ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     

Призначення на посаду глави Нацполіції Князєва свідчить, що у відомстві не збираються проводити реформи - експерт

  110   0 14.02.2017, 09:05 | Новости, Общество
Призначення на посаду глави Нацполіції Князєва свідчить, що у відомстві не збираються проводити реформи - експерт

На думку члена експертної групи «Поліція під контролем» Бориса Малишева, призначення на посаду глави Нацполіції Сергія Князєва можна пояснити зміною курсу відомства.

Про це йдеться у статті «Повернення старої гвардії».

«Ще рік тому риторика голови МВС була рішуче реформаторською: мовляв, давайте зламаємо міліцейську систему, звільнимо якомога більше колишніх міліціонерів, будемо розвивати нові інститути, зокрема, патрульну та дільничну служби. Потім був провал атестації співробітників МВС - за результатами масштабного дійства, яке тривало майже рік, звільнили лише близько 7% від тих, хто проходив атестацію. Уже тоді стало зрозуміло, що він бере курс на, так би мовити, стабілізацію правоохоронної системи, тобто навіть не планує надалі реформувати відомство. Можна припустити, що екс-очільниця Нацполіції Хатія Деканоїдзе звільнилася через пасивність МВС - усі її задуми та ідеї так і залишилися на папері. Призначення Князєва, людини із системи, є свідченням зміни бачення Аваковим діяльності поліції», - зазначає експерт.

Він підкреслює: хоча реформування МВС не є серед пріоритетів у новопризначеного глави відомства, суспільство продовжує очікувати на новації. «Бо окрім того, що в нас з'явилася патрульна служба, жодних змістовних змін у діяльності поліції порівняно з міліцією не відбулося.  Хіба що пошили нову форму і перейменували деякі департаменти. Тобто насправді це не реформа, а початкові кроки до неї. І на цьому, очевидно, все зупиниться. Нині міністр декларує, що пріоритетним напрямом діяльності відомства має стати боротьба зі злочинністю. Та боротися з нею він збирається силами представників старої гвардії, проти якої ще недавно виступав. За таких умов на певному етапі неминуче стануть на перешкоді непрофесійність та корупційність працівників відомства, низька довіра до них з боку населення і відсутність співпраці найнижчих ланок поліції з населенням. Без продовження реформ підняти рівень розслідування злочинів та боротися зі злочинністю не вдасться», - вважає Малишев.

Він сумнівається, що Аваков і Князєв будуть здатні впровадити бодай якісь зміни у відомстві. «Невідомо навіть, які в них плани щодо патрульної служби: вони підтримуватимуть цей проект чи поступово звужуватимуть його компетенцію і відновлюватимуть ДАІ - тобто братимуть курс на контрреформу. Зараз потрібно було б реформувати службу дільничних інспекторів - вона має активно взаємодіяти з громадянами, а не збирати з них побори, як міліція.

Незрозуміло, чи покращиться професійна підготовка поліцейських. Можливо, деякі ідеї Деканоїдзе були занадто радикальними і не могли бути реалізовані. Та нині можуть впасти в іншу крайність - повністю законсервувати систему. Золота середина міститься між цими двома крайнощами, і вона полягає у виваженому реформуванні відомства. Надії на те, що, піднявши виконавську дисципліну, можна побороти злочинність, - це ілюзія», - каже Малишев. 

Експерт центру політико-правових реформ Олександр Банчук зауважує: головне, щоб під керівництвом Князєва не згорнули хоча б ті незначні новації, які вже відбулися. «Наприклад, більш-менш нормальну роботу патрульної поліції забезпечує те, що вона не підпорядковується обласним управлінням поліції - так званим територіальним органам. Завдяки цій автономії у патрульних інші підходи до роботи: вони не заражені вірусом корупції, відтак там загалом менше зловживань. Хоча, певно, якби півтора року тому Нацполіцією керував Князєв, то ніякої патрульної поліції взагалі б не було. Це - виходець із міліцейської ніші, він не схильний до новацій. Люди, які пропрацювали понад 20 років у системі, швидше обирають стабільність і традиції, якими б поганими вони не були, ніж новаторські підходи. Тож навряд чи можна очікувати, що, наприклад, наберуть нових детективів», - вважає Олександр Банчук.

 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (639)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области