ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
           
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
           

Чому винні за вбивства Героїв Майдану не покарані?

  125   0 20.02.2017, 11:23 | Статьи, Общество
Чому винні за вбивства Героїв Майдану не покарані?

Через три роки після трагічних подій на Майдані Незалежності родини Героїв Небесної Сотні ставлять одне запитання: коли будуть покарані вбивці їхніх дітей, чоловіків, батьків? Адже, попри гучні заяви генпрокурора напередодні чергової річниці розстрілів на Інститутській, що розслідування справи Майдану «значно просунулося», рідні Героїв кажуть: його затягують умисне. Так, за три роки винесено лише 35 вироків, і 34 із них передбачають умовні терміни або відстрочку виконання покарання. За таких «результатів» дуже хочеться запитати у владної верхівки: як ви можете дивитися в очі рідних Героїв Небесної Сотні, на крові яких прийшли до влади?

«Складається враження, що судять не вбивць, а Небесну Сотню»

Надія МЕЛЬНІЧУК,
мати Героя Небесної Сотні Володимира Мельнічука:

«Кожне запитання, яке стосується розстрілу Небесної Сотні, все одно, що куля в моє серце. Дуже важко усвідомлювати, що винні досі не покарані. Я думаю, причину варто шукати в тому, що при владі стоять, а можливо, й очолюють силові структури ті, хто мав стосунок до скоєних на Майдані злочинів. Складається враження, що хтось віддає накази навмисне затягувати справу. Наприклад, щодо вбивства мого сина: є відео, на якому зафіксовано, як він розмовляє зі мною телефоном, перебуваючи біля Жовтневого палацу, і ось лунає роковий постріл, і син падає... Він отримав несумісні з життям поранення. Але, незважаючи на те, що момент вбивства зафіксовано, досі ніхто нічого не може довести. Через це сковує такий біль, який неможливо описати словами...

Коли ГПУ очолював Анатолій Ярема, мені взагалі казали, що вбивство сина неможливо розслідувати. Тоді розглядали версію, що до злочинів на Майдані причетна «третя сила», і постріли велися з дахів будинків на Інститутській. Тепер є незаперечні докази, що стріляли беркутівці, зокрема з верхньої барикади. Один із таких пострілів і обірвав життя мого сина.

Досі запитую себе: навіщо це зробили? Він же був без амуніції, без каски, без зброї... За що його вбили? За те, що він фотографував Майдан, допомагав рятувати поранених? 

Коли всі справи Майдану передали до департаменту спецрозслідувань ГПУ, який очолив Сергій Горбатюк, здавалося, що камінь дещо зрушив з мертвого місця. Зокрема, лише на третій рік після Революції Гідності рідних Героїв Небесної Сотні почали належним чином інформувати про перебіг розслідування, частіше викликати для дачі свідчень. Ми бачимо, що взялися за проведення балістичних експертиз. Але цей департамент не фінансують так, як треба, у слідчих немає потрібного обладнання, зокрема мікроскопів, і вони змушені звертатися до лабораторій різних інститутів. Я думаю, їм так важко працювати, бо хтось умисне не дає цього робити.

Під час судових засідань над екс-беркутівцями рідним Героїв дуже важко давати свідчення. Іноді складається враження, що судять не вбивць, а Небесну Сотню. Захист підсудних ставить такі запитання, які суперечать людській моралі. Я розумію, що вони відробляють гроші, але так не можна. Наприклад, коли запитують: ви не знаєте, який був напрямок кулі, що навиліт вбила вашого сина? Або ще: а чому ваш син взагалі пішов на Майдан? Після таких допитів ти вже фактично мертвий, тебе забирає «швидка».

Це страшний біль - спостерігати, як судді випускають під домашній арешт екс-беркутівців, які розстрілювали наших дітей, а потім ті втікають за кордон. Я нікому не можу побажати такого горя, яке я відчуваю, навіть убивцям і їхнім матерям. Але якби хоча б один високопосадовець втратив на Майдані свою кровинку, можливо, тоді б щось прокинулося у їхніх душах.

Мені здається, якби в цій країні не було могили сина, я б тут не залишилась. Я так втомилася від обману з боку чиновників, що, здається, на колінах поповзла б до іншої держави. Можу сказати, що те саме відчувають інші матері, діти яких поклали життя на Майдані.

Лише трохи приходиш до тями, читаючи відгуки людей про свого сина, про Небесну Сотню. Коли чуєш від молоді, мовляв, ми ніколи не забудемо тих, хто боровся за нашу свободу і майбутнє, хочеться жити далі».

 

«У владі залишилося багато людей, яким невигідно, аби розслідування справи Майдану мало логічне завершення»

Ігор ГУРИК,

 батько Героя Небесної Сотні Романа Гурика:

«Наша сім'я обурена тим, що розслідування вбивств на Майдані розтяглося на три роки, і фіналу не видно. Справа рухається, та дуже повільно. Причину, напевно, варто шукати в тому, що влада не очистилася, у ній залишилося багато людей із попередньої системи, яким невигідно, аби розслідування мало логічне завершення. Звичайно, є чимало небайдужих учасників процесу, і між цими когортами йде боротьба. Наприклад, серед співробітників Генпрокуратури є ті, хто докладає максимум зусиль, аби розплутати цю справу, а є й інші - які не сприяють слідству. Загалом чіткої взаємодії між ГПУ, МВС і СБУ в цьому питанні немає.

Наразі з'явилася надія, що перебігу слідства в справі розстрілів активістів Революції Гідності 20 лютого 2014 року на Інститутській може посприяти нове відео, яке ГПУ оприлюднила минулого тижня. Як мені відомо, його надіслав анонім. Там є кілька моментів, які підтверджують причетність беркутівців до вбивств: чітко видно, як стріляє силовик і як затим падає загиблий. З такими беззаперечними доказами провини екс-беркутівці, які тепер є підсудними, мають зрозуміти безглуздість спротиву і піти на співпрацю зі слідством. 

Загалом ми постійно працюємо над збиранням нових доказів та пошуком свідків подій на Майдані. Так, я звернувся до британського фотохудожника Джо Браєна, який був на Майдані взимку 2014-го, щоб він надав усі фото і відео, зроблені ним тієї зими - вони будуть передані до прокуратури. Його знайомий фотограф із США, який був у період Революції в Києві, також має надіслати нам свої роботи. Бо часто трапляється, що людина, яка має фото і відео з Майдану, не може оцінити, наскільки вони важливі.

У наших дітей, які загинули на Майдані, були світлі мрії, своє бачення розвитку держави. Щоб втілювати в життя їхні ідеї, ми створили благодійний фонд «Майдан гідності». Його мета - розвивати різні програми, зокрема, з патріотичного виховання молоді.

Недавно у Верховній Раді відбулася виставка «Квіт нації», ініційована нашим фондом. Також ми готові допомагати в створенні меморіального комплексу Революції Гідності. Загалом хочеться, щоб влада активніше переймалася питанням увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Наразі єдиний великий музей Небесної Сотні діє лише в Івано-Франківську. Сама атмосфера в музеї така, ніби ти побував на Майдані. Там завжди багато відвідувачів, зокрема іноземців. І це дуже важливо, бо це - наша історія, на прикладах героїзму наших дітей виховуватимуться наступні покоління».

Читайте також: Авдеевка:рана на сердце 

«Судді, які звільняють з-під варти колишніх беркутівців, здійснюють злочин проти держави»

Володимир ГОЛОДНЮК,

батько Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка:

«Головна причина, чому через три роки не покарані винні у вбивствах Небесної Сотні, полягає у тому, що система влади в Україні не змінилася так, як на це розраховував Майдан. У правоохоронній системі залишилися ті самі люди, які свого часу судили активістів Революції, кидали їх до в'язниць. Люди, залучені до розслідування у справі Майдану, діють виключно в дозволених їм межах. Їхнє головне завдання - не зашкодити самим собі або тим, хто ними керує.

Загалом ефективність розслідування по епізоду розстрілів на вулиці Інститутській 20 лютого, коли загинули 48 Героїв, серед них - і мій син, можна оцінити на трійку за п'ятибальною шкалою. Тобто воно ледь-ледь жевріє, хоча існує велика доказова база, є чимало свідків тих подій.

Тим часом ситуація стосовно епізоду вбивств 18 лютого 2014-го ще гірша, можна сказати, що там узагалі немає прогресу. Хоча я не поділяю справу Майдану на епізоди - душа болить за кожну сім'ю.

Зауважу, що на початках розслідування убивств Небесної Сотні взагалі блокувалося. Якісь зрушення почалися, коли всі справи Майдану передали до департаменту спецрозслідувань ГПУ під керівництвом Горбатюка. Та був згаяний час, розгублена велика доказова база, втрачено багато свідків.

Звичайно, родичі Героїв Небесної Сотні продовжують вірити у верховенство права і сподіватися на те, що вбивці будуть покарані. Проте не треба забувати, що беркутівці, яких нині судять, були лише гвинтиками системи, виконавцями наказів, хоча саме вони тиснули на курок. А ті, хто віддав їм команду, наразі взагалі поза увагою суду.

Судді, які звільняють з-під варти колишніх беркутівців під домашній арешт, здійснюють злочин не лише проти пам'яті Небесної Сотні, а й проти держави. Тому що надання належної правової оцінки подіям на Майдані, засудження убивць є тестом для України на відповідність європейським цінностям. Це - наше обличчя перед Європою та усім цивілізованим світом, показник того, чи прагнемо ми змінювати країну, боротися з корупцією. Врешті решт, це один із критеріїв оцінки, чи перемогли в нас ідеали Майдану.

Ми не маємо ніколи забувати новітніх героїв України. І хоча нині йде війна на Сході, де також гинуть наші ангели, ми не повинні применшувати цінності історичної події, що відбулася, - Революції Гідності».

 

Підготувала Валентина РИНГЕЛЬ

 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (797)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области