ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Июль 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
           

Удар по переселенцях

  3258   0 30.06.2016, 08:20 | Статьи, Общество
Удар по переселенцях

Люди, яким довелося зустрітися з великою бідою та залишити свої домівки через конфлікт на сході країни, не надто розраховують на допомогу від держави. Навпаки: чим далі - тим більше перед ними постає перешкод, які вже просто блокують шляхи виживання.


Уряд 8 червня ухвалив зміни до Постанови КМУ від 05.11.2014 р. №637 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам». Активна громадськість одразу забила на сполох: нові норми є дискримінаційними та суттєво погіршують становище вимушених переселенців. Положення документу були затверджені без врахування суспільної думки. У пояснювальній записці до нього взагалі сказано, що в додаткових консультаціях із громадськістю та безпосередньо людьми, які залишили свою домівку, потреби немає.


«Постанова регламентує права 1 млн 700 тисяч людей, які чи не найбільше відчувають необхідність у державній підтримці, - зазначає «ВВ» директор Українського інституту аналізу і менеджменту політики Руслан Бортник. - Будь-які зміни до неї потрібно було узгодити з громадськістю. Також необхідно пройти процедуру реєстрації у Міністерстві юстиції. Вдавшись до такого кроку, уряд Гройсмана, зокрема новий віце-прем'єр міністр у справах АТО, продемонстрував, як не треба працювати». 

 

Ознайомившись із новими нормами, складається враження, що держава намагається всіляко відхреститися від своїх обов'язків перед людьми, яких спіткала біда. Так, внутрішньо переміщені особи можуть через бюрократично тяганину не лише позбутися мізерної щомісячної адресної допомоги, а й втратити пенсію, стипендію або так звані «дитячі гроші». Адже пропозиції уряду Гройсмана передбачають, що перегляд будь-яких соціальних виплат для переселенців має відбуватися не рідше, ніж раз у півроку, а нараховуватимуться вони після перевірки фактичного місця проживання особи.  

 

Держава, мабуть, боїться людей як вогню, бо має намір проводити такі перевірки за участю... «територіальних підрозділів МВС, ДМС, СБУ, Національної поліції, Держфінінспекції, Держаудитслужби та Пенсійного фонду України». Члени «комісії» повинні перевірити матеріально-побутові умови сім'ї та скласти відповідний акт, який мають підписати всі «повнолітні дієздатні внутрішньо переміщені особи, а у випадках, визначених чинним законодавством, - їхні законні представники».

 

Окрім того, на момент проведення «обстеження» вимушені переселенці мусять знаходитися за місцем фактичного проживання. А такі перевірки зазвичай відбуваються без попередження, навіть у робочий час. Тож ця вимога вже обмежує свободу пересування громадян, гарантовану ст. 33 Конституції України, і прямо суперечить статті 12 ЗУ «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб», якою встановлено, що відсутність людини за місцем проживання до 60 днів (а в окремих випадках - до 90) не є підставою для скасування соцвиплат та довідки, що засвідчує відповідний статус.

 

Окрім обов'язкових відвідин, на вимушених переселенців очікують додаткові перевірки. Регламентується, що вони можуть відбуватися на підставі «інформації про повернення внутрішньо переміщеної особи на тимчасово окуповану територію України». А «зливати» таку інформацію до підрозділів соцзахисту можуть навіть «громадські об'єднання, волонтерські, благодійні організації, інші юридичні й фізичні особи, що надають допомогу внутрішньо переміщеним особам». Тобто це може бути хто завгодно! І чи не найбезпечнішим побічним ефектом таких підходів може бути масовий збір персональних даних та маніпуляції з ними поза встановленими законом процедурами.

 

А от механізм анулювання дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, а також скасування соціальних виплат вкрай простий. Якщо після перевірки протягом трьох днів людина не з'явилася до підрозділу соціального захисту «для проходження фізичної ідентифікації», робиться запит до Держприкордонслужби «про виїзд внутрішньо переміщеної особи за кордон, на тимчасово окуповану територію». На відповідь відводиться до п'яти днів, і потім керівник підрозділу соцзахисту може прийняти рішення про призупинення усіх виплат. Тобто, поїхавши на кілька днів до друзів чи родичів у інший населений пункт, людина ризикує втратити гарантовані державою пільги.

 

Тим часом поновити виплати аж ніяк не просто. Заяви від переселенців має розглядати спеціальна комісія, знову ж таки після семи кругів пекла бюрократичної тяганини. Причому знову отримувати державну допомогу можна буде лише через два місяці після її призупинення. Упродовж цього періоду вона безапеляційно не виплачуватимуться. «Очевидно, що в такий спосіб чиновники вирішили нажитися за рахунок знедолених людей: кошти, зекономлені через припинення виплат, крутитимуться на чиїхось банківських рахунках, - зазначає Руслан Бортник. - Тож комерційно-корупційний ефект очевидний.


Набуття чинності цієї постанови означатиме легалізацію інструментів для тероризування переселенців з боку органів соціального захисту, а також додаткового хабарництва на місцевому рівні. Дискримінацію внутрішньо-переміщених осіб вкрай негативно оцінять міжнародні організації».

 

Зазначимо, вимушені переселенці відреагували на ухвалення змін постанови № 637 хвилею протестів. Наразі урядовці обіцяють знову відкоригувати документ. Тож варто тримати руку на пульсі, аби чергові новації щодо ВПО не були ще більше драконівськими.

 

Валентина РИНГЕЛЬ

 

gazetavv.com

 

 

 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Июль 2019 (682)
Июнь 2019 (1026)
Май 2019 (1058)
Апрель 2019 (1008)
Март 2019 (1069)
Февраль 2019 (946)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области