ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Октябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Маленькі перемоги для особливих дітей

  183   0 13.09.2016, 12:00 | Статьи, Общество
Маленькі перемоги для особливих дітей

У столичному корекційному центрі «Примавера» 6 вересня  відбулося відкриття сенсорної кімнати. У ній проходитимуть психоемоційну реабілітацію діти з ДЦП, розладами аутистичного спектру, синдромом дефіциту уваги і гіперактивності, з освітніми проблемами. Необхідні кошти - 200 тисяч гривень - на цю добру справу вдалося зібрати під час Першого благодійного футбольного матчу «Парламентський кубок» між збірними командами народних депутатів і журналістів України.

 

У заході з відкриття сенсорної кімнати взяли участь президент Асоціації міжнародних і всеукраїнських громадських організацій «Соціальний захист» Євгенія Тимошенко, директор корекційного центру «Примавера» Тамара Грабовська, віце-президент Федерації футболу України Вадим Костюченко, віце-капітан збірної журналістів Сергій Палєха, керівник авторської групи «95 квартал» Артем Гагарін.

 

Євгенія Тимошенко наголосила, що проведення благодійного футбольного матчу та закупівля лікувально-реабілітаційного обладнання для сенсорної кімнати стали можливими завдяки підтримці Асоціації МВГО «Соціальний захист», ФФУ та благодійного фонду «Розвиток футболу України».

«Ми також закликаємо державу та державні заклади, місцеві органи, Міністерство охорони здоров'я, Міністерство освіти України повернутися обличчям до дітей із психоемоційними розладами, адже їх народжується з кожним роком все більше, і проблема стає щораз нагальнішою», - додала Євгенія Тимошенко.

 

У новій сенсорній кімнаті можна займатися з двох років, і вона стане в нагоді будь-якій дитині з огляду на те, що юне покоління все більше часу проводить перед екранами гаджетів. Перебуваючи тут, у малюка розвиватимуться тактильні відчуття, тренуватимуться пам'ять, увага та інтелект, розширюватиметься кругозір і творчі здібності.

 

 

Втім, передусім така кімната є необхідним інструментом для реабілітації дітей із сенсорними розладами, проблемами особового, соціального чи емоційного розвитку, вадами зору і мови, а також для підготовки до школи.  

 

З дітлахами працюватимуть фахівці, які навчалися за спеціальною методикою американського психолога Джин Айрес. За допомогою тестів вони визначатимуть, у чому саме потребує корекції поведінка дитини. Для кожного малюка вправи підбиратимуться індивідуально. Так, заняття в сенсорній кімнаті можуть мати як заспокійливий, так і тонізуючий вплив на психологічний стан. Тож, обравши правильну методику, тут можна скоректувати поведінку як дітей із підвищеною агресією, так і надто замкнених у собі малюків, маючи на меті забезпечити їх комфортніше перебування у соціумі.

 

Кімната складається із кількох зон: реабілітаційної, м'якої, релаксаційної та спортивної. Кожна з них має спеціальне яскраве оснащенням та тренажери-стимулятори. Вони впливають на тактильні відчуття, вестибулярний апарат, спрямовані на фізичну реабілітацію, розвиток пам'яті, розслаблення чи заспокоєння. Тож кімната буде корисною і для малюків із вадами опорно-рухового апарату.

 

Тут є м'які фігури, скеледром, тактильний стискувач, шведська стінка, гамак, інтеграційне яйце, батут, дошка для втримування рівноваги.

 

«Перебуваючи на такій дошці, дитина має виконувати різноманітні завдання педагога: ловити м'ячики, рахувати чи навіть малювати. Ці вправи сприяють всебічному розвитку дитини», - наводить приклад корекційний педагог Вікторія Чопик.

 

Як з'ясувалося, дітлахам найбільше до вподоби сухий басейн, наповнений м'ячиками.

 

«Дитина, «купаючись» у цих кульках, отримує позитивні емоції, її рухи стають розкутішими. Тож замкнені у собі малюки тут розслабляються, а гіперактивні - заспокоюються», - пояснює Чопик.

 

Варто зауважити, що створення сенсорної кімнати - не єдиний проект благодійників. Так, у ФФУ планують невдовзі організувати майстер-класи для розвитку дітей із особливими потребами.

 

Вікторія ЧАЙКА 

gazetavv.com 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Октябрь 2018 (556)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области