ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Май 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       

Ошукані негідною владою

  585   0 31.10.2016, 10:42 | Статьи, Общество
Ошукані негідною владою

Ошуканих вкладників збанкрутілих 82 банків ані НБУ, ані Фонд гарантування повернення вкладів, ані високопосадовці воліють не помічати. Їх не цікавить, що деякі українці, яких позбавили заощаджень на лікування, житло чи освіту, з безвиході вкорочують собі життя. Вони відмахуються від тих, хто пікетує офіс Гонтаревої з проханням повернути гроші. Адже банкрутство одних стало прибутковим бізнесом для інших з легкої руки НБУ та мовчазної згоди правоохоронців. За ініціативою «Батьківщини» вкладники ошуканих банків об'єдналися і оголосили владі ультиматум, вимагаючи прийняти пакет невідкладних дій.

 

«Забудьте про свої гроші»

Руйнація банківської системи України набула активної фази після Революції Гідності. Мрії про краще майбутнє та справедливу і чесну владу розвіялися як дим. Результати промовляють самі за себе. За 2,5 роки рівень життя українців впав до крайньої межі бідності. Гривня знецінилася утричі. Інфляція сягнула рекордної позначки у 50%. Тіньовий валютний ринок за своїми обсягами перевищив офіційний.

Упродовж двох років в Україні було ліквідовано майже половину банків - 82 зі 180. На рахунках закритих фінустанов українці -фізичні особи втратили щонайменше 134 млрд гривень, а юридичні особи - понад 300 млрд гривень.

За словами лідера ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко, постраждали понад 4,5 мільйона людей.

«Тобто практично кожна родина втратила свої заощадження або майно», - повідомила політик.

За словами голови комітету ГО «Спілка вкладників АТ «Дельта банк» Романа Бадаліса, за три роки десять ошуканих вкладників цієї фінансової установи вкоротили собі життя через повішення.

«Вони вчинили самогубство, бо зневірилися у позитивному вирішенні свого питання і не бачили шляхів виходу з цієї ситуації. Тому що для багатьох це були сімейні збереження, кошти, які створювали певну «подушку безпеки». Чому люди виходять на вулицю? Бо відчувають свою беззахисність. Державні органи не зацікавлені працювати на захист громадян України», - констатував Бадаліс під час зустрічі представників ошуканих вкладників збанкрутілих банків із командою «Батьківщини».

З ним погоджується і представник громадської організації «Громадський контроль банків» Арсен Маринушкін: «Влада залишила нас напризволяще. Наші проблеми не хочуть вирішувати ані Адміністрація президента, ані уряд, ані парламент. Європейські норми - це коли захищають право власності. У нас поки цього не дотримуються».

Від такого недбалого ставлення держави потерпають і доброчинці, які збирають кошти для хворих дітей та воїнів АТО. За словами представниці Українського форуму благодійників, понад 10 доброчинних організацій через банкрутство фінансових установ втратили понад 75 млн гривень пожертвувань.

 

 

Читайте такожСколько украинцев потеряли доверие к отечественным банкам

 

У кожного вкладника своя історія. Але вони об'єднуються, щоб спільно виходити на акції протесту з вимогою повернути їм втрачені кошти. Однак влада навіть не намагається будувати з ними конструктивний діалог. Їх або не помічають, або чиновники дозволяють собі на їх адресу відверте хамство й цинічні висловлювання.

Так, ініціативна група вкладників муніципального банку «Хрещатик» чотири місяці поспіль вимагала зустрічі з першим заступником київського мера Геннадієм Плісом. Вкладники впевнені, що за його вказівкою з квітня по вересень 2016 року всі комунальні підприємства столиці вивели свої рахунки в інші банки. Зустріч відбулася тільки після того, як люди розпочали голодування.

«На прийомі нам було сказано в очі з цинічною посмішкою: «Забудьте о своих деньгах и живите свободно». Це був підсумок нашої 2,5-годинної зустрічі в адміністрації Шевченківського району Києва», - діляться представники ініціативної групи.

А вкладникам банку «Форум» голова НБУ Валерія Гонтарева у свій перший робочий день на цій посаді взагалі сказала, що для них її немає.

«І додала: «Если я для вас «банда», то тогда от меня «геть», - згадує один із активістів Асоціації потерпілих вкладників «Форус СОС».

Усі вони вважають, що банківська криза - це цілеспрямований послідовний план високопосадовців і голови НБУ. 

 

Нацбанк-руйнівник

Вкладники «Хрещатика» розповіли, що в Київраді півроку тому було створено комісію з питання доведення до банкрутства цієї фінустанови. До комісії входять 14 депутатів, більшість із яких - представники фракції «Солідарність». 

«Останнім часом депутати від «Солідарності» не з'являються на засідання, тому немає кворуму. Приходять лише депутати від «Самопомочі» та «Батьківщини». Вказівка ігнорувати засідання надходить згори - від очільників країни. Тому комісія належним чином і не працює», - констатують вони.

Справа «Дельта-банку», на думку Романа Бадаліса, є також дуже показовою і демонструє злочини на трьох рівнях.

«По-перше, на рівні Нацбанку, бо кредити рефінансування йдуть не за цільовим призначенням, а за домовленістю. Це корупція. Бюджетні гроші витікають за кордон і осідають там на чиїхось рахунках», - констатував він.

Злочин є і на рівні самої фінустанови. Менеджери і акціонери банку, розуміючи, що він неплатоспроможний і підпадає під ліквідацію, намагаються всіма правдами і неправдами вилучити активи, від чого потім страждають вкладники.

Третій злочин - бездіяльність правоохоронних органів. Роман нагадав, що за фактом виведення з «Дельта-банку» коштів в фінустанову однієї з країн Балтії відкрито кримінальне провадження, яке триває уже 1,5 роки.

«Півміль'ярда доларів було виведено з бюджету України під виглядом кредитів рефінансування. Але за цей час Генпрокуратура спромоглася лише скерувати запит в уповноважені органи тієї балтійської країни та отримати відповідь, яку тепер тижнями перекладають на українську мову», - пояснив активіст.

Він впевнений, що за кожним злочином стоять відповідальні особи, які й повинні бути покарані. Насамперед це стосується голови НБУ, бо «банкопад» є прямим наслідком роботи Валерії Гонтаревої на цій посаді.  

 

Читайте також«Батьківщина» та ошукані вкладники оголосили ультиматум владі (Відео)

 

Ошукані вкладники вважають, що в результаті її згубної діяльності 30 млрд гривень державних коштів було витрачено на рефінансування установ, які згодом все одно ліквідували. Так в Україні було спровоковано кризу ліквідності та неплатоспроможності банків. Крім того, за час перебування Гонтаревої на посаді критично зросла частка банків зі 100% російським капіталом - з 12,2% до 40,7%. Зрозуміло, що все це спричинило відтік депозитів, адже довіра українців до банківської системи майже нульова. Більше того, держава витратила 79 млрд гривень на компенсацію заощаджень через Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Але робота самого Фонду є вкрай непрозорою, викликає серйозні нарікання та обґрунтовані підозри в корупції.

«Джерело проблем очевидне - Нацбанк та Фонд гарантування вкладів. Тому керівники цих установ повинні бути негайно усунені. А парламентська ТСК повинна розслідувати їх діяльність. Потрібно вимагати від міжнародних антикорупційних організацій арешти рахунків та майна цих людей, а також позбавити їх права виїзду з України», - заявив представник організації вкладників банку «Михайлівський» Олег Мосін.  

 

Чого вимагають вкладники

Саме відставка Валерії Гонтаревої  та директора-розпорядника Фонду гарантування повернення вкладів Костянтина Ворушиліна є першими пунктами ультиматуму, який розробили ошукані вкладники спільно з командою «Батьківщини». НАБУ ж повинно порушити проти очільниці НБУ кримінальне провадження за дії та бездіяльність на її нинішній посаді за фактами, оприлюдненими в ЗМІ, що призвели до згубних наслідків і мають ознаки кримінального злочину.

Також вкладники вимагають від парламенту створити тимчасову слідчу комісію з питань перевірки зловживань під час реалізації активів неплатоспроможних банків уповноваженими особами ФГВФО.

Крім того, Раді необхідно негайно запровадити тимчасовий мораторій на ліквідацію неплатоспроможних банків Фондом гарантування вкладів та на примусову реалізацію житла громадян, яке перебуває у заставі збанкрутілих фінустанов, до прийняття спеціального закону.

Ошукані вкладники в боротьбі за свої права не тільки стали правниками, а й законотворцями. Ініціативні групи розробили низку законопроектів. І тепер вони наполягають, щоб депутати ухвалили законодавчі ініціативи №5256, 2188-1. Одночасно парламент повинен зняти з розгляду законопроекти №№2353а «Про реструктуризацію боргів фізичної особи або визнання її банкрутом» та №4004Д «Про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла».

Вимога до Кабінету міністрів, Верховної Ради та Національного банку - викупити іпотечні портфелі проблемних банків з метою зняття соціальної напруги, пов'язаної з процесом відчуження майна приватними колекторами та приватними нотаріусами. А  Адміністративна рада Фонду гарантування вкладів має забезпечити негайне і повне погашення існуючої заборгованості за обов'язковими виплатами вкладникам ліквідованих банків.

«З Фонду гарантування вкладів практично нічого не виплачується. А залишок коштів, які не отримані вкладниками банків від Фонду, становить близько 6 млрд 800 млн гривень. Заборгованість збільшилася у 67 разів з моменту організації Фонду. Це говорить про те, що ці активи не захищають, цими активами корумповано розпоряджаються», - сказала Юлія Тимошенко.

За її словами, це ще один напрям, у якому «Батьківщина» спільно з громадськими організаціями серйозно працюватиме.

На думку політика, такий пакет невідкладних дій дозволить вирішити вкрай гострі питання, що накопичилися у банківській сфері.  

«Це чітке і радикальне рішення. Воно необхідне країні, оскільки знищення банків продовжується і надалі. І якщо цей процес не зупинити, він вдарить по кишені кожного українця», - зауважила Юлія Тимошенко.

За словами політика, якщо влада не дослухається до вимог громадськості, то слід «починати серйозну і суттєву боротьбу»: з 15 листопада вкладники перейдуть до масових акцій протесту.

 

Арина МАРТОВА

gazetavv.com

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Май 2019 (907)
Апрель 2019 (1008)
Март 2019 (1069)
Февраль 2019 (946)
Январь 2019 (1032)
Декабрь 2018 (1014)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области