті, хто прагне заволодіти нашим основним багатством, діятимуть через підставних осіб та підприємства».

Кондрюк наголошує: земля дістанеться не селянам, а олігархам, які виснажуватимуть її, аби лиш отримати якнайбільший прибуток. «Ці люди не перейматимуться збереженням чорноземів. Вони будуть вбивати їх, вирощуючи технічні культури. Працюватимуть за схемою: посіяли - зібрали - і поїхали. Це механізоване виробництво, і робочі руки тут не надто потрібні. Українські села накриє хвиля безробіття, і зникнуть навіть ті села, які ще залишились», - звертає увагу експерт.

Окрім того, учасники акцій протесту вимагали припинити знущання над фермерами в питаннях податкової політики. «Знищення пільг із ПДВ, скасування фіксованого податку, складність ведення бухгалтерського обліку унеможливлюють діяльність дрібних фермерів, 70% яких нині перебувають у «тіні». До кінця року їх буде 90%. Найбільше потерпає середній фермер, який працює в українському селі і зазвичай є основним роботодавцем. Великі сільгоспвиробники ділять бюджет і процвітають», - пояснює Томич.

Він закликав селян та депутатів обласних рад розглянути на сесіях облрад проблемні питання ринку земельних відносин: «Своїм консолідованим підходом ми мусимо мотивувати Раду до розумних дій. В іншому разі суспільству треба усвідомити, що парламент свою місію зганьбив, тож його треба в конституційний спосіб оновити і дати країні шанс на розвиток».

Селяни, які вийшли на акції протесту, підтримали дорожню карту земельної реформи в Україні, розроблену Всеукраїнським комітетом захисту рідної землі. Серед вимог, які значаться у дорожній карті, - ухвалення нової редакції Закону «Про оренду землі», що передбачає захист власників земельних паїв і орендаторів, обмеження для юридичних і фізичних осіб щодо максимальних розмірів та терміну оренди землі.

Також пропонується внести зміни до Податкового кодексу щодо запровадження для фермерських господарств та сімейних ферм єдиного земельного податку, а для новостворених сімейних фермерських господарств - пільгового оподаткування протягом перших п'яти років діяльності.

Передбачається і повернення невеликим та середнім господарствам системи оподаткування, що діяла до 1 січня 2015 року. Зазначається, що в бюджет країни щорічно треба закладати державну підтримку фермерських господарств, сімейних ферм у розмірі 0,5% дохідної частини Державного бюджету, але не менше як 3 млрд грн, що відповідає європейським нормам фінансування.

Вікторія ЧАЙКА

 

 

 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (713)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области