ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Август 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
           
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
         

У боротьбі за майбутнє країни - за розвиток українського села

  170   0 21.03.2016, 11:00 | Статьи, Общество
У боротьбі за майбутнє країни - за розвиток українського села

Терпець українським аграріям, які вже не витримують убивчих ініціатив Кабміну, схоже, уривається. Сільгоспвиробники з багатьох регіонів країни, обурені тим, що урядовці впродовж чотирьох місяців не дослухаються до їхнього голосу, 15 березня прийшли під стіни Кабміну та Верховної Ради вимагати відставки уряду. Окрім того, селяни висловили свою рішучу незгоду з ініціативами прем'єр-міністра Яценюка щодо продажу землі, наполягали на поверненні спецрежиму оподаткування та встановленні єдиного податку на землю. Вони вимагали надання особистим селянським господарствам статусу сімейних ферм.


Аграрії кажуть, що українське село стало беззахисним перед руйнівними діями уряду. «Тож нашими вимогами є відмова від антиселянської політики, впровадження європейського досвіду розвитку сільських територій, подолання бідності, відродження села, яке нині цілеспрямовано знищується урядовцями», - відзначив під час мітингу президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Ігор Томич.


Мітингарі озвучили конкретні вимоги до можновладців. Перша і головна з них - зміна податкової політики. Зазначимо, положення нового Податкового кодексу ліквідували спецрежим оподаткування для сільгоспвиробників. Згідно з документом, у 2016 році виробники молока та утримувачі великої рогатої худоби мають відраховувати до бюджету 20% ПДВ, сільгосптоваровиробники, які працюють із зерновими та технічними культурами, - 85% ПДВ, усі інші - 50%.


«Водночас збережена пільгова система повернення ПДВ для аграрних холдингів. У селян відібрали останні копійки, а аграрні монополії отримали близько 20 млрд грн дотацій на відшкодування ПДВ в рік», - підкреслила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, додавши, що відповідні законопроекти були внесені на розгляд Верховної Ради Кабміном і підтримані усіма фракціями, окрім «Батьківщини».

 

Тож сільгоспвиробники вимагають ухвалити законопроект №3851-1 «Про внесення змін у Податковий кодекс України щодо захисту прав платників податку на додаткову вартість, у тому числі сільгоспвиробників». Цей документ передбачає відновлення до 1 січня 2018 року дії спеціального режиму оподаткування, а також впровадження єдиного публічного реєстру заяв на відшкодування ПДВ з бюджету.

 

Зазначимо, активістам, за підтримки партії «Батьківщина», вдалося добитися зрушень у цьому питанні: 16 березня зазначений документ був схвалений профільним парламентським комітетом. Тож нині черга за прийняттям закону Верховною Радою. Окрім того, аграрії наполягають, що до 1 липня 2016 року має бути розроблений та ухвалений новий Податковий кодекс, у якому був би передбачений єдиний земельний податок.


«Відсоткова ставка за оренду землі цього року зросла вдвічі, - розповідає фермер із Черкащини Ігор. - Раніше за гектар землі я платив 1200 грн, а тепер - 2500 грн. Така плата мене просто поховає. Але на це ніхто не зважає. Перспектив за таких умов для села немає - воно просто вимре, бо не буде людей, які б залишились там працювати».

 

Ще одна вимога селян - ухвалення парламентом законопроекту №1599 «Про внесення змін до законів України щодо стимулювання створення й діяльності сімейних фермерських господарств». Він передбачає надання особистим селянським господарствам статусу сімейних ферм, що дозволить ввести їх діяльність у правове поле та посилить соціальний захист людей.

 

Справа в тому, що нині особисті селянські господарства, які забезпечують близько 85% овочів, 80% молока, 75% м'яса ВРХ, 65% м'яса свиней внутрішнього виробництва і які, по суті, є основою продовольчої безпеки країни, не можуть збувати плоди своєї праці безпосередньо переробним і заготівельним підприємствам. Вони змушені робити це через посередників, які забирають продукцію за безцінь, а перепродають її в кілька разів дорожче.

 

Аграрії також вимагають ухвалення законопроекту №1159 «Про деякі заходи щодо посилення ролі територіальних громад в управлінні земельними ресурсами». Документ передбачає передачу в розпорядження сільських та селищних рад земель, які лежать поза межами населених пунктів. Це надасть сільрадам право здавати землі в оренду, дасть змогу наповнити місцевий бюджет, який наразі залишається злиденним, адже лише 2,6 млн га з 10,5 млн га державних сільськогосподарських земель винаймаються офіційно.

 

«Сьогодні у земельних відносинах надзвичайно високий рівень корупції. Так убивають українських фермерів, які своєю важкою працею будують країну й село. 10 млн га українських чорноземів знаходяться у тіні, а це дорівнює території кількох європейських країн. Ці землі працюють не на благо України, а на злодійські схеми», - підкреслює Ігор Томич.

 

Окрім того, селяни кажуть «Ні» продажу української землі. Так, усупереч чинному мораторію, прем'єр Яценюк анонсував продаж на аукціоні 1 млн га землі, яка перебуває у державній власності. «Україна завжди була аграрною країною, на землі працювали наші діди й прадіди. Можна зараз продати угіддя іноземним інвесторам, але це вже буде не Україна, а тюрма у власному домі. Тоді нам не буде місця в своїй країні, а ми хочемо тут жити і працювати», - каже фермер Ігор.


Селяни закликають урядовців не залишатися обабіч їхніх проблем та в цілому розробити стратегію підтримки й розвитку фермерства. «Держава, яка володіє найродючішими землями, нині не має такої стратегії. Тому в бюджеті не закладені кошти на підтримку фермерських господарств, не розглядаються законопроекти щодо дотацій і субсидій фермерству. А це є у всіх європейських країнах. Люди доведені до відчаю, адже кредити під 40% річних для них непосильні», - акцентує Юлія Тимошенко.


Оскільки уряд залишається глухонімим до вимог селян, які вже впродовж чотирьох місяців добиваються пом'якшення заходів, що просто унеможливлюють їхнє виживання, вони вимагають негайно відправити непрофесійних урядовців у відставку. Якщо ж запити селян будуть проігноровані, вони погрожують вдатися до радикальних дій - оголосити безстроковий всеукраїнський страйк та перекрити рух головними магістралями країни.

 

Вікторія ЧАЙКА 

 

«Вечерние Вести»


АРХИВ НОВОСТЕЙ

Август 2019 (282)
Июль 2019 (1051)
Июнь 2019 (1026)
Май 2019 (1058)
Апрель 2019 (1008)
Март 2019 (1069)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области