ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Декабрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
           

25 років: Боротьба за незалежність триває

  306   0 24.08.2016, 10:00 | Статьи, Общество
25 років: Боротьба за незалежність триває

Історія української держави надто трагічна й драматична. Ми справді живемо між перемогою та зрадою. І стомилися чекати, вірити (хоча терпіння в нас воістину залізне), але ніколи не стомимось любити. Бо Батьківщина у нас одна, і ми, українці, боронитимемо її завжди.

 

24 серпня 1991 року Верховна Рада своїм історичним Актом проголосила державну незалежність України. А вже 1 грудня український народ на референдумі затвердив це рішення цілковитою більшістю голосів. Так народилася нова Україна.

 

Перші роки були дуже скрутними, темними. Країна була ще малям. А люди так втомилися від економічних негараздів, що дозволили владі збудувати міцну корупційну систему, знищити яку ми не можемо й донині.  

 

Прозріння настало в нас ближче до двотисячних. Але ціна його була зависокою: смерті В'ячеслава Чорновола та Георгія Гонгадзе досі належно не розслідувані. Хоча насправді відповіді на найголовніші запитання ми знаємо! Та чи колись восторжествує справедливість? І скільки генпрокурорів в Україні має змінитися, перш ніж один із них розставить крапки над «і»?

 

Попри все, ці трагедії дали поштовх українському суспільству. І 2004 року народ вперше сказав «НІ». Як би невдало й драматично не скінчилася ця історія, саме під час Помаранчевої революції ми продемонстрували свою єдність і патріотизм. Тоді вперше й з'явився феномен Майдану. І хоча в своєму виборі (Ющенко виявився предтечею Януковича) українці схибили, однак все ж показали свою справжню силу. Коли десятки тисяч голосів підхоплюють «Ще не вмерла»... Коли готові стояти за свої погляди до останку... Це ні з чим незрівнянні почуття! 

 

Наступне десятиліття знову минуло під знаком зради. Помаранчеве «сонце» закотилося за обрій, і вже нова влада всіляко виявляла свою незалежність від українського народу. «Сім'я Януковича» контролювала абсолютно все й зміцнювала ретельно виплекану в 1990-х роках корупційну систему.

 

Наприкінці листопада 2013-го ми врешті-решт вдруге сказали «НІ». Відмова керівництва країни від євроінтеграції фактично стала лише приводом. Адже суть полягала в іншому: українці стомилися жити із зашморгом на шиї. Тож Євромайдан переріс у Революцію Гідності.

 

Це були страшні й прекрасні дні водночас. Упродовж десяти років ми спостерігали за політичними іграми, чварами, інтригами, але мовчали. І ось терпець урвався. Та це вже був зовсім інший Майдан: більш свідомий і героїчний. Десятитисячний натовп знову в унісон співав «Ще не вмерла», а потім йшов під кулі. Кров стигне в жилах, до горла підступає клубок, коли пригадуєш це. А «Пливе кача по Тисині» досі переслідує невідступно... Хоча нова українська влада, здається, страждає на амнезію. Бо ж  більш ніж за два роки після Революції Гідності так ніхто й не покараний...

 

Навесні 2014-го ми не встигли ще й передихнути після перемоги, як у нас вкрали Крим і почалася окупація Донбасу. І незалежна Україна дізналася, яке то страшне лихо - війна. Тоді нам багато чого обіцяли. Але якби не сміливці, готові голіруч захищати Батьківщину, невідомо, що було б нині. Якби не волонтери, які стали надійним тилом для наших бійців, поки держава була в знетямі, ми, можливо, б програли.

 

Народ не просто згуртувався. Тепер він готовий до колективного подвигу. Українська влада натомість перетворилася на антипод народу. Якщо суспільство долає шлях еволюції, то влада лише деградує.

 

Ось такий підсумок двадцятип'ятиріччя української державності! Але ж рано чи пізно помилки доведеться виправляти. Бо суспільству треба будувати нову Україну, в якій не буде місця брехні, зраді, корупції, кумівству...

 

Як відомо, історія не знає умовного способу. Нічого змінити не можна... Але часто задаєшся питанням: якби нам не було так сутужно, то, можливо, й не народилося б таке єдине і патріотичне суспільство?

 

Та все ж не варто копирсатися в минулому. У нас ще багато роботи в майбутньому. Нам потрібно продовжувати боротьбу за свою незалежність. Адже ми заслужили жити в мирі!

 

25 років - це чудовий вік. Усе життя ще попереду, розуму додається, ілюзії зникають. І у нас є унікальна можливість збудувати справді сильну європейську державу. Тож усіх нас зі святом! Адже День Незалежності вже не просто черговий вихідний. Тепер це дуже особливий день для кожного українця.

 

Яна ДЖУНГАРОВА 

 

"Вечірні Вісті"

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Декабрь 2018 (496)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области