ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Октябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Новий пакет терору від Кремля

  238   0 04.07.2016, 16:00 | Статьи, Общество
Новий пакет терору від Кремля

Так звані «антитерористичні» закони авторства «єдиноросів» Ірини Ярової та Віктора Озерова ухвалила Державна дума Росії та успішно затвердила Рада федерації. Документ вносить зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів РФ.


Ці зміни змусили «зойкнути» навіть російське суспільство, звісно, його свідому частину. Так, на думку учасників Конгресу російської інтелігенції, антитерористичний пакет «не стільки сприяє боротьбі з тероризмом, скільки посилює обмеження прав та свобод громадян». Такі заяви росіян та прохання до Путіна не підписувати ці закони можна розцінювати як крик відчаю, адже бодай на більш-менш притомні рішення з його боку чекати марно. Вірогідно, що він таки поставить під ними свій підпис, показово внісши хіба лише косметичні правки, які ніяк не врятують той гнилий документ.


Правозахисники стверджують, що закони суттєво погіршать становище з правами людини в Криму і посилять політично мотивоване переслідування жителів півострова. Зокрема, передбачається, що в Кримінальному кодексі РФ з'явиться нова стаття - 205.6 «Неповідомлення про злочин». Вона передбачає покарання від штрафу до позбавлення волі на один рік для тих, хто не повідомив уповноважені органи, що йому відомо про підготовку чи здійснення «терористичних злочинів». У кримських реаліях це вкрай небезпечна стаття. Очевидно, в такий спосіб заохочуються доноси, які вже мають місце в Криму, зокрема, стосовно таких недогідних Кремлю кримських татар та членів забороненого в РФ Меджлісу.


«До відповідальності  притягуватимуть людей, які «щось» знали, але не донесли. За цією статтею, фактично, ФСБ зможе кинути за ґрати на рік кого завгодно, бо поняття екстремізму в РФ має розмиті формулювання. Наприклад, сусіда мусульман, арештованих у справі «Хізб ут-Тахрір» - міжнародної ісламської політичної організації, яка визнається терористичною в Росії, а в Україні та більшості країн світу дозволена. Передбачено, щоправда, виключення: можна не розповідати про «терористичні акти», здійснені одним із членів подружжя чи близьким родичем», - каже «ВВ» аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов.

 

Пакет Ярової збільшує терміни покарання за низкою статей. Той, хто проходитиме по статті 205.5 «Організація діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації», замість раніше передбачених від 5 до 10 років позбавлення волі тепер може отримати від 10 до 20 років. «В існуючих реаліях російська влада здатна звинуватити в причетності до діяльності терористичних організацій будь-кого з кримських мусульман. Саме за цією статтею проходять кримські мусульмани у справі «Хізб ут-Тахрір», - зазначає Сєдов.


«Стаття 205.2 запроваджує покарання за «публічні заклики до скоєння терористичної діяльності з використанням засобів масової інформації, електронних або інформаційно-телекомунікаційних статей, зокрема Інтернету. Під ці норми можуть потрапити люди за будь-які висловлювання чи навіть пост у соцмережах», - додає Сєдов.

 

КК РФ поповнився ще однією статтею - 361, яка носить назву «Акт міжнародного тероризму». Вона передбачає, що «здійснення поза межами території Росії підриву, підпалу чи інших дій, які становлять небезпеку для життя, здоров'я, свободи громадян РФ, ...караються позбавленням волі на термін від 10 до 20 років або довічним позбавленням волі». А якщо визнають, що людина причетна до фінансування таких діянь, за ґрати можна загриміти на 5-10 років. 

 

«За цією статтею можуть притягувати до карної відповідальності, наприклад, за закидання російського посольства фарбами. Це також розв'яже руки спецслужбам, щоб викрадати людей в України і судити в Росії», - зазначає експерт Кримської правозахисної групи Віссаріон Асаєв.

 

Іншу загрозу в ухваленому пакеті законів становлять норми частини 2 статті 20, які запроваджують покарання за злочини «терористичного спрямування» в РФ для дітей із 14 років.

 

«Неповнолітніх притягуватимуть до відповідальності за низкою терористичних статей: участь у терористичній організації, неповідомлення про злочин тощо. Це красномовно свідчить про стан правової системи в РФ. Через дітей планується здійснювати тиск на дорослих», - зазначає Сєдов.

 

Однією з найгучніших ініціатив стало внесення змін до законів «Про зв'язок» та «Про інформаційні технології і захист інформації». Передбачається, що оператори зв'язку і організатори розповсюдження інформації в Інтернеті мусять зберігати текстові й голосові повідомлення, зображення та інші електронні дані користувачів протягом шести місяців. Причому в попередніх  версіях пакету Ярової взагалі пропонувалося збереження інформації упродовж трьох років. Оператори вже забили на сполох: мовляв, для цього їм потрібно буде обладнати спеціальні бази даних. І, мовляв, вартість мобільного зв'язку через це може зрости удвічі. Що ж, російська репресивна машина набирає обертів. Коли ж вона розчавить саму себе?

 

Валентина РИНГЕЛЬ

 

 

ДУМКИ ЕКСПЕРТІВ

 

«Під виглядом «боротьби з тероризмом» Путін створює правову базу, щоб упередити протести та покарати інакодумців»

 

Олександр МЕРЕЖКО,
п
рофесор Київського національного лінгвістичного університету, доктор юридичних наук: 

«Так званий антитерористичний пакет законів, прийнятий у Росії, дуже нагадує сталінське кримінальне законодавство - за мірою репресивності та можливостями боротьби з опонентами путінського режиму. Тож історія Росії повторюється.

Юридичної необхідності запроваджувати нові положення для упередження тероризму в Росії не було, була потреба суто політична. Головна мета цих змін до російського кримінального права - це посилити репресії всередині країни, залякати населення, а також створити необхідні механізми для придушення опозиційного руху в зародку.

Поняття «тероризм» у російському праві має таке широке й нечітке визначення, що практично може бути використане проти кожного, хто невдоволений існуючим режимом і виступає проти нього. Річ у тім, що Путін все більше боїться зростання протестних настроїв у суспільстві й під виглядом «боротьби з тероризмом» створює необхідну правову базу, щоб упередити протести та усунути інакодумців.

Звісно, нове «антитерористичне» законодавство активно використовуватиметься російською владою для придушення опору, який чинять окупантам у Криму, передусім з боку кримських татар.

Одним із найжахливіших моментів цих змін до законодавства, що наводять на порівняння зі сталінськими часами, є запровадження кримінальної відповідальності з 14 років. Очевидно, Кремль передбачає, що проти його політики все частіше виступатиме саме молодь».  

 

 

«Антитерористичні» закони РФ - украй небезпечний знак для України»

 

Ігор ЛОСЄВ,
кандидат філософських наук, доцент кафедри культурології НаУКМА
:

«Головною ідеєю російської політики є світове панування Росії, або, якщо не вдасться, - бодай континентальне. Такі цілі існували ще від часів московських царів. І Путін нічим не відрізняється від Катерини II чи Миколи I. Змінюється лише тактика досягнення цієї мети.

До чого зводиться загвинчування гайок у Росії? Ми пам'ятаємо, як жорстоко Путін розправився з учасниками виступів на Болотній площі в Москві. Ми тоді думали, що нас це не стосується - мовляв, це справа росіян. Насправді ці події стали підготовкою до агресії 2014 року щодо України. Уже тоді Путін намагався не допустити жодної критики його політики, залякати всю Росію, насамперед найбільш просунуті, інтелектуальні верстви населення. Це призвело до фактичного знищення громадянського суспільства в країні - так само, як свого часу сталося у нацистській Німеччині. Ті паростки, які пробилися під час президентства Єльцина, нині практично знищені.  

Тут згадуються слова Тараса Шевченка: «Від молдаванина до фіна на всіх язиках всяк мовчить, бо благоденствує». І нові «антитерористичні» закони спрямовані на те, щоб добити в Росії останні залишки опору та незгоди з кремлівським режимом.

Варто зауважити, що ухвалення цих законів - украй небезпечний знак для України, адже це може бути підготовкою до повномасштабної війни проти нас.

Російський терор навряд чи закінчиться навіть після смерті Путіна, адже після нього до влади може прийти такий самий диктатор. Єдиний вихід у тому, щоб Росія зазнала військової поразки: саме тоді починають руйнуватися імперії такого масштабу».

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Октябрь 2018 (611)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области