ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Август 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
           
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
         

Чому в багатій Україні живуть бідні люди?

  1051   0 22.03.2016, 11:40 | Статьи, Общество
Чому в багатій Україні живуть бідні люди?

На початку березня уряд ухвалив «Стратегію подолання бідності». Подібний указ №274/2010 «Про невідкладні заходи з подолання бідності» свого часу видавав і Віктор Янукович. На жаль, з кожним новим владним документом про боротьбу з бідністю ситуація тільки погіршується - кількість нужденних в Україні збільшується.

На межі бідності - 80% населення

Бідні є в усіх країнах, навіть розвинених. Але справа в тому, скільки таких людей, яким є рівень бідності й чи створила держава умови для виходу з неї за допомогою організації нових робочих місць.

Оскільки поняття бідності є відносним, то найкраще його оцінювати в порівнянні з іншими країнами. ООН, наприклад, веде оцінку рівня життя у 160 державах світу. В Україні на межі бідності близько 80% населення.

Зокрема в США за основу мінімальної заробітної плати беруть набір товарів і послуг, які задовольняють основні фізіологічні та соціальні потреби звичайної сім'ї. В розрахунку на одну людину виходить, наприклад, 20 видів м'ясопродуктів, оплата найманого житла, мобільного зв'язку, покупка один раз на 5 років автомобіля і таке інше, що загалом дає понад $1200 в місяць. В Україні з початку 2016 року мінімальна зарплата становить лише 1378 грн, що не забезпечує навіть фізіологічного рівня виживання працівника. Мінсоцполітики щомісяця оприлюднює фактичний прожитковий мінімум для працездатної особи; в цінах за січень 2016 року було 2676 грн.

Сьогодні смертність знову перевищує народжуваність. Україна знову вийшла в світові лідери за захворюваністю на туберкульоз, який називають хворобою бідних.

В Україні найвищий у Європі рівень експлуатації найманих працівників. Частка зарплати в собівартості продукції, за даними Національної академії наук, становить 6,5%,  тоді як у європейських країнах - понад 30%!

В Україні існує таке ганебне явище для цивілізованого світу, як злиденність серед працюючих: кожен п'ятий працюючий - бідний! Середня зарплата в Україні в 2015 році ледве сягала €155 (для порівняння: у Польщі - €980, у Латвії - €823, у Німеччині - €4100).

Але не всім погано живеться в Україні. Наші олігархи (Ахметов, Фірташ, Пінчук, Коломойський та ін.) потрапляють у список найбагатших людей Центральної і Східної Європи.

В результаті необдуманих і недолугих реформ Україна стала слаборозвиненою країною...

Ненормальність розвитку держави відображає і стандарт життя в Україні. Якщо в країнах Європейського союзу відношення прибутків 10% найбагатших людей до прибутків такої ж кількості найбідніших становить 5:1-8:1, то в Україні - 40:1. У нас між багатством і бідністю - справжня прірва!

У цих умовах основою впливу адмінресурсу на населення стає страх втратити навіть низькооплачувану, але все-таки роботу, страх за майбутнє своїх дітей. Чимало бідних людей психологічно зламані. Вони легко зомбуються через ЗМІ й звикають до нестатків і корумпованої влади.

Причини зубожіння

Земля України, кліматичні умови і природні ресурси - це унікальний Божий дар: більш як 40% європейських запасів чорноземів, уся таблиця Менделєєва в наших надрах. Займаючи 1% світового суходолу, Україна має 5,2% її природних ресурсів. На початку незалежності у нас був один із найпотужніших у світі науково-технічних потенціалів. За кількістю винаходів на душу населення Україна перебувала на одному рівні зі США. Щоправда, структура економіки була нераціональною. Зате тепер - ні структури, ні економіки. Чому? 

Причина полягає у тому, що при проведенні псевдореформ впроваджуються такі механізми:

- тотальна «прихватизація» всього, зокрема стратегічних підприємств енергетики і промисловості; до того ж, з наступного року готується розпродаж української землі;

- сліпе, бездумне виконання програми «шокової терапії»;

- відтік капіталів за кордон, в офшори: тільки в 2015 році виведено понад $ 5 млрд.

Усе це дає підстави говорити не про реформи, а про зраду національних інтересів з боку олігархів та їх представників у владних структурах, які прикриваються гаслами «життя по-новому», зловживаючи при цьому безмежним і необґрунтованим терпінням зазомбованого народу.

В Україні замість відомої економічної формули «гроші-товар-гроші» діє формула олігархії: «гроші-влада-гроші в квадраті».

Двадцять сімей-кланів контролюють 90% багатств України, і їм все мало.

Феодально-олігархічна модель економіки породила страшну бідність українців. Через це українська держава така слабка, бо не здатна змусити великий капітал коритися закону і бути соціально відповідальним.

Головною причиною бідності в багатій Україні є патологічна жадібність і меншовартість владної еліти, служіння олігархам, а не національним інтересам. 

В результаті усе суспільство стає хворим: владна еліта - духовно, а народ - фізично та морально. І ті, і інші не можуть спокійно спати, живуть в страху за своє майбутнє.

Як подолати бідність?

Щоб подолати бідність в Україні, треба провести такі зміни:

- у політичній сфері - усунути від влади олігархів та їх маріонеток;

- в економічній сфері - базовою економічною політикою повинна бути інноваційна протекціоністська політика замість нинішньої мафіозно-ліберальної;

- у соціальній сфері - не протиставлення людини суспільству, а справжня турбота про неї, яка, не обмежуючи її прав і свобод, гарантувала б їй можливість отримати якісну освіту і медичне обслуговування, а також зайнятість за допомогою створення нових робочих місць;

- у виробничій сфері потрібно забезпечити державну підтримку для розвитку наукомістких, енергозберігаючих технологій у промисловості та сільському господарстві;

- у сфері державного регулювання економіки - створити ефективну грошово-фінансову та податкову систему;

- в освітній і культурній сферах - зробити ставку на розвиток інтелекту й культури  українського народу.

Отже, стратегією прогресивного розвитку, яка виведе Україну з бідності та злиднів, є пріоритет національних інтересів і зростання власного виробництва.

Тільки ця стратегія дозволить реалізувати в країні європейський вибір - як європейський рівень демократії, так і європейський соціальний стандарт життя.

Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

gazetavv.com

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Август 2019 (294)
Июль 2019 (1051)
Июнь 2019 (1026)
Май 2019 (1058)
Апрель 2019 (1008)
Март 2019 (1069)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области