ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
           
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
           

Stop мігранти

  242   0 10.03.2016, 12:00 | Статьи, Общество
Stop мігранти

«Ні - мігрантам !», «Ні - ІГІЛ на Київщині» - такі гасла звучали під час мітингів на початку березня у місті Яготин на Київщині. Хвилю протестів викликала заява Державної міграційної служби (ДМС) щодо наміру поселити у 18-тисячному місті близько 200 мігрантів із країн Ближнього Сходу - Сирії та Лівії. Місцеві жителі навіть обіцяють перекривати трасу Київ - Харків, як тільки на їхній території з'явиться перший іноземний біженець.

Яготинці висловлюють побоювання, що притік переселенців з інших країн призведе до погіршення емідеміологічної ситуації, зокрема, появи нових хвороб, а також спричинить ріст злочинності. Хоча у ДМС кажуть, що пункти для іноземних мігрантів уже діють у Закарпатській та Одеській областях, і подібних загроз ніби то не виникло.

У той же час президент Української федерації професіоналів безпеки Сергій Шабовта зазначає «ВВ», що страхи жителів Яготина не безпідставні.

«На фоні наслідків війни на Донбасі, коли рівень злочинності в країні виріс у рази, притік людей із підвищеною терористичною активністю може створити додаткові ризики. Серед мігрантів завжди є злочинні елементи, вони, наприклад, можуть почати займатись кримінальним бізнесом. До того ж, може посилитися протистояння культур - слов'янської та ісламської».

Окрім того, населення обурене, що держава виділяє окрему житлову площу для іноземних мігрантів у той час, коли переселенці з Донбасу часто залишаються без даху над головою та змушені знімати житло, ледь зводячи кінці з кінцями. Лише в Київській області, за даними ДМС, перебуває 48 тисяч тимчасових переселенців зі Сходу України.

У мерії Яготина зазначають, що ДМС не поцікавилась ні думкою влади, ні місцевих жителів щодо розміщення біженців, а призначена для їх проживання будівля спочатку ніби то мала стати гуртожитком для медичного коледжу. У той же час, за словами чиновників ДМС, її з самого початку зводили під потреби мігрантів за рахунок грантів ЄС та Управління Верховного комісара ООН, а також за державні кошти. Мовляв, ні внутрішні переселенці, ні учасники АТО не могли розраховувати на ці квадратні метри.

Директор Інституту політичного аналізу і міжнародних досліджень Сергій Толстов розповів «ВВ», що питання розміщення мігрантів по квотам у країнах, які є асоційованими членами ЄС (Україна, Грузія, Молдова), регулюється рішенням Європейської Ради по міграційній політиці від 2015 року.

«Вірменія, яка зацікавлена в підписанні угоди про Асоціацію з ЄС, але поки не є асоційованим членом, також погодилась прийняти мігрантів. Наші високопосадовці тихенько погодились на це, мотивуючи, що країна підтримує єдину зовнішню політику ЄС. У той же час треба розуміти, що розміщення мігрантів - це не умова для отримання безвізового режиму. І якби у українських чиновників була сильна позиція, вони б не йшли на ризик опустити країну в діру міграційної кризи. Але оскільки внутрішній авторитет наших високопосадовців достатньо низький, вони шукають підтвердження своєї легітимності ззовні», - вважає експерт.

«Взагалі дивує, що Україна покірно йде на виконання всіх вимог Європи, не висуваючи зустрічних, - додає «ВВ» заступник директора з наукової частини Інституту соціології НАН України Євген Головаха. - Адже навіть виконання завдань на шляху до отримання безвізового режиму може стати передчасним, враховуючи те, що референдум щодо асоціації України з ЄС в Нідерландах відбудеться у квітні, і його результати можуть бути невтішними для України».

Відмітимо, за даними Державної прикордонної служби, за останні півроку в Україну легальним шляхом в'їхало близько 1,5 тисяч мігрантів. Найбільше - із Афганістану, Сирії, Іраку, Алжиру. При цьому в кулуарах відомства кажуть, що кількість тих, хто в'їхав нелегально, може сягати 5 тисяч чоловік. За словами Сергія Толстова, для більшості мігрантів Україна є своєрідним «перевалочним пунктом», із якого вони прагнуть потрапити до Германії та Великобританії.

«Однак не можна виключати, що якщо європейці встановлять жорсткі правила спільної міграційної політики, із ЄС вишлють три чверті мігрантів. Тоді вони будуть змушені осідати та створювати спільноти в інших європейських країнах, зокрема - в Україні. Кошти на їх утримання частково виділятиме Агенція ООН у справах біженців, частково - місцеві бюджети, і це - ще одна лазівка для нашої корумпованої системи», - зазначає Толстов.

Тим часом боротьба проти відкриття Центру розміщення біженців у Яготині продовжується. Зокрема, заплановані громадські слухання з цього питання, Київська обласна рада звернулась до прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка із проханням зупинити будівництво центру і передати його в розпорядження міській Раді Яготина для розміщення в ній внутрішніх переселенців. Тож питання, чи прислухаються чиновники до громадської думки та не будуть піддавати небезпеці українців у намаганні відповідати євростандартам, залишається відкритим.

Валентин ВИГОВСЬКИЙ

gazetavv.com 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (798)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области