ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Ноябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

STOP, тарифний геноцид!

  782   0 30.05.2016, 12:30 | Статьи, Общество
STOP, тарифний геноцид!

Підвищення ціни на газ для населення, а також тарифів на комунальні послуги, які ми спостерігаємо протягом останніх двох років, уже призвело до катастрофічних наслідків. Адже нині рівень бідності серед працюючих становить 52,3%. Експерти в один голос стверджують: політику щодо формування тарифів у країні треба терміново змінювати.

 

Наповнити казну з кишень найбідніших?

 

Удар по гаманцях через маніпуляції уряду з ціною на газ українці відчують уже від 1 липня. Оскільки вартість блакитного палива для теплокомуненерго зросте з 3 грн до 6,8 грн за кубометр, ціни на гарячу воду для людей також піднімуться десь удвічі. Та ще сильніший шок від комунальних тарифів нам доведеться пережити з початком нового опалювального сезону. Адже тоді й за тепло в оселі платитимемо приблизно на 80% більше.

 

Таке «світле майбутнє» очікує людей внаслідок того, що уряд вніс зміни в постанову №758 від 1 жовтня 2015 року, встановивши ціну природного газу на рівні 100% паритету до ціни імпортного природного газу (паритет імпорту - це ціна імпортного газу з ПДВ, приплюсована до вартості транспортування газу). Так, раніше ціна на газ для населення становила 7178 грн. Однак на опалювальний сезон населення отримувало 1200 кубів за 3600 грн/тисячу кубометрів. Уряд скасував цю пільгову ціну, встановивши єдину вартість газу для усіх споживачів - 6879 грн за тисячу кубів.

 

Під час круглого столу «Чи переживуть українці чергове підвищення комунальних тарифів», який відбувся 25 травня в Інституті Горшеніна, експерти у сфері енергетики та депутати від демократичної опозиції зійшлися на думці, що уряд провадить хибну економічну політику щодо формування тарифів на житлово-комунальні послуги.

 

«Кабмін не дотримався економічного принципу, згідно з яким тарифи мають формуватися відповідно до купівельної спроможності населення, - зазначив директор енергетичних програм Центру світової економіки та міжнародних відносин НАН України Валентин Землянський. - При підвищенні тарифів також не враховано, що Україна є газовидобувною країною. Жодна держава світу, яка має свій газовидобувний ресурс, не бере в якості індикатора ціноутворення імпортний паритет. Завжди використовується змішана модель: імпортний паритет і собівартість газу власного видобування».

 

«Якщо ціна на газ встановлюється за імпортним паритетом, то так само має формуватися і прожитковий мінімум, - додає експерт ОО «Фонд суспільної безпеки» Юрій Гаврилечко. - Адже якщо існує ринок, то для усіх його учасників мають існувати однакові умови. Інакше порушуються статті Конституції, які забороняють дискримінацію за будь-якими принципами».

 

Він додає, що зростання тарифів не стимулює підприємства теплокомуненерго до енергозбереження. «Лише тоді, коли тарифи знижуються, компанії, не маючи змоги заробити гроші, беруться за енергомодернізацію. Енергоефективність починається після нульової рентабельності. Чим більшим буде тариф, тим меншою є зацікавленість підприємств зупинити втрати. А зараз втрати в деяких мережах ТКЕ сягають 40-60%».


Депутат Верховної Ради від фракції «Самопоміч» Олена Бабак акцентує, що чиновники не мали права підвищувати тарифи, коли в країні катастрофічно зростає кількість людей, котрі перебувають за порогом злиднів: «Рівень бідності серед працюючих за останні три роки зріс із 19,6% до 52,3%. Згідно зі світовою практикою, цей показник не може перевищувати 12-15%. Платоспроможність українців за останні два роки зменшилася на 25,4%. Підвищивши вартість життєво необхідних послуг, які входять до споживчого кошика, уряд зробив бідними кожну другу сім'ю».

 

За словами голови фракції «Батьківщина» Юлії Тимошенко, чиновники заклали в ціну на газ для людей вкрай високі податки, щоб зібрати гроші до порожньої державної казни: «Згідно з даними державної видобувної компанії «Укргазвидобування», собівартість українського газу становить 15 доларів за 1000 кубометрів. Цей газ сьогодні продається громадянам України за ціною 285 доларів за 1000 кубометрів. Для порівняння: ціна блакитного палива на кордоні між об'єднаною Європою та РФ становить 147 доларів відповідно. А в російському бюджеті для України закладена вартість газу на 2016 рік на рівні 142 долари за 1000 кубометрів. Тож виникає питання: чому українцям продають газ нашого видобування так дорого? А тому, що внаслідок падіння економіки через бездарне управління державою держбюджет є дефіцитним. І вартість газу, тепла та гарячої води штучно завищена, щоб приховати реальний податок, який беруть з людей до казни. В усіх країнах світу податки становлять у середньому 12-15% від ціни на газ, а в Україні - 52%».

 

Юлія Тимошенко констатує, що своєрідним арбітром об'єктивності встановлення тарифів у країні має стати Національна комісія, яка здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Однак наразі це неможливо. «Всупереч Конституції, ця комісія складається з призначених президентом людей, які  працювали з Петром Олексійовичем у його бізнесі. Головою комісії є людина, яка відповідала за липецьке відділення «Рошен» (Дмитро Вовк. - Прим. ред.) Члени комісії повністю залежні, тому довіри до цього органу немає», - зауважила Тимошенко.


Лідер «Батьківщини» наполягає, що в сучасних реаліях, коли в країні відсутня ринкова кон'юнктура, приватизація державної видобувної компанії «Укргазвидобування» є неприпустимою. «Чому під час війни корпорацію «Рошен» не можна продавати через «поганий інвестиційний клімат», проте президент країни дозволяє розпродувати стратегічну власність «своїм»? Країна почне нормально жити, коли її президент ставитиметься до державної власності та інтересів людей так само добре, як до свого бізнесу. Однак треба, щоб країну очолювали люди, які не мають превалюючих бізнес-інтересів, що закривають бачення того, як допомогти своїй державі», - сказала Юлія Тимошенко.

 

Чи є світло в кінці тунелю?


Як знайти вихід із тарифного глухого кута, в який загнали мільйони українців? Лідер «Батьківщини» вважає, що насамперед слід провести розслідування обґрунтованості формування ціни на блакитне паливо, а також з'ясувати, куди пішли кошти, які зняли з людей у вигляді підвищених тарифів на житлово-комунальні послуги.

 

«Треба створити тимчасову слідчу комісію, щоб «вивернути шлунок» у НАК «Нафтогаз» та ПАТ «Укргазвидобування» та покопатися, що вони «з'їли» за минулі роки. Треба вияснити, чи не злили вони на корупцію усі кошти, які отримали у вигляді підвищення ціни на газ та субсидій. Безумовно, треба ухвалити в парламенті закон про Національну комісію з регулювання електроенергетики», - додає Юлія Тимошенко.

 

Також, за її словами, паралельно з роботою ТСК необхідно прийняти закон, який дозволить спрямувати газ українського видобування на внутрішні потреби. «Для приватних компаній встановили ренту на видобування газу на рівні 29,14%, а для державного «Укргазвидобування» - 50%. Очевидно, в такий спосіб з людей беруть податок. Тому нам належить ухвалити закон, який знімає ренту з «Укргазвидобування» або хоча б знижує її до рівня приватних компаній, - пропонує Тимошенко. - По-друге, потрібно встановити планову рентабельність газовидобувної галузі. Поставте 30%, а не 500%, і закладіть це в ціну на газ. Необхідна така державна політика, щоб газові тарифи були підйомними для людей, щоб вони стимулювали до енергозбереження і водночас не руйнували енергетичну незалежність України», - пропонує Тимошенко.


Валентин Землянський додає, що варто перейти на нову модель оплати за газ, а саме: паритет рівня тарифів та доходів населення, 100%-й облік газу, а також гарантія якості послуг, яку можна отримати лише завдяки конкуренції на ринку. «Наприклад, у Парижі працює 27 постачальників газу, у Берліні - 34. Усі вони пропонують різні привабливі програми та бонуси для споживачів комунальних послуг. А в українців нині немає альтернативи, окрім «Облгазу» та його дочірньої «Облгазенерджі». Тому ні про яку ринкову ціну на газ в Україні не йдеться», - зауважив експерт.  


Олена Бабак вважає, що державні чиновники нині мають працювати над збільшенням доходів населення, а також мусять заморозити зростання витрат. «На доходи можна впливати, мінімізуючи податки, підвищуючи рівень мінімальної зарплати, стимулюючи зайнятість населення через інвестиції з держбюджету. Аби доходи українців зростали, треба, щоб і роботодавці мали бажання сплачувати податки, і працівники бачили в цьому доцільність. Люди повинні відчувати, що через систему соціального зарахування отримують щось натомість. Наразі ми не бачимо зв'язку між нашими податками і системою соціального страхування - медичним, пенсійним забезпеченням, послугами освіти. Для наповнення держбюджету має безперебійно працювати митниця. Щоб невигідно було вивозити з України зароблений капітал, необхідно знищити офшорні схеми».


Валентин ВИГОВСЬКИЙ 

 

"Вечерние Вести"

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Ноябрь 2018 (523)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области