ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
       

Рейс затримали. Без паніки!

  470   0 26.07.2016, 13:00 | Статьи, Общество
Рейс затримали. Без паніки!

Історії про затримку, перенесення чи взагалі скасування рейсу є в скарбничці спогадів майже кожного, хто часто подорожує літаком. Але стикнувшись із цим вперше, важко не розгубитися, надто коли під час та дату вильоту/прильоту «підв'язане» все: готель, важлива зустріч... Отож разом із «ВВ» спробуємо побудувати чіткий алгоритм дій пасажира в такій ситуації.

Не важливо, летітимете ви регулярним чи чартерним рейсом, національним перевізником чи авіакомпанією-лоукостером - ваші права в разі затримки однакові. Вони регулюються базовими законами про захист прав споживачів, Цивільним кодексом України і низкою галузевих підзаконних актів (Повітряним кодексом України, Правилами повітряних перевезень пасажирів та багажу).

Якщо рейс, яким ви маєте летіти, затримали на просторах Євросоюзу, вам пощастило більше. Тут ваші права регулюються Постановою Європейського парламенту і Ради ЄС № 261/2004.

Квиток - це ваш договір з авіакомпанією, яка зобов'язана доставити вас у потрібне місце в потрібний час або ж подбати про вас, якщо щось пішло не так.

Тобто пасажир, який заплатив гроші за переліт, укладає юридичний договір з авіакомпанією-перевізником, згідно з яким перевізник зобов'язується доставити пасажира в потрібне місце і в обумовлений термін. Затримка рейсу означає порушення договірних зобов'язань авіаперевізником за винятком форс-мажорних та надзвичайних обставин.

Якщо ж ваш рейс затримали, не чекайте, що співробітники авіакомпанії прибіжать до вас з ящиком прохолодних напоїв. На жаль, в більшості випадків ситуація складається так, що їм необхідно нагадувати про їх обов'язки.

Не соромтеся, зателефонуйте до авіакомпанії чи знайдіть її представника.  

Пам'ятайте, авіакомпанія зобов'язана сповіщати вам достовірні й максимально точні відомості про причини та терміни затримки рейсу.

Затримка рейсу може супроводжуватися додатковими витратами. Пасажири не встигли на рейс пересадки, пропустили важливу зустріч чи несвоєчасно заселилися до готелю. На такий випадок авіакомпаніями передбачена матеріальна компенсація.

Але тут потрібно уточнити один важливий момент. Матеріальну компенсацію вам виплатять тільки в тому випадку, якщо затримка рейсу виникла з вини авіакомпанії (технічний стан літака, різні несправності), а не через страйки, воєнні дії, погодні умови тощо).  

З огляду на всі ці обставини, авіакомпанія може скасувати переліт або затримати його на якийсь час. Інколи внаслідок затримки пасажири можуть спізнюватися на можливі пересадки рейсів. У такому випадку перевізник зобов'язаний забезпечити переліт пасажира на будь-якому іншому рейсі, передбаченому в аеропорту, де на борту літака є вільні місця. При цьому клас перельоту пасажира повинен зберігатися.

Якщо таких місць немає, що теж ймовірно, тоді авіакомпанія може звернутися до іншого перевізника (як повітряного, так і наземного), аби доставити свого пасажира в пункт його призначення. У цьому випадку з вас не мають права брати доплату. Всі витрати несе винна в затримці сторона, тобто авіакомпанія, чий квиток ви придбали.

Відповідальність авіакомпанії залежить також від того, як скільки затримали рейс - на 2 години, 5 і більше. Але в будь-якому разі усіх пасажирів з маленькими дітьми (до 7 років) повинні розмістити в кімнаті матері та дитини. Ця послуга надається аеропортом безкоштовно.

Аеропорт зобов'язаний зберігати багаж кожного пасажира, чий рейс затримується, запропонувати освіжаючі напої. Також у пасажира є право на два безкоштовні телефонні дзвінки або доступ до Інтернету. Коли затримка рейсу перевищує 5 години, то перевізник забезпечує своїх «прострочених» пасажирів безкоштовним гарячим харчуванням. Якщо ж рейс затриманий у нічний час, аеропорт мусить розмістити клієнтів у готелі й забезпечити їх трансферт.

Слід знати, що не допускається розташування у готельних номерах зі сторонніми людьми. Якщо ваші правила порушуються або ви незадоволені умовами розміщення, зніміть готель самостійно, однак неодмінно збережіть усі документи, що підтверджують цей факт. Після повернення додому можна буде вимагати від перевізника компенсації щонайменше частини витрат.

У випадку скасування рейсу авіакомпанія повинна провести опитування пасажирів з метою виявити бажаючих добровільно відмовитися від перельоту в обмін на узгоджену компенсацію. Таким чином будуть дотримані їхні права. Крім цього, пасажиру повинні запропонувати опції: повернути витрачені на покупку авіаквитка гроші або змінити маршрут (дату вильоту).

Якщо пасажирів, які добровільно відмовилися від перельоту, не виявилося, авіакомпанія може відмовити пасажиру або пасажирам в праві їх перевезення. В цьому разі авіаперевізник повинен не тільки відшкодувати вартість квитка, а й виплатити компенсацію у розмірі, визначеному законодавством:

- 250 євро для рейсів дальністю до 1500 км;

- 400 євро для рейсів дальністю від 1500 до 3500 км;

- 600 євро для рейсів дальністю понад 3500 км.

Авіакомпанія має право зменшити компенсацію на 50%, якщо прибуття пасажира до його пункту призначення запропонованими альтернативними рейсами не перевищує запланованого часу:

- на 2 години для рейсів дальністю до 1500 км;

- на 3 години для рейсів дальністю від 1500 до 3500 км;

- на 4 години для рейсів дальністю понад 3500 км.

Відповідно виплата компенсації не звільняє авіаперевізника від обов'язку надати авіапасажирові послуги на вибір (можливість повернути вартість квитка або перенести виліт на іншу дату, харчування, напої, номери в готелі тощо).

Пасажир також має право на отримання грошової компенсації, якщо його не проінформували про скасування рейсу:

- за 2 тижні до вильоту;

- в період не більше ніж за 2 тижні до вильоту і не менше ніж за 7 днів до вильоту, не запропонувавши змінити маршрут, який дозволить вирушити з пункту відправлення не пізніше ніж через 2 години від запланованого часу вильоту і прибути в кінцевий пункт призначення не пізніше ніж через 4 години після запланованого часу прибуття;

- менше ніж за 7 днів до вильоту, не запропонувавши змінити маршрут, який дасть можливість вирушити з пункту відправлення не пізніше ніж через 1 годину від запланованого часу вильоту і прибути в пункт призначення не пізніше ніж через 2 години від запланованого часу прибуття.

Проте що робити, якщо права пасажира при затримці рейсу не дотримуються?

Трапляються такі випадки, коли перевізники ігнорують права своїх пасажирів. І щоб вибороти свої прав та отримати компенсацію, ви змушені будете надалі звертатися до послуг юристів. А для цього вам знадобляться докази. Тільки за їх наявності ви зможете довести свої втрати через перенесення чи скасування рейсу, які авіакомпанія зобов'язана буде компенсувати.

У разі відмови співробітників авіакомпанії надати вищезазначені послуги, необхідно виконати такі дії.

Зафіксуйте факт затримки авіарейсу (це може бути довідка від адміністрації аеропорту відправлення або аеропорту прибуття, нові посадочні талони (зазвичай це авіаквиток із завіреною штемпелем відповідною позначкою. При посадці на борт потрібно обов'язково попросити співробітника авіакомпанії проставити на ньому реальний час вильоту).

При затримці рейсу постарайтеся отримати письмову відмову в обслуговуванні від представника авіакомпанії. Якщо представник відсутній або не бажає видати такий документ, складіть відповідний акт з іншими пасажирами (досить двох свідків).

Оплатіть гаряче харчування, проживання в готелі та користування таксі з власних коштів, зберігши при цьому касові чеки або квитанції, що підтверджують ваші витрати.

Після повернення додому пред'явіть письмову претензію на адресу авіакомпанії щодо відшкодування заподіяних вам збитків з додаванням копій усіх документів (включно з копіями авіаквитків, чеків).

Якщо ж звернення було проігнороване або авіакомпанія відмовилася компенсувати ваші витрати, ви маєте право подати на них до суду. Позови до перевізника пред'являються до суду за місцем розташування перевізника, до якого в установленому порядку була пред'явлена претензія.

Слід також знати: якщо через затримку авіарейсу ваша подорож стала коротшою, то від туроператора також можна вимагати компенсацію за всі оплачені, але невикористані послуги: за ніч у готелі, пропущену екскурсію тощо. Зазвичай претензії пред'являються уже після повернення з відпустки. Водночас слід мати на увазі, що туроператори безпосередньо на місці охоче пропонують компенсацію: додаткову екскурсію, повний пансіон замість сніданку тощо.

Звісно, практично всі авіакомпанії докладатимуть максимум зусиль для того, щоб не виплачувати компенсації. Але якщо клієнт впевнений у тому, що діяв згідно з правилами і дотримувався усіх вимог, то збиток у будь-якому разі буде йому відшкодований.

 

Алла ЗБОРОВСЬКА

gazetavv.com

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2021 (510)
Август 2021 (745)
Июль 2021 (601)
Июнь 2021 (724)
Май 2021 (806)
Апрель 2021 (682)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области