ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Декабрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

У парламенті лобіюють законопроект, який легалізує продаж землі в обхід мораторію

  201   0 18.04.2016, 13:05 | Статьи, Общество
У парламенті лобіюють законопроект, який легалізує продаж землі в обхід мораторію

Аграрний комітет на своєму засіданні схвалив законопроект №2028а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань правового статусу земель фермерського господарства». Ним запроваджуються норми, проти яких сьогодні одностайно виступають аграрії, а саме відкриття ринку землі!


На комітеті я виступив із різкою заявою щодо цього законопроекту. Спробую пояснити, що ж такого «новаторського» пропонують норми закону.

1. Надання права на створення фермерського господарства всім громадянам України, незалежно від наявності у них відповідної освіти та досвіду роботи. (Згідно з чинним законодавством, земельну ділянку державної власності з метою ведення фермерського господарства громадяни можуть отримати, якщо нададуть документи, які підтверджують досвід роботи в сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі. - Прим. ред.

 

2. Законодавче закріплення статусу земельних ділянок фермерських господарств як земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

 

3. Можливість продажу земельних ділянок державної чи комунальної власності або права оренди на них для ведення фермерського господарства виключно на земельних аукціонах.

 

4. Можливість переоформлення права оренди земельних ділянок, що надані фізичним особам та використовуються для ведення фермерського господарства, на фермерське господарство як суб'єкта господарювання.

 

Особливу увагу хочу приділити четвертому пункту.

Ринок землі відкриється після того, як фізичні особи, фермери розпочнуть переоформляти на юридичну особу права оренди або власності на землю. Згідно з законом, фізична особа, яка набуває земельну ділянку у власність або оренду, повинна впродовж двох місяців створити фермерське господарство - юридичну особу  (зазвичай ТОВ) і перереєструвати на неї земельну ділянку.

 

Створена юридична особа може долучати інших учасників, і, отже, в це товариство можуть увійти ще безліч фізичних осіб, які набули право власності чи оренди на сільськогосподарську землю. Їхні землі також переоформлюють на підприємство. Відтак компанія може володіти  в статутному капіталі сотнями тисяч гектарів землі!

 

Що ж надалі може відбуватися з цим товариством? Усе що завгодно...

Товариство може бути продане будь-якому громадянинові України чи будь-якій іншій юридичній особі навіть з іноземним капіталом на підставі купівлі-продажу або купівлі частки в статутному капіталі компанії. Земля може бути вилучена за борги банком, оскільки ТОВ одержує право на отримання кредиту під заставу майна. І вже той розпоряджатиметься землею на власний розсуд. Мені здається, банків, які надаватимуть кредити таким ТОВ, буде чимало...

 

І ще одне: землю передають виключно через аукціони всім громадянам України, незалежно від наявності у них відповідної освіти та досвіду роботи. Цим самим автоматично викреслюють зі списку можливих власників реальних фермерів, які, навіть уже працюючи в цьому регіоні, навряд чи зможуть конкурувати з більш грошовитими «опонентами».

 

До речі, особа, яка виграла право на оренду землі, тепер зможе передати її тому ж реально працюючому фермеру в субаренду за завищеними ставками і на цьому непогано заробити вже як посередник.

Підсумовуючи всі вищевикладені факти: закон №2028а створює легальний спосіб продажу великих масивів земель (утворені внаслідок корпоратизації фермерських господарств) в обхід мораторію та можливість отримувати прибутки, не вкладаючи власний досвід та працю.

Усі ці аргументи я навів, коментуючи положення закону, своїм колегам - депутатам-аграріям на засіданні профільного комітету. Але підтримки не знайшов.

Депутати, зустрічаючись із фермерами та аграріями, щоразу обіцяють їм законодавчу підтримку і присягаються, що саме вони не здадуть інтересів людей, які працюють на землі. Що ж відбулося цього разу?

 

Я далекий від думки, ніби вони просто не зрозуміли, що насправді криється у тій єдиній нормі, заради якої цей законопроект буде голосуватися у парламенті...

Далі висновки робіть самі!

 

Вадим ІВЧЕНКО

"Вечірні Вісті" 

 


Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Декабрь 2018 (408)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области