ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Май 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Підкинути дров у вогнище гніву

  316   0 16.05.2016, 15:30 | Статьи, Общество
Підкинути дров у вогнище гніву

Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко вразив громадськість «геніальною» ідеєю: він закликав сільських жителів «подумати над відмовою від використання газу». Завдяки цьому, вважає чиновник, Україна зможе зменшити споживання газу й досягнути енергетичної незалежності.

 

Назад у кам'яну добу?

Павло Розенко нагадав, що з липня ціни на газ зростуть на 75-90%, і саме тому потрібно шукати дешевшу альтернативу блакитному паливу. Водночас він пообіцяв, що «мільйони українців не відчують підвищення тарифів - на субсидії в 2016 році загалом буде виділено понад 40 млрд грн».

«Цієї суми має вистачити, щоб покрити витрати на газ для малозабезпечених громадян країни. Шести мільйонів сімей, які отримують субсидії, перехід на єдину ціну на газ не торкнеться. Держава платитиме більшу частину, компенсуючи підвищення вартості палива», - запевнив віце-прем'єр.

 

Утім, як зазначає заступник директора науково-технічного центру «Псіхея» Геннадій Рябцев, якщо українці прислухаються до настанов Розенка щодо відмови від блакитного палива, наша країна «повернеться до кам'яної доби»: «Схожа неоліберальна політика провадилася у США наприкінці XIX століття. Її суть полягає у тому, що держава фактично відмовляється від соціальних зобов'язань, прописаних у Конституції. У результаті населення Штатів почало вимирати, і від цієї стратегії відмовилися. Українським селам загрожує аналогічна ситуація».

 

Отож, Розенко закликає селян опалювати будинки вугіллям і дровами. Це при тому, що, починаючи із середини 1990-х, чимало українців газифікували своє житло, замінивши піч на газовий котел. Тепер чиновники пропонують надати перевагу твердопаливним котлам.

 

«Такий котел коштує близько 18 тисяч гривень, також знадобляться кошти на переобладнання усієї системи опалення, - каже Рябцев. - Чи багато сільських жителів зможуть зібрати потрібну суму, враховуючи, що окупиться вона не відразу? Окрім того, за працюючим котлом потрібно постійно стежити. Тож людям доведеться вдень вимикати його, після роботи приходити до холодної хати, носити дрова та вугілля... Пенсіонерам взагалі важко буде підтримувати експлуатацію пристрою у нормальному режимі».

 

Експерт зазначає, що якщо українці почнуть масово переходити на опалення будинків дровами й вугіллям, ціни на цю сировину неодмінно зростуть. «Приватні підприємці не уникнуть можливості нажитися, це може стати для них своєрідною золотою жилою», - додає Рябцев. 


Аналітик ІК Concorde Capital Олександр Паращій вказує, що використання вугілля для обігріву порівняно з газом наносить більшої шкоди довкіллю. «Згоряння блакитного палива майже безвідходне - при цьому виділяється вода і вуглекислий газ. А вугілля чи дрова залишають попіл, в атмосферу виділяється багато шкідливих речовин, зокрема канцерогенний бензапірен. Забруднення атмосфери цієї сполукою є однією з екологічних проблем Європи. Наприклад, у деяких польських містечках, жителі яких масово переходили на вугілля, взимку просто нічим було дихати».


Генадій Рябцев вважає, що замість того щоб пропонувати людям відмовитися від використання газу, треба провести моніторинг його раціонального використання у кожному будинку, а також розробити доступні програми з енергоефективності: «Кожен господар має перевірити, чи не гріє він атмосферу замість своєї хати. Необхідно утеплити стіни, вікна, двері, можливо, прибудувати при вході веранду. Коли вдома нікого немає, обігрівати кімнати слід економно - для цього варто встановити на котлі регулятор. Треба йти шляхом заощадження енергії, а не відмови від зручного джерела енергопостачання».

 

Без альтернативи

Для освітлення та опалення будинку можна використовувати сонячні батареї. Однак це - розкіш, доступна лише заможним громадянам. «Сонячна батарея, а також тепловий насос, обладнання для накопичення енергії обійдеться приблизно в 10 тисяч доларів. Окупиться це приладдя через 30-50 років, - розповідає Геннадій Рябцев. - При цьому ніхто не гарантує, що модулі забезпечуватимуть стабільне постачання електроенергії такої потужності, яка потрібна для освітлення та обігріву будинку. Наприклад, з тьмяного сонячного світла ви матимете лише 2 кіловата замість необхідних 11 кіловат».


За словами експерта, альтернативні види енергії - сонячна та вітрова - поки не можуть замінити традиційні: «Існує поняття енергощільності - кількість енергії, яку можна отримати з одного кубометра палива. Так, при виробництві альтернативної енергії енергощільність значно нижча. Щоб замінити традиційні види енергії, сонячна та вітрова установки мають давати електричну напругу 220 ВТ і частоту 50 ГЦ. Поки що це неможливо».

 

Цікаво, що ультразвукові коливання, які генерують вітряні електростанції, шкідливі для здоров'я людини. «Навколо них ви ніколи не побачите птахів, - розповідає Генадій Рябцев. - У Німеччині навіть існувала програма з відселення жителів із зон вітрових електростанцій. Окрім того, виробництво та утилізація сонячних панелей є екологічно брудними».

 

Вікторія ЧАЙКА

 

"Вечерние Вести"

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Май 2019 (791)
Апрель 2019 (1008)
Март 2019 (1069)
Февраль 2019 (946)
Январь 2019 (1032)
Декабрь 2018 (1014)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области