ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Март 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     

Як скласти тести ЗНО на 200 балів?

  4949   0 26.09.2016, 13:30 | Статьи, Общество
Як скласти тести ЗНО на 200 балів?

З початком нового навчального року одинадцятикласники одразу ж беруться за підготовку до зовнішнього незалежного тестування. Торішні результати ЗНО, на жаль, продемонстрували вкрай низький рівень знань випускників. За даними Українського центру оцінювання якості освіти, з 267 тисяч учнів загальноосвітніх навчальних закладів, які зареєструвалися для складання ЗНО у 2016 році, 22 тисячі не змогли набрати мінімального балу з української мови, 32 тисячі - з історії, 35 тисяч не подолали прохідний поріг з математики.


Така сумна статистика насамперед свідчить про те, що загальноосвітня українська школа не орієнтована на надання своїм вихованцям необхідних знань та навичок для складання ЗНО. Витоки проблеми, зокрема, варто шукати в розроблених Міносвіти шкільних програмах. Так, навчання в 11 класі не націлене на повторення раніше пройденого матеріалу та систематизацію знань із предметів, за якими діти складатимуть тести, - випускники продовжують опановувати нові теми.

 

Більше того, шкільна програма для одинадцятикласників є вкрай перевантаженою. Так, дитині, яка планує обрати гуманітарну спеціальність, доводиться у повному обсязі вивчати хімію, фізику та інші точні науки. У випускному класі залишається чимало дисциплін (наприклад, «Людина і суспільство»), засвоєння яких доречніше було б завершити в середній школі, щоб учень перед вступом до вишу міг зосередитися на головному. Та оскільки при зарахуванні до вузу важить загальний бал шкільного атестату, випускник мусить «витягувати» оцінки з усіх дисциплін.


Одинадцятикласники мають у шкільному розкладі вісім уроків щодня, при цьому вони не отримують від школи головного, що їм на той момент потрібно, - якісної підготовки до тестування, яке доведеться складати наприкінці року. Намагаючись хоч якось адаптуватися до створеного профільним міністерством освітнього парадоксу, школи проводять для випускників факультативні заняття з підготовки до ЗНО. Зазвичай із кожного предмету вони відбуваються лише раз у тиждень, для паралелі класів. Однак системне тренування на цих уроках неможливе: вчитель встигає лише «галопом по Європах» пробігтися пройденим матеріалом, не враховуючи прогалин у знаннях кожного школяра.


Аналогічні недоліки мають і комерційні курси з підготовки до здачі ЗНО: групи бувають завеликими, а через прив'язку до графіку навчань учні можуть нерідко пропускати заняття. Батьки часто схиляються до думки, що найкраще вишколити випускників здатні репетитори. Однак і тут існує чимало підводного каміння. По-перше, треба знайти гарного викладача, який би спеціалізувався саме на тренувальному тестуванні. «Далеко не кожний вчитель зможе стати хорошим репетитором з підготовки до ЗНО, - розповідає «ВВ» мама одинадцятикласника, голова правління «Всеукраїнського об'єднання «Платформа громадянських ініціатив» Наталія Федорчук. - Щоб скласти тести зовнішнього незалежного оцінювання на високі бали, дитина має набути специфічних знань. Потрібно не просто засвоїти матеріал, а й вкладатися у часові рамки, не розгубитися серед схожих відповідей на запитання. Наприклад, впізнати пам'ятку архітектури чи особу, якщо це стосується історії».

 

По-друге, послуги репетитора - задоволення не з дешевих. За даними інтернет-ресурсу Repetitor.UA, вартість одного індивідуального заняття у Києві може варіюватися від 80 до 300 грн. Наталія Федорчук пояснює: хочете навчатися із досвідченим фахівцем, якого батьки передають «з рук в руки», - розраховуйте на найвищу цінову позначку. «Для отримання якісних знань з одного предмету доцільно займатися мінімум двічі на тиждень. Загалом же потрібно складати тести з трьох обов'язкових дисциплін. Тож на репетиторів щомісяця доведеться витрачати понад 10 тис. грн. Сукупні витрати на підготовку до ЗНО можуть перевищити річну вартість навчання у виші на комерційній основі», - зазначає мама випускника.

 

Читайте також: Бюджетна економія на бідних студентах


Однак найприкріше те, що досвід попередніх років свідчить: заняття з репетитором не гарантують абітурієнтові високого балу під час вступу на бюджетну форму навчання. Фактично неможливо проконтролювати, чи достатньо високий рівень знань отримує дитина - лакмусовим папірцем стає уже безпосередньо ЗНО. І часто батьки, які зробили ставку на підготовку до тестування з репетитором, витратили на це всі свої заощадження і зрештою залишилися «біля розбитого корита», переживають величезний стрес.

 

Щоб уникнути такої ситуації, психологи радять усвідомити, що після ЗНО життя не закінчується, а лише починається. Тож напередодні тестування не варто вичерпувати всі свої фінансові можливості. Виникає питання: які існують альтернативні методи підготовки до ЗНО, що дають змогу набути необхідних знань та навичок і водночас акумулювати кошти на випадок, якщо дитину не зарахують на «бюджет»? Серед країн Заходу все більшою довірою користується онлайн-навчання - такі системи, зокрема, успішно діють в Оксфордському та Гарвардському університетах. 


В Україні варто звернути увагу на новий освітній онлайн-проект для підготовки до ЗНО - 200baliv.com. У його основу покладена європейська система онлайн-навчання. Цікаво, що ініціаторами створення ресурсу стали батьки випускників, які складатимуть ЗНО у 2017 році. Цей факт формує довіру, адже батьки передусім зацікавлені в максимальній ефективності проекту, в рамках якого навчатимуться їхні діти.

 

На сайті наразі викладені курси з чотирьох дисциплін: українська мова та література, англійська мова, історія і математика. Вони сформовані на базі програм Міносвіти, за якими діти складатимуть ЗНО у 2017 році. Передбачено, що, відповідно до змін, які може вносити міністерство, зміст уроків щороку оновлюватиметься. «Заняття не роздуті до загального курсу з історії, математики чи іншого предмету, - зазначає Наталія Федорчук. - Учні набуватимуть тих знань, які їм знадобляться під час тестування. Це вичерпна інформація, без зайвої «води». Тому кількість уроків залежно від предмету різна: з української мови та літератури - 100, історії України - 55, математики - 72, англійської мови - 52 уроки».


Хронометраж кожного заняття також відрізняється. Якщо на одну тему достатньо 6-10 хвилин, то на іншу - близько 30-ти. Триваліших уроків немає, щоб дитина не стомлювалася». Засновники проекту з особливою увагою підійшли до відбору репетиторів. Обирали кращих із кращих, за рекомендацією батьків. Один із головних критеріїв: випускники, з якими займалися педагоги, набирали за результатами ЗНО не менше 190 балів. Викладачі з української мови та літератури, математики та англійської мови мають досвід підготовки до ЗНО від 2008 року, відколи в Україні була запроваджена ця система перевірки знань. Репетитор з історії також є вискокваліфікованим фахівцем: його учні отримували найвищі бали за тестування.


«Щоб якнайкраще викласти тему, до 30-хвилинного уроку репетитори готувалися по 5-6 годин, аналізуючи матеріал із різноманітних джерел. При цьому в багатьох посібниках із підготовки до ЗНО були виявлені помилки. Прослуховуючи свої уроки, вчителі отримують задоволення, адже вони розуміють, що робота вийшла високоякісною», - додає Федорчук.

 

З огляду на те, що одні діти краще засвоюють інформацію на слух, а для інших властиве зорове сприйняття, уроки викладені в аудіо- та відеоформатах. Останні мають текстове супроводження - виносяться основні тези, те, що потрібно запам'ятати та повторити. При цьому збережена справжня система репетиторства: теорія задля кращого засвоєння підкріплюється практичними завданнями, з якими дитина мусить впоратися за певний час - так само, як на ЗНО. Після кожного уроку дитина виконуватиме тестування і, залежно від результатів, переходитиме до вивчення нової теми або ж повертатиметься до попередньої. Тож заняття підходять для дітей із будь-якими здібностями та рівнем знань.

 

Результати тренувальних тестів зберігатимуться в особистому кабінеті абітурієнта, тому батьки зможуть проконтролювати підготовку дитини та з'ясувати, які теми даються легше, які - важче. Якщо в посібниках із підготовки до ЗНО учень може підглянути правильні відповіді, то тут доведеться розраховувати на реальні знання. Цей ресурс також спрямований на підтримку вчителів: якщо випускник не зрозумів якоїсь теми на уроці, він зможе її засвоїти із онлайн-репетитором.


«Дуже зручно, що на сайт можна зайти з планшету, комп'ютера чи телефона. Програма не вимагає скачування, а дає змогу навчатися у режимі онлайн: увімкнув - і ваш викладач із вами 24 години на добу, 7 днів у тиждень. Тож моя дитина зможе готуватися до ЗНО будь-де, навіть на прогулянці чи спортмайданчику. Їй не потрібно буде витрачати час на дорогу до репетитора. Із ресурсом у майбутніх абітурієнтів з'являється впевненість у своїх силах», - акцентує мама випускника. Наповнення сайту відповідає слогану проекту «Тільки знання - нічого зайвого». Ви не знайдете тут ані реклами, ані «корисної» інформації для дітей та батьків. Окрім уроків є лише консультація психолога, яка порадить, як краще вибудувати навчання залежно від психологічних особливостей дитини.


Цікаво, що заняття з чотирьох дисциплін упродовж місяця коштують так само, як один урок із репетитором - 300 грн. А вартість підготовки з чотирьох предметів протягом року становитиме лише 2800 грн. Сайт можна використовувати і як основний ресурс для підготовки до ЗНО, і як додатковий. Наприклад, коли випускник не опанував тему під час заняття з репетитором, він має змогу вивчити її за допомогою ресурсу. Після реєстрації на сайті можна упродовж дня безкоштовно переглядати уроки, проходити тести. Тож чому б не спробувати?

 

Вікторія ЧАЙКА

 

"Вечерние Вести"

 

 

 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Март 2019 (665)
Февраль 2019 (946)
Январь 2019 (1032)
Декабрь 2018 (1014)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области