ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Декабрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Імунологічна криза з вини Мінздраву

  102   0 22.08.2016, 17:00 | Статьи, Общество
Імунологічна криза з вини Мінздраву

Рахункова палата України провела аудит виконання урядової програми імунізації населення від інфекцій, яка мала діяти впродовж 2009-2015 років. За результатами перевірки спеціалісти відомства дійшли висновку, що ця програма була зірвана через Мінздрав. За вказаний період рівень вакцинації в Україні катастрофічно впав - із 96% до 70%. Експерти попереджують, що така ситуація загрожує поверненням низки інфекцій, підвищенням рівня захворюваності, аж до епідемій.

 

У звіті Рахункової палати сказано, що програма імунізації населення була недофінансована. Так, із запланованих 2,9 млрд грн на її реалізацію Мінздрав отримав лише 2,3 млрд грн. Утім, зазначають у Рахунковій палаті, проблема не лише в недостатньому фінансуванні.

«Міністерством охорони здоров'я України не забезпечено ефективне використання коштів Державного бюджету України, виділених на виконання заходів з імунопрофілактики населення. Управління бюджетними ресурсами здійснювалося з порушеннями чинного законодавства і призвело до незаконних витрат, заподіяння збитків державі та втрати стратегічно важливих виробництв», - йдеться у звіті. Зокрема, вказується, що через відсутність контролю з боку Міністерства фінансів Міністерством з охорони здоров'я неефективно було використано кошти в сумі 123,4 млн грн.

 

Протягом дії урядової програми імунізації населення від інфекцій потреба населення в імунобіологічних препаратах, які включені до календаря профілактичних щеплень, не забезпечувалася. Так, якщо в 2009 році відповідний показник становив 82%, то в 2014-му скотився до 37%, а в 2015-му піднявся до 65%.

«Дефіцит фінансування закупівлі вакцин загалом складав 25-35%. Видатки на наукові дослідження чи освітні програми в рамках цього проекту взагалі були відсутні. Зокрема, у зв'язку з цим поглибилася недовіра населення до системи охорони здоров'я, і це є однією з причин падіння рівня вакцинації, коли навіть за наявності препаратів пацієнти часто відмовляються від неї», - каже «ВВ» головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій.

Згідно зі звітом, якщо в 2007 році були щеплені 96% громадян, то в 2015 році лише близько 70%. Так, торік обов'язкову імунізацію проти туберкульозу отримали лише близько 30% населення, проти коклюшу, дифтерії та стовбняку - 27%, гепатиту В - 23,1%, гемофільної інфекції - 39,1%, кору, паротиту і краснухи - 54,3%, поліомієліту - 70,3%.

У Розрахунковій палаті стверджують, що «поступове збільшення кількості не вакцинованого населення призведе до втрати контролю за епідеміологічним процесом загалом і загрожує переходом до того, що епідеміологічна ситуація в країні може стати неконтрольованою».

«Нині в Україні відзначається підвищена захворюваність на кашлюк, є смертельні випадки серед нещеплених немовлят, - зазначає Федір Лапій. - Оскільки підйом захворюваності на кір спостерігається кожні 5-6 років, а останній трапився у 2011-2012 роках, то не важко здогадатися, що найближчим часом матимемо черговий сплеск. В принципі, будь-яка інфекція, проти якої не проводиться вакцинація, повертається та уражає нещеплених. Не хотілося б повторення ситуації по дифтерії, яка мала місце в середині 90-х років».

 

Окрім того, в звіті Рахункової палати вказано, що Мінздрав не володіє належною інформацією щодо того, до яких хвороб українці стійкі, а до яких - ні. Так, упродовж 2009-2015 років моніторинг популяційного імунітету проводився лише стосовно 6 із 10 інфекцій, визначених календарем щеплень. Причому цей зріз охоплював не всі вікові групи.

 

У Рахунковій палаті стверджують, що причини зриву програми імунізації населення також варто шукати в інших хибних діях профільного відомства. «Мінздравом як державним замовником Загальнодержавної програми на всіх етапах її виконання не було забезпечено належної організаційної роботи з реалізації передбачених заходів, а також не організовано співробітництва з державними і місцевими органами влади», - сказано в звіті.

Зокрема, зазначається, що протягом 2013-2015 років державне підприємство «Укрвакцина» не забезпечило доказів збереження належного температурного режиму централізовано закуплених вакцин. Ідеться про те, що порушення режиму могло статися під час доправлення медикаментів за допомогою авторефрижераторів, коли температурні показники контролюються лише водієм-експедитором. А недотримання умов негативно впливає на якість препаратів. 

 

Федір Лапій додає, що стовідсотковий дефіцит деяких вакцин мав місце через проблеми з їх реєстрацією. «Наприклад, для ревакцинації проти дифтерії і правця у віці 6 років і старше ми використовували вакцину АДП та АДП-М як харківського, так і російського виробництва, навіть переважно останню. Ліцензія на вакцину АДП, АДП-М російського виробництва припинила діяти 2014 року. Тобто препарат неможливо було придбати в Україні. Через відсутність ліцензування на цю вакцину можна було оголошувати хоч 100 тендерів, та не було продавця, який би міг би її продати. В Україні, вона, фактично, була відсутня протягом двох останніх років. Завдяки міжнародним закупівлям з бюджету 2015 року в Україну наразі поставлено АДП-М від індійського виробника. Нині препарат надходить в регіони. А вакцина АДП від канадського виробника має прибути з дня на день - ми чекаємо наказу щодо її розподілу по Україні», - розповідає імунолог.

 

Придбання вакцин та інших лікарських засобів через міжнародні організації, ПРООН, Crown Agents і Дитячий фонд ООН, запроваджене торік, не вирішило проблем дефіциту. Адже виникло чимало суперечностей. «Україна перерахувала гроші на закупівлю препаратів через міжнародні організації лише в грудні 2015 року, - пояснює Федір Лапій. - Звісно, цей процес має відбуватися в рамках нормативно-правової бази чинного законодавства, отож різноманітні узгодження також затримали надходження препаратів у країну. Окрім того, низка вакцин, закуплених у такий спосіб, не були зареєстровані в Україні, тож не існувало законних підстав для їх використання. Варто зауважити, що, відповідно до останніх змін у законодавстві, реєстрація вакцини має відбуватися після її придбання. Отже, рік було витрачено на узгодження процедури закупівель через міжнародні організації. Можна сподіватися, що в 2016 році будуть враховані раніше виявлені помилки», - розповідає Федір Лапій.

 

Водночас, додає імунолог, якби в країні продовжувала діяти стара процедура, коли можна було купувати через внутрішнього дистриб'ютора лише зареєстрований препарат і лише у вітчизняного продавця, то багато вакцин ми б взагалі не змогли придбати. За його словами, міжнародні організації дозволили закуповувати якісні, перекваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров'я вакцини за межами України.

 

Федір Лапій розповів, що наразі в Україні немає, але ось-ось має з'явитися орально-поліомієлітна вакцина. Препарат закупили в достатній кількості у бельгійського виробника, і нині вирішується питання щодо його надходження в Україну.

Також нині відсутня вакцина БЦЖ - проти туберкульозу. Згідно з даними Міністерства охорони здоров'я, вона закуплена, і вже завершена вся процедура для її легалізації в Україні. До кінця серпня вакцину повинні доправити до нас.  

Немає також вакцини АКДП - проти кашлюка, дифтерії, правця, яка використовується у багатьох країнах світу: Польщі, Азербайджані, Грузії. У Мінздраві обіцяють, що найближчим часом цей препарат мають отримати медичні заклади. Від французького виробника надійшов «Пентаксин» - препарат від п'яти інфекційних захворювань (кашлюка, дифтерії, правця, поліомієліту та гемофільної інфекції). Проте він у недостатній кількості, тому використовується насамперед для планової імунізації немовлят.

Вакцина проти кору, краснухи та свинки вже закінчується, однак очікується надходження другої партії від бельгійського виробника. Імунолог зазначає, що Україна закупила її в достатній кількості, першу партію в деяких кабінетах вакцинації за останні тижні вже використали, деінде ще є запаси, тож там продовжується щеплення. Наявна вакцина проти гепатиту В, у достатній кількості є препарат проти поліомієліту в ін'єкціях. Отримали річний запас бельгійської вакцини проти сказу.

 

Медики зазначають, що вакцинація залишається вкрай важливим фактором для убезпечення захворювання дитини від інфекцій. Однак перш ніж її проводити, треба переконатися, що в дитини немає протипоказань. Зокрема, не можна проходити імунізацію після недавно перенесених таких хвороб, як бронхіт, пневмонія, пієлонефрит. Дитина має бути цілком здоровою протягом місяця, і в її оточенні не повинно бути хворих людей. Перед будь-якою вакцинацію дитину мусить оглянути педіатр, ЛОР та імунолог. «Якщо у батьків є занепокоєння щодо якості вакцини, вони можуть попросити показати її сертифікат, інструкцію щодо використання, ознайомитися з умовами зберігання препарату в кімнаті щеплень тощо», - додає Федір Лапій.

 

Вікторія ЧАЙКА

gazetavv.com

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Декабрь 2018 (417)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области