ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Январь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Українська молодь - це ДНК нації

  243   0 14.11.2016, 12:30 | Статьи, Общество
Українська молодь - це ДНК нації

У розвинутих країнах світу діють програми, які стимулюють молодих людей здобувати освіту, працевлаштовуватися, дають поштовх для  матеріальної незалежності. В Україні ж державна підтримка молоді фактично зведена до нуля. Щоб змінити ситуацію, фракція «Батьківщина» підготувала ґрунтовний документ - проект закону «Про молодь». Однак молодіжна політика не в пріоритеті у чинної влади: документ протягом року лежить у Верховній Раді без розгляду.


Вирішенню молодіжних проблем був присвячений Форум української молоді, який за ініціативою партії «Батьківщина» відбувся 9 листопада у Києві. У панельній дискусії взяли участь лідери молодіжних організацій, міжнародні експерти, науковці, депутати Верховної Ради України, обласних та місцевих рад, студенти. Народний депутат, голова «Батьківщини молодої» Іван Крулько, який є одним із авторів законопроекту «Про молодь», зазначив, що документ випрацьовувався спільно з громадськими організаціями, експертами ПРООН та Реанімаційного пакету реформ. Загалом його розробники вивчили близько 40 законів щодо молодіжної політики, які діють у Євросоюзі, а також Європейську хартію про участь молоді в громадському житті на місцевому й регіональному рівнях.


Тож документ містить найкращі практики та ідеї, які успішно діють у Європі. Він передбачає розробку Національної молодіжної стратегії, а не лише короткострокових програм, як зараз. Зокрема, ініціюється створення Національного агентства підтримки молодіжних ініціатив, мета якого - реалізація загальнодержавних і місцевих цільових програм для молоді, програм Європейського союзу. «На проекти агентства щорічно варто спрямовувати 0,1% з бюджету України, з наступного року сума б склала 700 млн грн. Нині на молодіжну політику в Україні передбачено стільки ж, як у 1999 році, - близько 11 млн грн. Варто зазначити, Німеччина витрачає на молодіжну політику 400 млн євро на рік, Великобританія - 371 млн фунтів стерлінгів», - пояснив народний депутат.


Закон передбачає створення мережі молодіжних центрів: національних - для молодіжного обміну на міжнародному та міжрегіональному рівнях; місцевих - відкритих майданчиків для молоді, де обговорюватимуться новітні проекти; а також таборових - для активного відпочинку та навчання. «Це стимулюватиме сільську молодь не виїжджати у великі міста, а самореалізовуватися на місцях. У США зараз працює 40 тисяч молодіжних центрів, і їх кількість щороку зростає. В Україні ж навіть перестали вести статистику щодо підліткових клубів, адже ця мережа знищена», - звертає увагу Іван Крулько.


Для роботи з молоддю на місцях передбачається підготовка молодіжних працівників. Так, у Франції щорічно готується близько 50 тисяч таких спеціалістів. Депутат Одеської обласної ради  Віталій Свічинський розповів, що в Савранському районі Одеської області створено такий молодіжний центр, і він уже став базою для розвитку молоді. «Ми маємо гранти США, в центрі працює волонтер Корпусу миру США. Спільними зусиллями наразі в Савранському районі створюється бейсбольна команда, яка, ми сподіваємося, братиме участь у Чемпіонаті України з бейсболу. Також до роботи центру долучився фахівець з питань молодіжної політики від районної адміністрації. Молодь Савранського району нарівні спілкується з представниками влади та місцевого самоврядування, обстоюючи свої інтереси», - зазначив Віталій Свічинський.


Законопроектом передбачається, що держава заохочуватиме молодих людей до волонтерської діяльності, зокрема, має бути створена Національна волонтерська служба. «Цей інструмент солідаризації молоді давно використовують розвинуті країни, - розповідає Іван Крулько. - У США діє «Американський корпус», у Франції - «Громадянська служба молоді», у Німеччині - «Національна молодіжна волонтерська служба». Цікаво, що в Угорщині волонтерство є обов'язковою умовою для здобуття середньої освіти. Німці й французи хочуть піти ще далі: за обов'язкове волонтерство кожна молода особа має отримувати мінімальну зарплату, - пояснив голова «Батьківщини молодої». - В Україні теж мають діяти стимули: якщо ти волонтер - держава тобі допоможе отримати кращу роботу, підтримуватиме кар'єрне зростання».

 

Читайте також: Вбити науку: а що далі?


Загалом, підкреслив народний депутат, положення законопроекту «Про молодь» спрямовані на те, щоб молоді люди залишалися в Україні й сприяли нашій інтеграції в ЄС, а не масово виїжджали за кордон. Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко закликала молодих українців активно захищати свої інтереси і вимагати негайного ухвалення Закону "Про молодь". «Чому цей документ уже рік лежить без розгляду і навіть не пройшов першого читання? Тому що владі не потрібна сильна молодь - революціонери по духу! Ваша незламність, ваша безкомпромісність є сильнішою від будь-яких «договорняків» за лаштунками української політики!» - пояснила вона.


За словами політика, «молодь має не лише виходити під кулі з дерев'яними щитами, мерзнути на граніті, а й володіти інструментами впливу на владу для прийняття рішень». «Нам потрібно без будь-яких приватних корупційних інтересів переглянути наші правила й умови співжиття. Нам потрібен суспільний договір, який народився не в кулуарах парламенту, не на Банковій, а в інтелектуальному середовищі тих, хто бачить, як може жити Україна в XXI столітті», - зазначила голова партії.


Кіра ВИНОГРАДОВА

 

Резолюція Форуму української молоді

Ми, українська молодь, завжди були рушійною силою у суспільстві та першими ставали на захист демократичних цінностей і свобод. Революція на граніті 1990 року, акція «Україна без Кучми!», Помаранчева революція 2004 року, Революція гідності - все це наші чіткі відповіді на спроби корупціонерів узурпувати владу і протести проти тотального зубожіння нації.


Коли постав новий виклик - військова агресія Російської Федерації, понад 200 тисяч молодих людей добровільно і за призовом пішли захищати державу на схід України. Близько 4 мільйонів - а це третина від загальної чисельності молоді - стали волонтерами і своєю активною громадянською позицією допомагають боротися із путінською агресію. Переважна більшість молодих людей - понад 6 мільйонів осіб - останніми роками беруть активну участь у різних громадських ініціативах і не залишаються осторонь суспільних проблем.


Проте, на превеликий жаль, молоді люди нині не отримують достатньої підтримки від держави, не мають змоги реалізувати корисні ініціативи та залишаються наодинці зі своїми проблемами. Сьогодні молодіжна політика фінансується за залишковим принципом.

 

Таке легковажне ставлення держави до свого майбутнього є неприпустимим! Сьогодні ми проголошуємо свої вимоги до влади, які стосуються розвитку молодіжної політики в Україні.


1. Повернути до Державного бюджету України 1 000 000 000 грн, який уряд обіцяв виділити на академічні стипендії. Записати окремими рядками бюджету видатки на академічні студентські стипендії у межах фінансування закладів освіти МВС, МОЗ тощо.


2. Внести зміни до Податкового кодексу України, відповідно до яких молодим особам протягом року після працевлаштування за основним першим місцем роботи на заробітні плати не нараховується єдиний соціальний внесок, тож роботодавець його не сплачує.


3. У держбюджеті України на 2017 рік передбачити збільшення фінансування програми «Молодь України 2016-2020 рр.» щонайменше на 50%.


4. Для посилення громадянської активності молоді запровадити участь у конкурсах проектів не лише громадських, а й благодійних організацій та молодіжних центрів. Для цього необхідно внести відповідні зміни до Бюджетного кодексу України.


5. Вимоги бюджетного законодавства щодо реалізації молодіжних програм адаптувати до сучасних реалій, зокрема, в сфері надання послуг (норми фінансування на проживання, харчування, проїзд учасників програм тощо).


Українська молодь ніколи не була байдужою до того, що відбувається у державі. Тому ми вимагаємо припинити байдуже ставлення до нас і формувати далекоглядну молодіжну політику.


9 листопада 2016 року


Київ, НСК «Олімпійський»

 

"Вечерние Вести"

 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Январь 2019 (488)
Декабрь 2018 (1014)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области